Czujnik połozenia wału

Tematy ogólno-techniczne
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Czujnik połozenia wału

Post autor: jonson22 »

wymieniłem go i po wymianie dopadło mnie co innego :

po wymianie czujnika g28( czujnik położenia wału) wyskoczył mi błąd

1120-ustawienie wałka rozrzadu uszkodzenie mechaniczne-błąd sporadyczny

czy to znaczy ze podczas wymiany mogl przeskoczyc rozrzad tylko jak to mozliwe? a moze trzeba jakos ten czujnik zaadoptować?

objawy straszny muł i od ok 4.5tys skacza strasznie obroty tak jak by odcinal paliwo i zachwile podawał wogole ledwo jeździ.
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

Czujnik połozenia wału

Post autor: kamilwsp »

kupiłes oryginalny czujnik czy jakąś podróbę?? jak oryginalny to zostaje ci do wymiany czujnik wałka chociaz dziwne zeby akurat teraz sie zwalił albo przestawiony rozrzad.
jezeli kupiles podróbe nie w serwisie to tak może własnie być jak piszesz.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Czujnik połozenia wału

Post autor: jonson22 »

kupiłem w intercarsie EPS (włoskie) bo nie mieli Boscha ale oznaczenia identyczne, no ale jak się niby mógł przestawić rozrząd?
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

Czujnik połozenia wału

Post autor: kamilwsp »

oznaczenia moga byc identyczne ale te podróby nie ciesza sie za dobra opinia. to ze sie przestawil rozrzad to tez malo prawdopodobne. czasami jak wywala blad brak synchronizacji wału z wałkiem albo uszkodzony czujnik wału to nie znaczy do konca ze tak jest. znam przypadki ze w takiej sytuacji winny był czujnik wałka chociaz go nie wybijało bo sterownik silnika czsami "wariuje" i nie potrafi jednoznacznie okreslic ktory czujnik żłe zczytuje obroty...
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

Czujnik połozenia wału

Post autor: jonson22 »

w poniedziałek pojade do wujka to mi postawia diagnoze:)
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

Czujnik położenia wału - ciężkie palenie

Post autor: nikos172 »

Witam, panowie mam ostatnio problem z paleniem, komp pokazuje mi czujnik położenia wału, za każdym razem jak skasuję, znowu go potem wywala.
Czujnik podmieniony 3 razy, za każdym razem na inny, oryginalny używany, nowy z Intercarsu i następny używany, i dalej bez poprawy.
Akumulator, alternator, rozrusznik, wszystko sprawne, ECU podmienione również nic nie dało. Rozrząd dwa razy sprawdzany, zresztą jest świeżo po wymianie
Czeski film, nikt nic nie wie, 10 mechaników się głowiło nad tym a auto dalej pali jak chcę, nie ważne czy jest cieply czy zimny.

Macie jakieś pomysły o co kaman?

(Jeżeli zły dział to proszę moda o przeniesienie)
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

Czujnik połozenia wału

Post autor: guciek91 »

Poza błędem czujnika położenia wału nic więcej nie wywala? W momencie kiedy nie odpala sprawdzałeś przy kręceniu czy widzi te obroty czy nie? jest to istotne bo usterka może tkwić w innym miejscu.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

Czujnik połozenia wału

Post autor: nikos172 »

Tak widzi obroty na kompie. Dawka paliwa też jest ok. I tak, jedyny błąd to ten od czujnika.
Jak auto się odpala to skaczę wskazówka obrotomierza w górę i w dól, taki szczegól, a może się przyda do czegos
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

Czujnik połozenia wału

Post autor: guciek91 »

Ciekawe, to wygladało by jakby był sygnał czujnika zakłócany czymś skoro wskazówka tak skacze, wiązki do kompa wszystkie po sprawdzane? I wtedy jak nie chce odpalić to nawet nie próbuje chwycić?
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

Czujnik połozenia wału

Post autor: nikos172 »

Wiązka nie była sprawdzana. Chyba ostatnia rzecz jaka nie została sprawdzona, ale czy to dużo roboty z tym, wybebeszania?
Przeważnie nie chce. Wtedy trzeba odpuścić i jeszcze raz próbować. I tak do skutku jak w miarę szybko zapali. Z kolei czasem pali od strzała.
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
ODPOWIEDZ