Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: ProFFessor »

Witam kolegow.

Prosze o pomoc gdyz mam problem z zamknieciem przdniej maski. Po normalnym otwarciu maski klamka juz nie udalo mis ie jej zamknac. Maska po probje zatrzasnieciu odbija tak jak dzieje sie to przy delikatnym zamykaniu.
Ogladalem zamek i wyglada na kompletny tak jak na tym obrazku.

Obrazek

Obserwowalem zamek przymykajac pokrywe i wyglada na to ze element zaznaczony na zdjeciu na czerwono nie chce sie zamknac tylko odbija maske.

Obrazek

Probowalem ta dzwignie zamknac srubokrete i udalo sie chodz nie chodzi lekko.

Macie jakies pomysly ?
mam wymieniac caly zamek ?

:roll:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, 23:02 przez ProFFessor, łącznie zmieniany 1 raz.
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: Bonbini »

Spokojnie, zacznij od regulacji zamka wzgl. maski, ewentualnie daj trochę smaru :-)
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: ProFFessor »

Smraowalem olejem silikonowym.
Jak wyregulowac ten zamek. Ogladalem go i rygiel idzie wprost na tego dzyndzla .Niestety po trzasnieciu zawias zamiast lapac rygiel odbija go.

Bonbini,

Co proponujesz? mam go calego wyjac czy jest jakas srobka do regulacji ?
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: Bonbini »

na dole masz linkę z zamkiem, a w masce masz sam rygiel? więc zacznij od regulacji rygla w masce. ja mam 2 śruby u siebie, ale Ty masz 1M, więc może masz inaczej rozwiązane mocowanie rygla.
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: ProFFessor »

Wymienilem caly zamek.
kupilem uzywke na allegro za 120 zll.
Wymeinilem i problem zniknol.
Nie wiem czemu stary zamek przestal dzialac. Na oko wygladaly i dzialaly identycznie.
Jedynie mikrostyk mial przetarte przewody przy samej wtyczce.
krzychurud
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011, 18:08

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: krzychurud »

Witam Kolegów,
Mam troszkę inny problem otwarciem maski. Po pociągnieciu rączki w kabinie słychać pstryknięcie i zwalnia się pierwszy zamek maski. Można lekko podnieść maskę na około 1cm w górę. Maska blokuje się w miejscu zaznaczonym na czerwono. W jaki sposób można przesunąć ten zaczep oznaczony zieloną strzałką? Plastikowy języczek wystający z grila jest luźny i manewrowanie nim nic nie daje. Zdjęcie jest poglądowe. Obrazek
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Toledo
Awatar użytkownika
kamtka
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, 14:20
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV+
Skąd?: Gdańsk / Kętrzyn

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: kamtka »

krzychurud, hehe miałem 2 tyg temu ten sam problem. Musisz dłuższym śrubokrętem po prostu podważyć i przesunąć ten zaczep podajże w prawo jak dobrze pamiętam i otwierasz. Popsikałem to wd40 i śmiga teraz aż miło 8-)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: lolek »

Ja robilem u siebie tak, ze wkladalem reke i na czuja lapalem metalowa "zapadke" gdy urwal mi sie plastik przy S. Trzeba ja tylko nacisnac.
krzychurud
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2011, 18:08

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: krzychurud »

Dziękuję za podpowiedzi. Zamek się otworzył. Muszę teraz częściej zaglądać pod maskę i czasami używać WD. :-)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Toledo
BezKituTej
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2016, 19:19
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI
Skąd?: Poznań

Problem z zamknięciem/otworzeniem maski silnika

Post autor: BezKituTej »

Padł mi akumulator, czego się spodziewałem w pierwsze mrozy więc byłem przygotowany na wymianę i tu zaczął się problem. Otworzyłem maskę, zamknąłem auto i zabrałem się za wyciąganie aku no i tu popełniłem największą głupotę i po wyciągnięciu odruchowo zatrzasnąłem maskę. Bez akumulatora otwieranie z pilota nie działa a kluczykami odkąd mam to auto nie można otworzyć żadnego z trzech zamków, z resztą kiedyś próbowałem już coś z tym zrobić w razie "W" psikając WD40 ale na nic się to zdało. Mam duży zgryz co teraz zrobić i jak się do tego zabrać. Próbowałem wymontować grila i otworzyć maskę majstrując przy zamku śrubokrętem, ale po kilkunastu minutach na tym mrozie odpuściłem i wrócę do tematu jutro. Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
ODPOWIEDZ