[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[1M] Zamek drzwi

Post autor: koti »

bartek, pewnie chodzi o linkę od wewnętrznej klamki do zamka.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Zamek drzwi

Post autor: bartek »

RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[1M] Zamek drzwi

Post autor: eko_zgonuś »

koledzy przy okazji naprawy zmielonej linki od szyby wymieniłem sobie zamek w lewych drzwiach i wygłuszyłem drzwi 8-)
żeby usłyszeć efekt wygłuszyć chciałem też prawe i tu pojawia się problem, za cholerę nie mogę wyjąć wkładki zamka (o ile tak to można nazwać, bo nie ma miejsca na kluczyk). Przejechałem cały gwint śruby cały czas szarpiąc za wkładkę, nie ruszyła nawet milimetr. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie podważyć albo jak rozebrać drzwi bez jej wyjmowania?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Danielek. »

Ponawiam pytanie z poprzedniej strony:
Jak wymienić linkę wewnętrzną zamka od strony kierowcy? ;-)
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

[1M] Zamek drzwi

Post autor: mlody158 »

Danielek. pisze:Ponawiam pytanie z poprzedniej strony:
Jak wymienić linkę wewnętrzną zamka od strony kierowcy? ;-)


O tą krótką chodzi co łączy klamkę zewnętrzną drzwi z zamkiem ?. Wymieniasz normalnie wyciągasz zamek i wymieniasz jest ona blokowana ( koniec jest zatopiony w plastiku i da się ją wysunąć tylko do tyłu po obróceniu linki do góry- patrząc od przodu zamka) . Lub jak masz szczupłe ręce możesz próbować przez wkładkę zamka bawiąc się jakimiś pomocnymi pierdołami. Ja ostatnio potrafiłem zamontować przez otwór wkładki zamka ten metalowy pierścień który trzyma wkładkę zamka a ktoś pisał że to niemożliwe (możliwe chyba że pierścień wpadnie do środka). Jak nie masz drzwi poklejonych silikonem itp to wygodniej jest ściągnąć blachę. A jeśli chodzi o tą dłuższą linkę co się łączy z klamką wewnętrzną to musisz wyjąć zamek i podobnie tyle że nie jest zatopiona w plastiku lecz ma metalową końcówkę jeśli dobrze pamiętam typu "T" i też po odpowiednim przekręceniu wychodzi.
samhain
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2012, 10:54

[1M] Zamek drzwi

Post autor: samhain »

Witajcie.
Mam następujący problem - ostatnio uszczelniałem cieknące, przednie drzwi pasażera. Po zmontowaniu wszystkiego jest kłopot z ich otwieraniem. Mianowicie, po zamknięciu auta na klucz i późniejszym otwarciu, drzwi od środka czasem nie otwierają się wcale a czasami za drugim, trzecim pociągnięciem klamki. Od zewnątrz czasami trzeba klamkę pociągnąć kilkakrotnie by się otworzyły. Jak już się otworzą to otwierają się za każdym razem i tak do ponownego zamknięcia auta na klucz.
Miał ktoś z Was podobny przypadek?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

samhain, sprawdź stopień naciągnięcia linki idącej do klamki. Zakończona jest takim czarnym plastikiem i jest możliwość jej regulacji. Wyciągnij zaślepkę wkładki i zobaczysz o czym mowa.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 11:14 przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
samhain
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2012, 10:54

[1M] Zamek drzwi

Post autor: samhain »

Sony jest przyczepiona do samego końca klamki, bardziej już jej nie naciągnę. Dodatkowo ona chyba nie ma wpływu na otwieranie od środka a z tym też jest problem.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

samhain, pamiętam, że u siebie przy okazji rozbierania drzwi kombinowałem z tą linką i wiem, że jak naciągnąłem linkę maksymalnie to miałem problemy z otworzeniem drzwi :) Pokombinuj z tym. Skoro ze środka Ci się kiepsko też otwiera to zdejmij boczek i zobacz czy wsio jest dobrze złożone.
samhain
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2012, 10:54

[1M] Zamek drzwi

Post autor: samhain »

Niedługo ten boczek drzwi to będę zdejmował z zamkniętymi oczami :)
Ostatnio zmieniony 02 gru 2013, 11:53 przez samhain, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ