Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Falowanie na małych obrotach

Wszystko o silnikach zasilanych gazem
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: kebziu »

podcisnienie widzisz z jednej strony na drugim obrazku... a wchodzi to do kolektora taka gumka jest połaczone. ja tej gumki własnie nie miałem i mi falowało tak jak na filmiku. teraz spokój na lpg i na pb :mrgreen:
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
misiek090
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2011, 22:08

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: misiek090 »

to to jest podpięte... ;) Ale jak czyściłem wczoraj przepustnice, to zapomniałem podłączyć kabla do przepustnicy i wtedy nie falował, ale obroty miał za niskie...

a vaga nie mam. muszę kupić może dzisiaj zamówie...

[ Dodano: 2012-05-10, 18:13 ]
no i sprawy mają się tak. kupiłem tego vaga. i jak mam na gazie, to wyskakuje błąd sondy lambdy. a na benzynie nie ma tego problemu. najpierw był błąd sporadyczny "zetknięcie się plusa z minusem sondy lambdy" czy coś takiego, a teraz jest błąd 537 "Regulacja Lambda poza specyfikacją - wartość górna" co to gdzie może oznaczać? sonde do wymiany??
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Centek15 »

Zrób porządek z instalacją elektryczną, posprawdzaj czy przewody się nie przepaliły, zwłaszcza te między aku a alternatorem (chodzi o kontrolkę aku, musi byc gdzieś spięcie albo coś nie styka), posprawdzaj wszystko co się da. Lewe powietrze usuń, zaklej, wyczyśc ODMĘ, sprawdź przepływomierz, może źle wyreggulowany. I NAJWAŻNIEJSZE SILNICZEK KROKOWY! :) Jak silniczek krokowy padnie, to na benzynie faluje a na gazie faluje 10x razy gorzej :)
Nie znam się na vagu, ale skoro mówi "zetknięcie plusa z minusem lambdy" to znaczy, że tak jest, ewentualnie coś z kablami. Trzeba to sprawdzic ;)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
misiek090
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2011, 22:08

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: misiek090 »

Poszperałem jeszcze na innych forach i znalazłem, że po czyszczeniu przepustnicy trzeba ją zaadoptować. Więc zrobiłem adaptację. I pomogło... na benzynie już nie falowało.
Ale na gazie dalej. więc pojechałem do gazownika. I okazało się, że listwa wtrysku gazu była niedobra. Wymienili mi na gwarancji i jak ręką odjął. No przez tyle czasu tak się mordowałem z tym i dobrze, że pojechałem do tych od gazu, bo tej usterki sam bym nie zlokalizował. I teraz już nie wywala błędu sondy lambdy na gazie. Ale najbardziej jestem zadowolony z tego, że zrobili mi to na gwarancji. :mrgreen: :-D
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: ziiksd »

hej zakładałem gaz w aucie , po zamontowaniu strasznie falowały mi obroty, ssało lewe powietrze od tego przewodu pokazanego na zdjęciu wiec wymyślili gazownicy by to zatkać z klejem wkręcił śrubę i nie falują ,tylko teraz sie zastanawiam bo był to przewód od podciśnienia nie przeszkadza to w niczym ( ogólnie dużo gazu mi pali może być przez to ? ) Jak wiecie jak nazywa się ta części wdzięczny jestem za informację i gdzie podpina się drugi koniec przewodu.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: kebziu »

gdzie masz te zdjęcie? jeśli mówisz o tym o czym myśle to drugi koniec tego przewodu jest pod tzw odmą oleju. czyli jak masz kurek wlewu oleju do silnika to tam idzie taka rurka w strone przepustnicy i pod nią jest miejsce na ten wężyk od podciśnienia.
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Icefire »

U mnie tez niestety faluje na benzynce i na lpg. Wymienilem filtr paliwa i powietrza , wyczyscilem przepustnice. Bylo ok przez 2 tyg. Pozniej wstawilem gaz posmigal tydzien i znowu zaczelo sie falowanie... Nie wiem co juz robic rozkladam rece na ten temat . Czy wymiana swiec na jednoelektrodowe daje az tak wiele ? Pozdrawiam
Oby dalej i do przodu ;)
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: eko_zgonuś »

Icefire, adaptacje robiłeś?

najprostszy sposób adaptacji znaleziony na Audi self study program

Obrazek
Awatar użytkownika
Icefire
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 paź 2013, 14:35

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: Icefire »

Mechanik zrobil adaptacje ale to pomoglo na 2 tygodnie. A jakie sa ogolnie objawy "siadajacego" czujnika walu ? Moj znajomy podsunal taki pomysl
Oby dalej i do przodu ;)
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Falowanie na małych obrotach

Post autor: powe88 »

Jeśli chodzi o świece ja sobie chwałę denso irydowe. Kultura pracy poprawiła Się o 100% bo miał czkawke na biegu jalowym w moim temacie masz jak wyglądała. na falowanie obrotów może wpływać dużo innych rzeczy. W silnikach akl często podają uszczelki między blokiem a kolektorem ssacym. Ja u siebie osobiście jeszcze nie wymienialem
ODPOWIEDZ