[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: marek_igor »

cash, po co Ci motul do pompowtrysków ? nie kombinuj między Valvo a Motulem nie ma żadnej różnicy.
Chyba że nie możesz znaleźć teraz Valvo w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: cash »

marek_igor pisze:cash, po co Ci motul do pompowtrysków ? nie kombinuj między Valvo a Motulem nie ma żadnej różnicy.
Chyba że nie możesz znaleźć teraz Valvo w dobrej cenie.


Jak nie ma to ok. Po prostu różnica w cenie z przed pół roku 20zł i cena jest teraz bliska motula, a do tego valvo jeszcze 4l. Jeszcze zobaczę, ale pewnie wezmę valvo ;)
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kappa00 »

Panowie a ja po zakupie samochodu, zalałem Toledo Mobilem 15w-40, bo tak poradził mi mechanik który wymienia oleje. Skoro taka osoba poleca mi taki olej, to byłem przekonany że ma racje, jednak wczoraj założyłem turbine po regeneracji, i mechanik który mi ją montował powiedział, że ten olej nie jest zadobry dla tego silnika. Lepiej by go było zmienić na 10w-40. Tylko pytanie...czy mogę z oleju mineralnego przejść na olej półsyntetyk? Nie wypłucze to silnika?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kornat »

kappa00 pisze:bo tak poradził mi mechanik który wymienia oleje.

buahahahahahaha poniosło gościa, to nie mechanik to rzeźnik :P
A teraz poważnie, najlepiej to przejdź nawet na 5W40 jeżeli się obawiasz to ostatecznie daj 10W40 ale zlej tą galaretkę. Silnikowi nic się nie stanie, nie ma co wierzyć tym mitom o rozszczelnieniu silnika.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Radziu »

troche kicha wlewac mineralny do takiego auta. z tego co mi wiadomo, mineralny leje sie juz do dosc wyjechanych silnikow, zwlaszcza gdy wcina olej. ja jezdze na pelnym syntetyku.

nie zalecane jest zmnienianie oleju mineralnego na syntetyk lub polsyntetyk, chociaz w moim poprzednim aucie wlalem polsyntetyk a wczesniej byl mineralny i 6 lat latal bez zarzutu ;)
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kappa00 »

Radziu pisze:troche kicha wlewac mineralny do takiego auta. z tego co mi wiadomo, mineralny leje sie juz do dosc wyjechanych silnikow, zwlaszcza gdy wcina olej. ja jezdze na pelnym syntetyku.

nie zalecane jest zmnienianie oleju mineralnego na syntetyk lub polsyntetyk, chociaz w moim poprzednim aucie wlalem polsyntetyk a wczesniej byl mineralny i 6 lat latal bez zarzutu ;)
No jakies 2 tysiace km. Temu uszczelnilem pokrywe zaworow i miske olejowa,wiec silnik niema wyciekow,lecz zauwazylem ubytek oleju,dlatego obawiam sie ze silnik moze go "podbierac". Ale przy nastepnej wymianie przejde jednak na 10w-40 a co do marki to chyba Mobil.
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: bartekmk »

lol, uszczelka pod klawiaturą albo pod michą nie jest przyczyną "wcinania oleju".
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Kitaj »

bartekmk, czytasz ze zrozumieniem?

kappa00 pisze:No jakies 2 tysiace km. Temu uszczelnilem pokrywe zaworow i miske olejowa,wiec silnik niema wyciekow



Kolego kappa00, a o jakiej ilosci zużycia oleju mówisz ? Sprawdzałeś intercooler czy zbiera się w nim olej?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: bartekmk »

hmm, chyba mi umknela reszta posta;p jesli to niewielki ubytek to jest ok, bo ze tdi bierze ponad pół stanu na bagnecie od wymiany do wymiany to nic nowego. ja bym na twoim miejscu od razu zmienił na pół syntetyk.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kappa00 »

bartekmk pisze:lol, uszczelka pod klawiaturą albo pod michą nie jest przyczyną "wcinania oleju".
Aaa nie jest?a to ze spod pokrywy zaworow i z miski lalo sie tak ze na pokrywie pod silnikiem byla plama i po 1.5 tys km od wymiany dolalem 0.5 l to nie powod?teraz juz wyciekow niema ale szacuje ze silnik wezmie ok. 0.75 l oleju w 10tys.km

[ Dodano: 2013-11-21, 19:13 ]
Kitaj pisze:bartekmk, czytasz ze zrozumieniem?

kappa00 pisze:No jakies 2 tysiace km. Temu uszczelnilem pokrywe zaworow i miske olejowa,wiec silnik niema wyciekow



Kolego kappa00, a o jakiej ilosci zużycia oleju mówisz ? Sprawdzałeś intercooler czy zbiera się w nim olej?
No po 5tys. Na bagnecie wyglada jakby ubylo ok 0.4l. IC nie sprawdzalem.a w nim skad moze brac sie olej?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
ODPOWIEDZ