Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: coolz86 »

Szukam dalej przyczyn mokrych dywanów. Uszczelniłem tylne drzwi prawe i lewe w miejscu łączenia blachy od mechanizmu szyby z blachą drzwi ale dalej jest mokro.
Co gorzej, woda jest też z przodu i pod kierowcą i pod pasażerem. Będę uszczelniał jeszcze przednie drzwi pod tapicerką, ale zajrzałem do filtra kabinowego. I znalazłem 2 pęknięcia, jedno przy podszybiu i jedno przy plastiku który osłania filtr. Tak to wygląda:
Obrazek Obrazek
Czy te dwa elementu mogą wpływać na dostawanie się wody gdzieś z przodu?
Pozdrawiam,
coolz86
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: lolek »

Jesli to cos na 1 zdjeciu to oslona filtra powietrza to nie ma co sie dziwic, ze tam woda sie leje. Te pekniecie na drugim zdjeciu chyba nie ma wplywu. Mam to samo u siebie i nic nie cieknie.
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: coolz86 »

W opisie wymiany filtra kabinowego ten element został nazwany prowadnica wody :P
Tak to wygląda w całej okazałości (zdjęcie z działu DIY)
Obrazek

Muszę spróbować to skleić tymczasowo i poszukać na alledrogo całego. A poza tym przy zaglądaniu do filterka zauważyłem że założyłem go chyba odwrotnie, strzałką do góry :P
Muszę kupić nowy i wymienić.
Pozdrawiam,
coolz86
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

I od nowa polska ludowa.
Uszczelniłem blachę drzwi masą uszczelniającą i woda nadal stoi na progach i pod uszczelką (zdj.1) a tamtędy wpływa do środka.
Obrazek
Zdjęcie drugie przedstawia lukę między uszczelką górną a uszczelką umieszczoną na tylnych drzwiach. Dodam że luka ta jest normalna
Obrazek
Teraz gdy woda wpływa przez tą szparę między uszczelkami, spływa po słupku do zagięcia poniżej rygla od zamka, wpływa pod uszczelkę i wypływa na progu spod uszczelki. Gdy już jej się tam nazbiera to wpływa do środka zamiast spłynąć w dół
Obrazek
Teraz to już nie mam pojęcia co z tym mam robić. Czy wyciąć dziurę na uszczelce pod drzwiami gdzieś koło kanalików żeby wypływała na zewnątrz czy jak

PS. auto w środku brudas bo nie chcę spalić odkurzacza...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Jesteś pewien, że tamtędy woda wpływa do wnętrza, a nie standardowo przez blachę pod tapicerką? Ściągnąłeś tapicerkę, lałeś wodę i faktycznie szła przez uszczelkę? Jeśli tak to drzwi za słabo dociskają uszczelkę i musisz je podregulować na ryglu.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Kitaj »

Jak dociśnie drzwi na ryglu to będzie musiał kilka razy trzaskać żeby zamykać. Ja też mam uszczelnione drzwi a mimo wszystko woda leci delikatnie do środka. Trzeba zrobić test wody ale polegający na laniu wody po szybie i tylko po szybie. Jeżeli będziemy lali wodę po szybie i w srodku bedzie sucho to uszczelnienie drzwi działa. A jeżeli będziemy lali po całym samochodzie i będzie mokro to podejrzewam że teoria kolegi o puszczającej uszczelce jest bardzo możliwa :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Jeśli auto nie jest po crash teście i drzwi równomiernie przylegają na całej długości do uszczelki to nie trzeba będzie trzaskać. Reguluje się dosłownie po milimetrze. Nie wierzę, że ta szpara ma więcej niż 1-2mm. Ewentualnie będzie konieczne podregulowanie drzwi na zawiasach, jeśli na przykład u góry uszczelka siada dobrze a na dole odstaje. U mnie się lało masakrycznie, dałem folię i od kilku lat spokój. Jeśli daliście silikon to nie ma się co dziwić, blacha ma różne dziury, przepusty, głośnik, itd., przez które woda dostaje się do środka.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

vwir, No idzie przez uszczelkę. Spróbuję podregulować na ryglu i będę widział. A jak nie to rozbiorę jeszcze raz wnętrze i lanie wody
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Radziu »

o jakim ryglu mowicie? :P tym w slupku na ktorym sie zatrzaskuje zamek?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Radziu pisze:o jakim ryglu mowicie? :P tym w slupku na ktorym sie zatrzaskuje zamek?

Tak
ODPOWIEDZ