[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
EMERTON12
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2012, 19:52

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: EMERTON12 »

Witam wszystkich a jam takie pytanie czy w klapie tylnej tylko da się kluczykiem zamykać czy da się też otwierać bo u mnie jest tylko zamykanie i to mnie denerwuje bardzo ;-) .
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: DzieX »

Otwierać i zamykać (całe auto lub tylko klapę).
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Archarius

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Archarius »

A ja mam ciekawy problem - oczywiście z tylną klapą.

W mniej więcej tym samym czasie zepsuło mi się:
- otwieranie/zamykanie centralnego zamka (sterownik sprawny)
- sygnalizacja otwartej klapy
- oświetlenie w bagażniku (żarówka sprawna, po przyłożeniu do masy lampka świeci)

Poczytałem trochę na forum i do wniosków oczywistych doszedłem - albo mikrostyk albo wiązka. Zamek z mikrostykiem wymieniłem, ale oczywiście nie pomogło więc pozostała wiązka. Sprawdziłem wszystkie kable do których mam dostęp "na oko" i "na palec" i oczywistych przetarć czy naderwań nie ma.

I teraz pytanie do Was - co dalej z tym fantem zrobić? Nie uśmiecha mi się wymontowywanie całej wiązki z klapy i cięcie fabrycznej izolacji. Czy istnieje jakiś inny sposób na zdiagnozowanie przynajmniej w który miejscu szukać problemu?

Poniżej wrzucam zdjęcia poglądowe - może ktoś będzie w stanie wskazać potencjalne problemy.

http://imageshack.us/g/213/imageqgcc.jpg/
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: olinek2 »

Otarć może nie być, ale w środku się przerwała. Co śmieszniejsze, może być ok przy otworzonej klapie, a przy zamkniętej już nie. Ja się kładę do bagażnika i patrzę na sygnały, ale to nie zawsze daje radę :)
Awatar użytkownika
Subsilver
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 03 lut 2013, 10:28

Zacinający się siłownik centralnego w klapie bagażnika

Post autor: Subsilver »

Witam,
mam taki problem, pojechałem w sobotę do Poznania, gdzie na parkingu tuż po wyjęciu i zakmnięciu centralnego, otworzyłem sobie bagażnik. ZA drugim i trzecim razem to samo. Postanowiłem rozebrać osłonę i zajrzeć, oprócz tego, że siłownik się zablokował w pozycji otwartej to jeszcze urwał mi się ten "dzyndzelek" od klamki (klamka już naprawiona) :). Lecz z siłownikiem jest większy problem, rozebrałem, przesmarowałem, założyłem i teraz zacina się albo jak jest otwary i nie zamywa się albo zacina się jak jest zamknięty i nie da się wyciągnąc tego rygla ze środka. Czy to jest tylko siłownik czy szukać przyczyne gdzie indziej?.
Przewaliłem już google i nikt nie miał takiego problemu albo nie umiem szukać.

Dodam, też że siłownik nie reaguje na przękręcenia kluczykiem, jak już się zatnie to w można go albo pchnąć czymś mocno, a wyciągnąć to raczej tylko wyjąć zamek, zdjąć siłownik i dopiero wtedy. Jednak nie dzieje się to za każdym razem bo np. po popchnięciu zadziała z 4-5 razy i się blokuje. Wydaje mi się, że padł silniczek i nie ma siły go wciągać lub popychać.



Problem ogarnięty, klamka naprawiona, siłownik używka (43 zł), wszystko zmontowane, czas uporać się z niesprawnymi światłami :P. Powoli przywracam samochód do stanu używalności :).
Maciu24
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2013, 11:24

Klapa Bagażnika

Post autor: Maciu24 »

Mam takie pytanie, jak kupilem swoje auto to nie bylo możliwości otworzenia bagaznika od środka (nie wiem czy ten model tak ma), musze otwierac bezposrednio poprzez przekrecenie kluczyka, tylko jak otwieram bagaznik to otwiera tez mi wszystkie zamki w samochodzie, ale nie o to chodzi, najgorsze jest to, ze przy zamykaniu go zamykaja sie wszystkie zamki w samochodzie, zeby po włożeniu zakupów wejsc do samochodu trzeba od nowa otwierac drzwi, co jest mało komfortowe, czy mozna zrobic tak by otwieraly sie z kluczykow czy tez rozwiazać to w inny sposob?
Czy takie cos da sie zamontowac do niego? http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... 24768.html
i działalo by to cos jak osobny breloczek do otwierania bagaznika? Jestem całkowicie zielony jesli chodzi o sprawy motoryzacyjne, dlatego jesli by sie dalo to zamontowac czy jest to bardzo skomplikowane?
psamolek
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kraśnik

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: psamolek »

pod blendą tylnią, nad rejestracją masz klamkę do otwarcia bagaznika
Obrazek
Zadbane auto to kochane auto...
Maciu24
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2013, 11:24

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Maciu24 »

To wiem, ale bagaznik nie zatrzaskuje sie sam, a nie bede go otwartego trzymac, a te plastiki czarne co powinny trzymac zamek sa chyba wyłamane, jutro jak bedzie jasno to zrobie zdjęcie.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Radziu »

bagaznik nie zatrzaskuje sie sam. zamyka sie i otwiera wraz z calym centralnym zamkiem. nie wiem co masz na mysli, mowiac, ze nie da sie bagaznika otworzyc od srodka :|
Maciu24
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2013, 11:24

[1M] Klapa bagażnika nie otwiera/zamyka się

Post autor: Maciu24 »

Niektore samochody maja w srodku jakis guzik badz wajche otwierajaca bagaznik, albo na pilocie lub kluczach guzik pelniacy tylko i wylacznie funkcje otwarcia\zamkniecia bagaznika.
ODPOWIEDZ