Czujnik połozenia wału

Tematy ogólno-techniczne
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

Czujnik połozenia wału

Post autor: guciek91 »

W tym przypadku bym przepatrzył jeszcze wiązke, przynajmniej te przewody od czujnika położenia wału czy nie są gdzieś przerarte albo w podszybiu woda pływała i dała im rade przerabiałem to w paru vw że akurat przewody w środku sie utleniły a sama izolacja była ok.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Czujnik połozenia wału

Post autor: szymekgd »

guciek91 pisze:Ciekawe, to wygladało by jakby był sygnał czujnika zakłócany czymś skoro wskazówka tak skacze


A co wskazówka ma wspólnego z czujnikiem położenia wału?

nikos172, sprawdź jak wygląda na wejściu sterownika sygnał z czujnika położenia wału, może tarcza jest trafiona/przesunięta?

cyt:

Czujnik położenia ZZ i prędkości obrotowej wału korbowego / indukcyjny, umieszczony po lewej stronie kadłuba z tyłu (przy kole zamachowym), współpracujący z tarczą nadajnika impulsów o 4 wycięciach umieszczoną na wale korbowym przed kołem zamachowym
- rezystancja czujnika (między stykami „1” i „2” czujnika
lub „67” i „69” złącza urządzenia sterującego) 1000...1500 W

Dodam tylko, że 1000...1500 W to rezystancja w Ohm'ach
Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 19:10 przez szymekgd, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

Czujnik połozenia wału

Post autor: nikos172 »

Po pierwsze dziękuje za przeniesienie tematu w dobre miejsce

Po drugię szymekgd, zasugeruję to dla następnego 'mechanika' który wsadzi łapy w moje auto. Sam nie jestem w stanie sprawdzić tego o co mnie prosisz. Jutro jestem umówiony z kolejnym magikiem, zobaczymy co wymyśli.
Jedno jest pewne, wiązka idzie do sprawdzenia, ktoś wie czy to sporo roboty?
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
Gizmo
Forumowicz
Posty: 101
Rejestracja: 18 lut 2010, 08:39

Czujnik połozenia wału

Post autor: Gizmo »

a spróbuj tak:
odepnij aku, zamień czujnik, odepnij na 2-3 minuty główny komp, podłącz komp, podłącz aku i spróbuj,

ja bujałem się z podobnymi kłopotami ze 4 mce, aż metodą prób i błędów zrobiłem twardy reset kompa. u mnie pomogło.

u mnie błąd był : NIE ZROZUMIAŁY SYGNAŁ.
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

Czujnik połozenia wału

Post autor: guciek91 »

Sugeruje Ci jeszcze sprawdzić mase na silniku i budzie czy jest ok bo też może być przyczyną.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
kado7
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 sty 2011, 20:22

Czujnik połozenia wału

Post autor: kado7 »

Gdzie znajduje się taki czujnik w silniku 2.3 V5 AGZ?
kado7
Karton

Czujnik połozenia wału

Post autor: Karton »

Panowie pomóżcie. Seat chodzi jak stara k... na biegu jałowym, kiedy jadę jest ok. Kiedy wyrzucam się na luz to albo obroty falują albo zgaśnie chodzi jak by nie palił na jeden gar. Na kompie pokazało takie błędy jak na 17748 Camshaft position sensor(G40) / Engine Speed Sensor (G28). P1340-35-00 - Incor. Correlation.
Dodam że przekładałem czujniki z seata po wypadku i po włożeniu odpalam i jest z powrotem to samo..
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Czujnik połozenia wału

Post autor: irocket »

Czujnik położenia wału (G40) / Czujnik prędkości silnika (G28) szwankuje i najprawdopodobniej rozregulowany przez to zapłon jest (np w złym momencie iskra). Spróbuj usunąć błąd i sprawdź czy powróci.
Obrazek
Romano
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 26 paź 2009, 22:34

Czujnik połozenia wału

Post autor: Romano »

Witam,
U mnie pojawił się problem parę miesięcy temu. Chodzi o to, że po przejechaniu ok 10 km albo więcej, gdy silnik jest nagrzany i zgaszę go to po chwili nie zapala. Dopiero po spadnięciu temperatury poniżej 50 stopni odpala. Nawet spokojnie do sklepu boję się podjechać bo już raz tak czekałem 50 minut aż odpali.
Dzisiaj kolega podpiął tolka pod kompa i wyskoczył taki błąd:
16706 P0322 - obieg wejściowej prędkości silnika dla rozdzielacza/zapłonu (G28) - brak sygnału

Co to może być? Bo kurw*** można dostać :/
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

Czujnik połozenia wału

Post autor: Renovatio »

Romano czujnik położenia wału do sprawdzenia lub wymiany, ewentualnie przerwany przewód czujnik ECU.
ODPOWIEDZ