[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: adrian2901 »

szymekgd pisze:adrian2901, sprawdz sprzegielko alternatora, to ono jest najczesciej przyczyna uszkodzen napinacza.


Wiem jak będe kupował amorek napinacza to i sprzęgiełko alternatora wymienie... A jak go sprawdzić tak na sucho w garażu?
U mnie jest strasznie kiepski dostęp od góry do alternatora...

Ale dlaczego mrugają wszystkie światła razem z podskakiwaniem napinacza? Ostatnio przez to mruganie straciłem oby 2 żarówki H7 naraz... Im zimniej tym bardziej napinacz klekocze i skacze, światła mrugają i silnik robi "U U U U" jak dodaje gazu wszystko przyśpiesza łącznie z mruganiem, a jak czasami dodam troche gazu i się coś przyblokuje na 3-5 sekund to napinacz ucichnie i mruganie zniknie po czym za sekunde znowu U U U U, klekot i mruganie...

Czy może być to spowodowane tym, że napinacz nie naciąga dobrze paska i dlatego tak mruga? Siłownik drgań już całkiem się rozleciał, olej wylany i wogóle... A próbowałem ręką docisnąć ten napinacz to ni hu** nie da rady bo mi ręka skacze razem z nim :D Aż tak mocny jest ten siłownik drgań jak jest sprawny, mocniejszy niż moja reka ?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

Nic nie potrzeba sam to skasujesz. Wciskasz i przytrzymujesz przycisk od kasowania przebiegu, włączasz zapłon, przycisk obracasz w prawo i przytrzymujesz 1 sekundę, puszczasz przycisk, wyłączasz zapłon. I to wszystko. INSP skasowana
Penny1
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2011, 22:53

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Penny1 »

Czy ktokolwiek w Was słyszał o mozliwości przeróbki szyn fotela kierowcy , bądż przespawania samego fotela w Toledo II , tak , żeby mozna go było dalej odsunąć ? Lub czy ewentualnie pasowałyby do niego siedzenia na przód z octavi I , czy golfa IV ? Niby ta sama płyta podłogowa , a jednak np w octavii I da się dalej odjechać z fotelem kierowcy ..., ciekawy jestem czy to konstrukcja fotela inna , czy szyny w podłodze jednak dłuższe w skodzie ...
Toledo II TDI powered by Tune-up
Andrzej K

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Andrzej K »

Witam
Ja mam z kolei dziwne brzęczenie w kabinie samochodu z przodu od strony pasażera pod schowkiem. Jak samochód jest na wolnych obrotach to brzęczy jak ruszam to ustaje. Co to może być?
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: marc27 »

Andrzej K, stawiam na wentylator nawiewu.
Marek
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Joe*Quarry »

ja ostatnio znalazłem pod siedzeniem kierowcy sprężynę długą na ok 15-20 cm i za chiny nie wiem skąd się wzięła i gdzie ją zamocować z powrotem jeżeli spadła z pod fotela.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: jakub_bb »

jest to sprężyna wspomagąjaca unoszenie fotela góra/dół. Ale nie jest jedynym elementem, aby fotel z powodu jej wypadnięcia nie działał prawidłowo. Pewnie oberwały się zaczepy i należy spawać. Ale bez niej możesz spokojnie jeździć i będzie OK

Dosyć często spotykane
Andrzej K

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Andrzej K »

Chyba namierzyłem skąd ten brzęk. Jak uruchamiam klimatyzację to na chwilę ustaje. Może to być centralka klimatyzacyjna. Poluzowała się ?
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: peter174 »

Joe*Quarry pisze:ja ostatnio znalazłem pod siedzeniem kierowcy sprężynę długą na ok 15-20 cm i za chiny nie wiem skąd się wzięła i gdzie ją zamocować z powrotem jeżeli spadła z pod fotela.

jakub_bb pisze:jest to sprężyna wspomagąjaca unoszenie fotela góra/dół. Ale nie jest jedynym elementem, aby fotel z powodu jej wypadnięcia nie działał prawidłowo. Pewnie oberwały się zaczepy i należy spawać. Ale bez niej możesz spokojnie jeździć i będzie OK

Dosyć często spotykane


a poza tym było o tym viewtopic.php?p=116291&highlight=#116291
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
DarekStolarski
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 22 paź 2013, 16:57
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Białobrzegi

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: DarekStolarski »

Witam. Mam Toledo II 1.9 TDi 110 KM. Ostatnio dzieje się z nim coś dziwnego mianowicie stracił moc. Pierwsze trzy biegi ciągnie jeszcze możliwie chociaż gorzej niż przedtem natomiast 4 i 5 bieg totalny muł na piątce wciskam gaz do oporu a wskazówka ani drgnie 110-130 km/h jak będzie z lekkiej górki. Wie ktoś co to może być?
ODPOWIEDZ