Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
inka13
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2013, 15:43

woda pod dywanikiem kierowcy

Post autor: inka13 »

leciala w okolicy komputera ale to juz jest zrobione zostal nadal problem drzwi bo woda zbiera sie pod dywanikiem kierowcy jakies konkretne propozycje na usuniecie tego problemu poza tymi opisami serwisowymi z poczatku tematu?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

inka13, Są inne sposoby np uszczelka dookoła blachy ale po jakimś czasie bedzie to samo. Zrób raz a dobrze :)
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
inka13
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2013, 15:43

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: inka13 »

haszczu a jakies konkretne wskazowki w zwiaku z tym? z uszczelka na poczatek dobre byle na zime pozniej ogarne to raz a dobrze :)
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Radziu »

ja na szybko wkladam sobie kawalek kabelka przed zamknieciem drzwi jak pada czy jak jade na myjnie, nie mam narazie jak poprzyklejac go pod drzwi po wciaz mokro na dworze. ale dziala, wiec polecam sposob wczesniej opisany :D
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

Radziu, Wciąż zastanawia mnie ta prowizorka. Ja jak raz z ciekawości próbowałem to i tak woda stała na progu
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Majsi91
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2014, 17:28

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Majsi91 »

Witam. U mnie non stoper parują szyby, aktualnie jest zima i zamarzaja całkowicie głownie te z tyłu. Nie wiem czy to wina dywaników ktore sa welurowe, gromadzi się na nich woda i wsiaka w podłoge bo teraz przymarzły mi do niej. Filtry wszxystkie wymienione, uszczelki zabezpieczylem przed zima aby nie przymarzały ale bez skutku. Podobno jest pod schopwkiem od strony pasażera krateczka która musi byc niezamknieta i przez nia tez moze zbierac sie wilgoc w aucie ale nie mam pojecia w jakiej ma byc pozycji pierwotnej, ciezki jest tam dostep kiedy mie ma sie wlasnego garazu i musze robic to po macku. Pomóżcie
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Majsi91 rozumiem, że filtr kabinowy również wymieniłeś skoro wszystkie :) ? Na zamarzanie szyb rady raczej nie ma. Zawsze będą trochę parować szczególnie jak jest wilgotno. Na dywanikach gromadzi Ci się śnieg i już z tego się będzie wilgoć brała.

Osobiście polecam zastosować jakiś preparat na szyby, który zapobiega ich parowaniu, dodatkowo możesz wrzucić do auta ze 2 pochłaniacze wilgoci i powinieneś wtedy zredukować zjawisko parowania szyb.
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Art »

Sony pisze:możesz wrzucić do auta ze 2 pochłaniacze wilgoci i powinieneś wtedy zredukować zjawisko parowania szyb.


Stosowalem u siebie, szczerze mowiac, gowno daje :mrgreen:
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Art, zależy może od wersji jaką zastosujesz. Ja widzę sporą poprawę u siebie :)
Awatar użytkownika
Majsi91
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2014, 17:28

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Majsi91 »

Filtry wszystkie wymienione. Zanim snieg byl bylo cud miod. Ogolnei jak juz zaczal deszcz padac to przy odkurzaniu auta w garazu zauwazylem ze caly czas mam podloge morka i zaczyna parowac mi szyba przednia i pozniej tylne. Kupie ten preparat do szyb i pochłaniacz wilgoci. mam nadzieje ze na zlocie wymienimy sie jeszcze jakimis radami. mam to auto od sierpnia i pewnie jeszcze nie raz mnie z czyms zaskoczy :)
ODPOWIEDZ