[1M] Sprężyny przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Kaspoll1988
Forumowicz
Posty: 1933
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:52
Auto: Seat Leon 1P
Model: 2.0 TDI
Skąd?: Dobczyce

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Kaspoll1988 »

Ciut twardsze ale nie ma takiego pingponga i ładnie wszystko wybiera ale czujesz kazdą nierwóność!
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: wojtekm »

Gwint TaTechnix. Co o nim myślicie? bo szukam gwintu a nie za bardzo sie znam na tym
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: CandyCane »

Z opowiadań i to nie jednych, wiem że sobie chwalą, ale poczekajmy aż wypowie się ktoś kto miał do czynienia z takim zestawem w praktyce.
d3t

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: d3t »

Koledzy mam problem, pękła mi sprężyna z przodu, przy okazji chciałbym troszke obniżyc auto i założyc teraz sprężyny -15mm ze sporta tdi ASV/AHV, czy mógłby mi ktoś podać jakie powinno byc oznaczenie na nich. pozdro
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Koszi »

Jeśli chodzi o sport ASV/AHF to nie wiem czy one coś obniżają ale na pewno są twardsze od zwykłych.
Jeśli chodzi o oznaczenia to:
- tył - 3 kropki niebieskie 1 kropka srebrna
- przód - 4 kropki zielone 1 kropka niebieska
d3t

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: d3t »

Dzięki Koszi, zakupiłem właśnie takie sprężyny, zobaczymy co z tego wyjdzie jak je zainstaluje :P
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Koszi »

Ja się trochę ich na szukałem. O ile z tyłem nie było problemu to z przodem już spory.
Ale grunt że się udało.
Jak chcesz to mogę zrobić jakąś fotkę jak to wygląda tylko muszę moje padło umyć bo strasznie brudne :P
d3t

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: d3t »

To chyba miałem farta bo udało mi się kupić 2 sprężyny za 40zł :P
Na tył też planuje wrzucić sprężyny od sporta także możesz wrzucić jakąś fotke, będe miał pogląd jak to powinno wyglądać.
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: PIOTREK52125 »

Koszi, pogooglałem i ja mam zawieszenie notch sport tutaj jakie są oznaczenia kolorowe sprężyn
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2582759.html do tego miałem 17,, i jak były koleiny od śladów to potrafiło obcierać sankami wiec sie tego pozbyłem troche szkoda ale cóż teraz przynajmniej niczym nie obcieram ;-)
Mateuka

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Mateuka »

Witam.

Posiadam Toledo 1M2 1.9 TDI ASV w wersji NOTCH SPORT. Pękła mi przednia prawa sprężyna, więc wymieniłem na nowe. Sprzedawca w sklepie powiedział, że do tej wersji wg nr katalogowego, który znalazłem w necie (1J0411105BF) pasują sprężyny Monroe SP3282 i takie zakupiłem. Auto siedzi ok (no moze 1 cm wyżej niż było wcześniej), ale przód stał się strasznie miękki i buja na naszych pięknych drogach :D a tył ani nie drgnie. Prosze doradźcie mi co zrobić? Jakie spręzyny kupić do tej wersji NOTCH SPORT? Ewentualnie jeśli ktoś ma namiary gdzie takie springi kupić lub ktoś ma do sprzedania kpl. na przód to odkupię nawet z amortyzatorami.

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru.
ODPOWIEDZ