[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: coolz86 »

Witam, sorry za odkop ale problem dotyczy tego tematu.
Dzisiaj rano podchodząc do samochodu, zanim zdążyłem dotknąć kluczyk moja kobitka pociągnęła za klamkę i drzwi się otworzyły. Patrzę na drzwi po stronie kierowcy - pozamykane :o Dopiero po chwili wcisnąłem otwieranie na pilocie i reszta się otworzyła. I teraz nie wiem czy drzwi pasażera z przodu nie zamknęły sie wczoraj czy same się otworzyły w nocy...?
Kilka minut później siedziałem w środku i od środka zamykałem pilotem i przyciskami na drzwiach, i też zamykały się różnie, raz nie zamknęły się drzwi kierowcy, raz nie zamknęły się drzwi z tyłu, a raz zamknęło się wszystko jak powinno.
Czy przyczyną może być nieszczęsny miekrostyk (pytanie który), czy wariuje moduł komfortu?

Dodam, że wcześniej zaobserwowałem że nie działa mi czujnik zamknięcia przednich drzwi pasażera, tj. kiedy je otwieram nie pali się lampka w drzwiach i w podsufitce.

PS. czytam teraz na forach, że w VAGach jest dioda przy ryglu w drzwiach kierowcy która sygnalizuje zamknięcie, ja jej nie posiadam. Czy to była jakaś kwestia dodatkowego wyposażenia?
Pozdrawiam,
coolz86
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

coolz86, z tą diodą to różnie bywało. Jeśli chodzi o Twoją sytuację z kolei to raczej mało prawdopodobne, żeby nagle padło Ci kilka zamków... Obstawiam jednak na moduł komfortu bardziej.
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: coolz86 »

Dzięki Sony za odpowiedź. Wczoraj zamówiłem kabel do diagnostyki i początkiem tygodnia podepnę się po kompa, mam nadzieję, że znajdę przyczynę.

Wczoraj zauważyłem, że z pilota zaczął działać normalnie, tj. zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Z kolei z przycisku w drzwiach kierowcy, zamyka tylko przód, tył się zamyka po czym po sekudzię rygle idą do góry...
Pozdrawiam,
coolz86
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

Witam. Mam problem ponieważ samochód nie reaguje na przednie lewe drzwi. ( Nie świeci lampka w drzwiach, nie świeci lampka w kabinie po otwarciu lewych przednich drzwi, nie piszczy sygnał od wyłączenia świateł po wyjęciu kluczyka ) Z tego co wiem to mikrostyk tak ?
czy wymiana takiego zamka jak tu pomoże czy jest jakiś inny sposób ?
http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-prz ... 64325.html
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

Tak, wymiana pomoże. Jakub_bb ma taki na sprzedaż, nowy nieużywany
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

a widziałem MANUALA o lutowaniu styków. Jak sprawa z tym wygląda ? Lepiej kupić i zamontować nowy czy lutować ? Łatwo zrobić a jeszcze łatwiej spaprać czy ciężko ?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

jeśli reaguje na przekręcenie klczykiem i zamyka pozostałe drzwi, to tylko mikrostyk.
Jeśli centralny też nie reaguje, to grubsza sprawa. Chyba da się to naprawić, ale wg mnie szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

marek_igor, niestety z kluczyka raz zamyka wszystkie a raz zamyka tylko od kierowcy ( częściej tylko od kierowcy )
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: marek_igor »

no czyli nie tylko mikrostyk, tylko jak dobrze pamiętam trzeba rozebrać zamek i coś tam przelutować
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: futrosky »

marek_igor, czyli kupować zamek czy oddać go do elektronika jakiegoś żeby spróbował to zrobić ? Jest ratunek czy nie ?
ODPOWIEDZ