[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
pu5z3k
Forumowicz
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwie 2011, 09:19

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: pu5z3k »

kontrolki pala ci sie jakies ? ja mam podobne objawy, na zimnym musze go przekrecic mocno ale to tez roznie raz mniej raz wiecej, ostatnio przez dwa tygodnie palil bez problemu...

wykluczyc mozesz pompe wtryskowa i pompki jak zalejesz go pod korek i objawy beda takie same, jak ustapia to jedno z dwoch

jezeli nie sprawdz:
czujnik polozenia walu g90

jezeli nie, moze ostatnio wymieniales rozrzad ? moze przeskoczyl? sprawdz na vag'u

jezeli nie i objawy wystepuja tylko jak jest wilgotno mozliwe ze ecu podmaka albo kable, sciagnij podszybie i sprawdz

jak cos 881629799
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

pu5z3k pisze:sprawdz uszczelniacze na pompowtryskach, bardzo czesty objaw


Kolega napisał, że ma silnik 110KM, a tam pompek niema.
Michal
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: marek_igor »

Sopel1910 pisze:mam seata toledo II 1.9 tdi 110KM.

pu5z3k,
widziales w takim silniku kiedyś pompowtryski ??
Sopel1910
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:11

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sopel1910 »

no vaga podłącze, ciekawy jestem może i kąt jest źle ustawiony, seata kupiłem miesiąc temu narazie wymieniłem filtry, w książce jest wbite że rozrząd wymieniany 8 tys km temu więc jeszcze nie wymieniałem. W sumie kilka osób w necie spotkałem co ma ten problem ale jakiegoś konkretnego rozwiązania nie znalazłem ;)

[ Dodano: 2013-09-24, 20:23 ]
w sumie cofanie się paliwa bym raczej wykluczył bo jest w przewodzie, chociaż jak silnik chodzi to ida bąbelki powietrza od filtra do silnika, ale to chyba normalne nie? w sumie sie nigdy nie przyglądałem w innych samochodach. no a jak jest zgaszony to paliwo w przewodzie jest ale w najwyższym położeniu jest bąbelek z powietrzem
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

Sopel1910, co do rozrządu to nie ufaj książce. Chyba, że masz dodatkowo jakieś faktury za części etc. to jeszcze z Bogiem sprawa.

Jednakże dla pewności niech Ci mechanik przy okazji sprawdzi w jakim stanie jest pasek etc. Wtedy możesz spać spokojnie :)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: marek_igor »

Tymi bąbelkami to się przejmuj, ale przypomniała mi się jedna sprawa.
Brata Leon czasem zapalał od strzała, a nieraz to kręcił ze 3sek, nieważne czy ciepły czy zimny.
Pewnego razu urwał się kabel przy rozruszniku. Wyciągnął go od razu do regeneracji i po tym zabiegu problem zniknął...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Ja bym zaczął od banału czyli sprawdził jak odpala bez czujnika temp. ;)
Michal
Sopel1910
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:11

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sopel1910 »

ok a gdzie jest ten dziadoski czujnik temp? wcześniej miałem corse i było troche inaczej niż tutaj :D

[ Dodano: 2013-09-25, 20:36 ]
ogólnie jeszcze mam takie pytanko apropo temp, czy jak auto juz sobie chodzi i jeżdże powiedzmy godzinke pa wolnych obrotach na 5 biegu to samochód powinien mieć cały czas temp 90st? bo u mnie sie nie nagrzewa go końca. Jak nie przycisne to temp sie waha od 75-90 w zależności właśnie od jazdy.
kristoferek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2013, 16:34

nie pali rano

Post autor: kristoferek »

witam klubowiczow mam malutki problem z odpaleniem jak zimny bylem na kapie i niby stwierdzono ze mam walniety przeplywomierz powietrza czy jest to moze przyczyna bo czytalem i nic nie znalazlem mam 1.9 tdi 110 koni tolka ps.nie odpinalem jeszcze czujnika temp
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Sopel1910 pisze:ogólnie jeszcze mam takie pytanko apropo temp, czy jak auto juz sobie chodzi i jeżdże powiedzmy godzinke pa wolnych obrotach na 5 biegu to samochód powinien mieć cały czas temp 90st? bo u mnie sie nie nagrzewa go końca. Jak nie przycisne to temp sie waha od 75-90 w zależności właśnie od jazdy.


Czujnik temperatury lub termostat do wymiany, masz vaga to sprawdź grupę 007 po nocy, przed odpaleniem i po nagrzaniu.

kristoferek, raczej nie, nawet z odpięta przepływką odpali. sprawdź kąt wtrysku i czujnik temp.
Michal
ODPOWIEDZ