[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Akumulator

Post autor: marek_igor »

PIOTREK52125 pisze:marek_igor, dlaczego nie AD. Pracuję w tej firmie i te akumulatory dla AD produkuje centra


właśnie dlatego ;)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Akumulator

Post autor: bartekmk »

a co z centrą jest nie tak?
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Akumulator

Post autor: ghul17 »

ja tez polecam ad szkoda przepłacać za varte czy bosha jak i tak dzisiejsze aku nie wytrzymują 5lat (muszą przecież schodzić) tak jak z dawnymi mercedesami. a i polecam też tople
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Akumulator

Post autor: marek_igor »

ghul17 pisze: i polecam też tople


Podobno czerwona jest najlepsza
exodus
Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 25 lis 2011, 20:31
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI ASV
Skąd?: Iwonicz

[ALL] Akumulator

Post autor: exodus »

Sony pisze:exodus, na to by wychodziło :D Czyli akumulator oryginalny, no i jeśli faktycznie to ta data to musi już aku na emeryturę odejść :P ;)


No właśnie dzisiaj przeszedł na zasłużoną emeryturę. Facet jak go wyciągał powiedział "złoty akumulator" :lol: Widać było, że korki odkręcane, więc woda dolewana, ładowany może. Stąd ta żywotność zapewne.

Kupiłem Forse 74ah/720A. Takie same pieniądze jak Centra Plus, Bosh s4 czy Varta Blue. I mam nadzieję dłużej od tych "firmowych" posłuży, może właśnie te wspomniane pięć lat? Opinie ma dobre. Wiadomo, że sam na temat tego aku będę mógł się wypowiedzieć za jakieś trzy lata.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2013, 09:25 przez exodus, łącznie zmieniany 1 raz.
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[ALL] Akumulator

Post autor: Hubert »

Co do Centry co czy to Centra Plus czy Futura to nie różnią się technologią. Centra Futura to "wzmocniona" odmiana.


Jest wielu dobrych producentów, dużo więcej zależy od stanu rozrusznika, alternatora, "mas", poboru prądu w stanie spoczynku, stanu układu zapłonowego-wtryskowego, pompy paliwa itd.

Nowy samochód to nowe, sprawne elementy, nie zaśniedziałe masy, poprawnie działający układ zapłonowy-wtryskowy-kompresja "jak w książce" itd. itp.

Nie ma co przepłacać, szukajmy produktów "świeżych" nie ma nic gorszego niż markowy akumulator np. Centry leżący w markecie X przez 3-4 lata.
FUCKER
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2013, 23:48

[ALL] Akumulator

Post autor: FUCKER »

Ja np. nie oszczędzam akumulatora, tzn nie męczę go zapalaniem. Tylko jak trzeba to stoję godzinami na włączonych światłach. Czasami radio chodzi pół dnia itp. Ale ważne jest żeby był sprawny regulator napięcia i jak ktoś robi krótkie trasy, warto doładować prostownikiem. Nigdy nie miałem z akku problemów, obojętnie jakiej marki. Ważne jest użytkować akku, bo jak leży, to się niszczy.
Zapraszam do polubienia mojej strony

https://www.facebook.com/kameleon.org
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Akumulator

Post autor: vwir »

Odnośnie akumulatora AD - miałem w poprzednim aucie i nigdy więcej. Wytrzymał może ze 2 lata...

Tej samej firmy mój brat kupił pompę hamulcową. Po miesiącu (słownie MIESIĄCU) była do wyrzucenia, hamulca nie było w ogóle. Ja z kolei kupiłem tej firmy linki hamulcowe do mojego drugiego auta (nie tolek), które bardzo mało jeździ i bardzo mało używany jest ręczny. Niestety nie mieli niczego innego w sklepie. Po roku linki są już tak naciągnięte, że brakuje mi regulacji, żeby je podciągnąć. Więc z całym szacunkiem, ale jeszcze nie trafiłem na ani jeden dobry produkt tej firmy.
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[ALL] Akumulator

Post autor: PIOTREK52125 »

vwir, jako tako samo AD nie ma żadnego produktu swojego to sa poddostawcy którzy produkują dla AD i pakuja w opakowania z logiem AD jesli chodzi o elementy hydrauliczne sam osobiscie tez bym nie kupił ,linki produkuje LINEX polski producent linek i cięgieł fakt faktem niektóre produkty to złom
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[ALL] Akumulator

Post autor: turo204 »

Witam

Wygląda na to że i mnie czeka wymiana akumulatora. Dziś po 3 dniach stania z ledwo biedą po 3 serii odpalił, i ładował się pod "ładowarką" (bezobsługowy prostownik z biedronki) przez godzine....

Jaki kupić oczywiście, czytałem że w dobiera się także pod względem eksploatacji auta. Ja jeżdzę do pracy nie dużo bo 3km w jedną stronę. Czasem i dzień postoi. Nie garażuje.

kusi mnie CENTRA FUTURA 77ah 760A, ale gdzieś czytałem że może nie doładowywać się...
Czy mniejszy kupić aku?
ODPOWIEDZ