[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Sony ale koledzy piszą o zmianie bateri w pilocie a nie pilota ;)
Koszi, ja odpowiadałem na ten wpis.
Szymek08 pisze:Nasze piloty nigdy nie miały oszałamiającego zasięgu


Omen, podepnij auto pod komputer i zobacz co Ci za błędy powyskakują na kanale 46.
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Omen »

Sony Bosch-owski KTS 670 wystarczy?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Nie wiem co to za cudo ale jeśli do diagnostyki to pewnie starczy. Pisze z telefonu, wiec nie chce mi sie sprawdzać jakie ma możliwości.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: piotrek148 »

W moim Toledo 1M mam ori kluczyk z pilotem ale problem w tym ze otwieranie/ zamykanie auta z pilota nie działa. Za nic nie mogę zakodować pilota Vagiem - tak jak bym nie miał tej opcji w aucie.
Nosze się z zamiarem kupna uniwersalnego sterownika zamka i go dołożyć ale moze zamiast tego dołozyć fabryczny sterownik zamka by działał ori kluczyk. Co musiał bym dokupić zeby to zrobić ewentualnie jak sprawdzić czemu nie moge zakodować pilota ??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

piotrek148, a łączy Ci się VAG z modułem komfortu w ogóle ? (kanał 46)
muszyk
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:08

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: muszyk »

Witam mam toledo II i podobny problem jak kolega piotrek148 byłem u goscia który podpiał go pod komputer i łączy sie z modułem komfortu ale nie moze zakodowac. Pilot sprawdzalem czy działa przy pomocy radia i niby działa.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to kupic inny pilot i próbowac na nim ale pewnosci tez nie mam ze bedzie działało.
Wyczytałem ze toledo do 2001 roku miały piloty o czestotliwosci 433MHZ a po 2001 434MHZ czyli pilot zgadzał by mi się.
A czy koledzy na forum po numerze modułu są wstanie odczytać jaki ma byc pilot?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

muszyk, możesz kupić 10 pilotów o tej częstotliwości co masz i może Ci żaden z nich nie działać! :D A to za sprawą maleńkiego czarnego prostokąciku na płytce drukowanej pilota, zwanego rezonatorem. Ów rezonator musi mieć identyczny numer jaki miałeś na swoim sprawnym wcześniej pilocie.

Opcje są dwie:
1. Jeśli działał Ci ten pilot wcześniej (ten, który próbujesz programować), a teraz nie chce się zakodować to coś masz w nim walnięte.
2. Może być też tak, że pilot jest dobry, ale moduł komfortu nawala.

Nie biorę pod uwagę opcji niepoprawnej adaptacji, bo to nie jest nic trudnego.
W razie czego mam speca, który ma mega pojęcie o pilotach to mogę Ci kontakt do niego zapodać.
muszyk
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:08

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: muszyk »

Sony, Wiesz co auto kupiłem nie dawno czy ten pilot działał nie mam pojecia.
Jesli chodzi o moduł komfortu to miałem błedy ale chodziło tylko o to zeby wyczyscic styki w mikrusach teraz jest ok.
Moje podejrzenie pada na pilot ale paznokci nie dam sobie obciąć za to :P. A jesli chodzi o szepeca od pilotów byłbym zainteresowany tylko chodzi o odleglosc i jak cenowo bo raczej przez telefon tego nie załatwie?
A najłatwiejszą i chyba najtanszą opcją jest dokupienie sterownika centralnego zamka tylko ja wolał bym oryginał tylko naprawa bedzie kosztowac i do tego posiadam jeden kluczyk do odpalania a jeden mam dorobiony ale bez ima.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

muszyk, gościu jest z centralnej Polski (Opoczno). Może Ci wysłać pocztą pilota, to nie problem przecież. Trzeba tylko zadzwonić i pogadać, zapewne będziesz musiał mu podać, z którego rocznika jest auto i jaki masz numer modułu komfortu. Jak będziesz zainteresowany to pisz PW w tej sprawie i dam Ci namiary.
nester1905
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:01
Auto: -
Model: -
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: nester1905 »

Witam wszystkich

Koledzy pomóżcie, bo wczoraj zadziała mi się dziwna rzecz w aucie.
Oczywiście jest to Toledo 1M.
Mianowicie: podchodzę do auta otwieram z pilota i otwierają się wszystkie drzwi oprócz pasażera.
Tylko, że jeśli tak parę razy pozamykam i pootwieram przyciskiem od środka to w końcu za którymś razem się otworzą i wtedy można je otworzyć i klamka zew i wew.
Po za tym zaobserwowałem, że szybciej "odpuszczą" gdy podczas otwierania i zamykania będę trzymał klamkę wew trochę odciągniętą.
Co to może być?
A tak w ogóle, to czy spotkał się ktoś z Was kiedyś w Tolku z drzwiami bez tych rygielków wewnętrznych? U mnie takie są :)
ODPOWIEDZ