[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

Kitaj, wiązki nie patrzyłem. A z nią coś może być nie tak ?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kitaj »

No wiązka przy kazdym otwieraniu drzwi pracuje i najzwyklej w swiecie mogła sie przetrzeć chociażby tak jak to jest z przewodem w tylnej klapie który juz naprawialem ze 3 razy :evil:
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

futrosky, jeżeli pęknięty będzie przewód w przelotce to w module komfortu powinien być błąd komunikacji z silnikiem w lewych drzwiach.

A działanie zamka (mikrostyków) sprawdzałeś w samym zamku? Najlepiej było by pomierzyć ich działanie w kostce silnika szyby czy wszystko ładnie do niej dochodzi.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

neostar, tak mierzyłem wszystkie możliwe przejścia na ścieżkach na płytce :
http://obrazki.elektroda.pl/1655348600_1372612470.jpg (tylko z drugiej strony, takie foto znalazłem bo nie zdąrzyłem zrobić swojego) i wszystkie przejścia było dobre. Muszę zobaczyć te kable.

[ Dodano: 2013-09-29, 21:03 ]
po 2 dniach męczenia się z przednimi drzwiami. Założyłem stary zamek. Co prawda wariuje z kluczyka ponieważ gdy przekręce kluczyk i zamkną się drzwi to mi nie odbija kluczyka do środka i zamyka mi wszystkie szyby, to samo gdy otwieram, nie odbija do środka i otwiera mi wszystkie szyby :( Czym to spowodowane ? Centralny zamek ? Lampki wszystkie świecą, głos włączonych świateł jest i lampka w kabinie świeci. Tylko te szyby. Ale srał pies to, bede zamykał z pilota. A jak drugi raz się spierniczy to wymienie cały zamek.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

Jeżeli wkładka kluczyka nie wraca na środkową pozycję to winna jest sprężynka we wkładce, albo pękła albo wyskoczyła.
Pietia
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2013, 09:35

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Pietia »

ja mam mianowicie troszkę inny problem z moim centralnym, drzwi i klapa otwiera sie i zamyka ale dopiero jak przyłożę kluczyk do lusterka wstecznego (ale i tak nie zawsze tak działa), prawdopodobnie pada bateryjka, a więc oto moje pytanie, ponieważ czytałem trochę i różnie to ludzie opisują:

Czy jak wymienię baterię to kluczyk mi się rozkoduje?
Posiadam tylko jeden kluczyk, słyszałem że jak się rozkoduje to są potrzebne 2 kluczyki do zakodowania.
Mam Tolka 1.6 2000 rok :mrgreen:
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: spec »

Ehh, kluczyka się nie koduje. Koduje się serownik samochodu do danego kluczyka. Kluczyk wysyła pewien sygnał i tego nie da się zmienić. TO sterownik musi wiedzieć, że akurat na ten sygnał ma otwierać.
Wymieniaj baterie nic się nie stanie.
Przykładanie do lusterka kluczyka nic nie daje - tam nic nie ma :-)
Antena bodajże jest w którymś słupku A.

Zwykły kluczyk jajko nigdy nie miał dużego zasięgu. Zazwyczaj pojawiają się w nim zimne luty i nie chce otwierać/zamykać. Jak wymiana baterii nie pomoże to trzeba dać do przelutowania.
sochotoledo
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 28 paź 2012, 17:56

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: sochotoledo »

Witam koledzy ja mam natomiast problem tego rodzaju że wczesniej sie zamykał centralny w tej chwili przestał zupelnie musze z kluczyka i tu jest nastepny problem raz zamkną sie wszystkie drzwi a czasami tylko kierowcy tak jakby centralnego wogóle nie bylo ale jak otwieram drzwi i przyciskam na drzwiach do zamykania ( tam jest namalowany kluczyk ) przycisk to zamykaja sie wszystkie drzwi oprócz kierowcy wtedy zamykam je z kluczyka i to samo jest przy otwieraniu otwieram z kluczyka drzwi od kierowcy a resztę ty przyciskiem .
Co to może być gdzie szukać aha i mam takie jeszcze pytanko jak wymienie baterie przy kluczyku to on sie nie rozkoduję ? Bo różne chodzą pogłoski .
sochotoledo
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

sochotoledo, Miałem ten sam problem, wariowała centralka. Wina zamka niestety :( Nie ominie cię demontaż drzwi i wyjęcie zamka. Powiem ci że mało brakło a bym pieniążki w błoto przepuścił ponieważ miałem to samo plus do tego nie świecące lampki w samochodzie itp. Rozebrałem drzwi, wyjąłem zamek, rozebrałem zamek, sprawdziłem przejścia wszystkich styków i zonk, bo wszystkie przejścia są dobre a zamek wariuje. Złożyłem zamek, założyłem, drzwi złożyłem i DZIAŁA :) Więc obyły się bez kupna nowego zamku. Ale to wina jego z tego ci piszesz.

PS. Raz miałem taki przypadek że nie działało przez tydzień, a naglę po tygodniu otwieram drzwi a tu wszystko działa, działało przez 2 miesiące i znowu się zepsuło i postanowiłem rozebrać. Coś musiało nie łączyć.
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

sochotoledo, sprawdź masę w zamku: przede wszystkim luty łączące kostkę z płytką zamka i ewentualnie przewód.
ODPOWIEDZ