[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: bartekmk »

różnią się 1mm po długości. też ostatnio w sklepie miałem zonka i nie kupiłem, ale chyba nie ma znaczenia, po rocznikach wychodzi ze musimy wziac ten 853.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: dziubek6 »

voyager2550 jak zakończone masz węże paliwowe? Plastikowe złączki czy guma i obejmy zaciskowe?
1.9 AHF
Awatar użytkownika
voyager2550
Forumowicz
Posty: 241
Rejestracja: 06 kwie 2010, 15:19

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: voyager2550 »

Mam gumy i obejmy zaciskowe. Byłem teraz sprawdzić i widać na filtrze literki 82 ..... 1. Kropki dlatego że nie widzę dokładnie co pisze, bo zasłania obejma. Także wychodzi na to, że jak ostatnio kupowałem to dostałem ten WK 829/1 x.
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: dziubek6 »

To brał bym tak jak katalog mówi WK 829/1 x, problem występuje wtedy jak mamy plastikowe złączki zaklikiwane, bo nie ma możliwości założenia węża na zgrubienia (wlot i wylot) na filtrze.
1.9 AHF
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Koszi »

Koledzy mam pytanko.
Mój braciak ma Audi A3 z silnikiem 1,6 AKL i zbliża się wymiana oleju.
Ile do tego silnika wchodzi oleju???
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: powe88 »

4.5l
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Koszi »

Dzięki za info.
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Postanowiłem się nieco podzielić moimi spstrzeżeniami dotyczącymi filtrów firmy Filtron. nie kupujcie tych filtrów chyba, że lubicie kłopoty!
1.Filtr paliwa - w moim przypadku to PP960/1 (nazwa Filtron'a). Po dwóch zmianach oleju (25 tys. km) stwierdziłem, że wymienię filtr paliwa na nowy. Wcześniej już słyszałem złe opinie o filtronie, dlatego nowy kupiłem Mann'a. Jak zapewne wiecie nasze filtry składają się z dwóch części - część filtrująca, w której znajduje się rzeczywiście filtr (w załączniku oznaczona przez x, jest to szersza część całego filtra) oraz z odstojnika ( w załączniku oznaczona przez y - węższa część). Porównując filtry zauważyłem, że część filtrująca Filtron'a jest krótsza o 1cm niż Mann'a! Płacąc mniej za Filtron'a w rzeczywistości płacimy za mniejszą powierzchnię filtrującą! Jeszcze gorszy horror przeżyłem po rozcięciu filtra, gdy dotknąłem filtra zaczęły się wyciągać takie nitki(patrz drugi załącznik - polecam powiększyć zdjęcie). Pod wpływem przepływajacego paliwa filtr rozpuszcza się i zatyka pompę oraz wtryski! Wszystko Ok, kiedy wymieniasz filtry na czas - kiedy to jest to nie mam pojęcia, dla mnie za duże ryzyko. Zdecydowanie oradzam filtron'a!
2. Filtr powietrza - tu nie zauważyłem żadnych widocznych róznic - wymiary są takie same, według mnie można stosować Filtron'a.
3. Filtr oleju - nie sprawdzałem.
Obrazek
Obrazek
Ps. na ostatnim zdjęciu widać także stan filtra po przejechaniu 25tys. km. Tankowałem prawie zawsze na markowych stacjach. Widać, że z lewej strony (tj. od góry podczas normalnego ułożenia filtra)jest on jeszcze bardzo czysty, od dołu jest on nieco przybrudzony -można by na nim jeszcze spokojnie przejeździć kolejną wymianę oleju, oczywiści gdyby nie jego rozkład.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 23:07 przez Marios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Sony »

Coś Ci chyba fotki nie działają wszystkie.
Marios
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2012, 21:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Marios »

Poprawiłem zdjęcie wyżej.
ODPOWIEDZ