[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
adapter1258

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: adapter1258 »

PO WYMIANIE ZAWIESZENIA NA SERYJNE BUJA TYŁEM SAMOCHODU
Witam wszystkich i błagam o pomoc w niniejszym problemie otóż przy stanie 220000 tys km wymieniłem kompletne zawieszenie samochodu na takie jakie było w nim tzn SACHS SUPER TOURING PRZÓD 315 087 009---SPRĘŻYNY PRZÓD KAGER 84-0685 ------SACHS SUPER TOURING TYŁ 556 268 009----SPRĘŻYNY TYŁ KRAEMER&FREUND 950 717.00 wymienione zostało wszystko łącznie w tylnej belce jak i wszystko z przodu wiem tylko jedno ze na starym zestawie jaki był to samochodem nie zarzucało przy wyprzedaniu czy nawet przy hamowaniu ze 100 km/h a tarcze z przodu jak i z tylu są również nowe takie jak wychodził z fabryki czyli wszystko ATE mechanik zasugerował mi pozbycie się opon bo powiedział ze to jest ich wina a nie zawieszenia tylnego a oponki sa nowiutkie i tyle samo maja co calutkie zawieszenie przejechane czyli 223380 a oponki to UNIROYAL RAINEXPERT 195/65/R15 4SZT TOLEDO II 1999-04 1.8 20V--AGN--- BŁAGAM O POMOC BO JUŻ SAM NIE WIEM CO MAM SZUKAĆ CZY CO DALEJ ROBIC Z TYM FANTEM POMOCY
_________________
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: ODI »

Na początek zacznij stosować znaki interpunkcyjne bo Twoją wypowiedź ciężko zrozumieć.
Jeśli
adapter1258 pisze:oponki sa nowiutkie i tyle samo maja co calutkie zawieszenie przejechane czyli 223380

to faktycznie warto pomyśleć o zmianie opon.
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: macsta12 »

adapter1258, Na początek zmień mechanika.

Podjedź gdzieś na serwis opon niech ci sprawdzą wyważenie kół i czy nie są pogięte felgi. Dobrze by były założyć inne koła i sprawdzić czy jest to samo, bo szkoda wyrzucać nowe opony.

Jakie miałeś wcześniej zawieszenie zwykłe czy jakieś obniżające?
adapter1258

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: adapter1258 »

ODI pisze:Na początek zacznij stosować znaki interpunkcyjne bo Twoją wypowiedź ciężko zrozumieć.
Jeśli
adapter1258 pisze:oponki sa nowiutkie i tyle samo maja co calutkie zawieszenie przejechane czyli 223380

to faktycznie warto pomyśleć o zmianie opon.
NA OPONKACH OD WYMIANY ZAWIESZENIA TZ 220OOO TYS KM JAK ZOSTAŁ ODDANY NA WYMIANĘ TO WÓWCZAS ZOSTAŁY RÓWNIEŻ ZAŁOŻONE NOWE OPONY CZYLI NA CHWILE OBECNA JEST PRZEJECHANE NA NICH DOPIERO 3380 TYS KM I TYLE SAMO NA CAŁYM ZAWIESZENIU

[ Dodano: 2013-09-15, 13:34 ]
macsta12 pisze:adapter1258, Na początek zmień mechanika.

Podjedź gdzieś na serwis opon niech ci sprawdzą wyważenie kół i czy nie są pogięte felgi. Dobrze by były założyć inne koła i sprawdzić czy jest to samo, bo szkoda wyrzucać nowe opony.

Jakie miałeś wcześniej zawieszenie zwykłe czy jakieś obniżające?
STANDARDOWE Z TEGO CO SIĘ OKAZAŁO TO JAK MECHANIK TO ZACZĄŁ DEMONTOWAĆ TO ZARAZ MNIE SCIĄGNOŁ TO SIĘ OKAZAŁO ZE OD NOWOŚCI NIE BYŁO NIC ROBIONE TZ ROCZNIK MOJEGO TOLEDZIAKA TO 1999-04 I POKAZAŁ MI WSZYSTKO I ZAPROPONOWAŁ BYM SOBIE ZOBACZYŁ WSZYSTKO CO DEMONTUJĄ I JAK MONTUJĄ WSZYSTKO NOWE

FELGI SA NOWE I SPRAWDZAŁEM JE U TRZECH GOŚCI NA WYWAŻARCE CZY NIE SA POGIĘTE I POKRZYWIONE
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: NED »

Zaczął bym od zrobienia geometrii zawieszenia (ale nie połówkowej tylko całkowitej ) :arrow: http://www.profiauto.pl/art,elementy,re ... ,1,29.html
NED
adapter1258

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: adapter1258 »

NED pisze:Zaczął bym od zrobienia geometrii zawieszenia (ale nie połówkowej tylko całkowitej ) :arrow: http://www.profiauto.pl/art,elementy,re ... ,1,29.html



a więc tak zrobiłem jak mi napisałeś podjechałem do aso w płocku do seata i poprosiłem o zrobienie ponownie geometrii zawieszenia ale całkowitej i zarzyczylem sobie jeszcze sprawdzenie zawieszenia całego czy mi czasem czegoś nie poknocono, po ustawieniu ponownym geometrii porównałem wyniki z poprzedniego ustawienia z tego samego aso i wszystko jest tak samo wszystko w normie nie skąpiłem na kasie wiec postanowiłem podjechać na dwa jeszcze serwisy by to sprawdzić jeden niezależny i jeszcze jeden aso w warszawie w seacie i wszystko gra na tym w wawie zasugerowano mi po teście który wyglądał tak ze czterech gości chwyciło wszystkie cztery kola i zaczęło nimi szarpać przez 30sec i czekali po jakim czasie przestanie się bujać na boki na nich i to co zobaczyłem to mnie nieźle zdziwiło i powiedzieli ze moje opony są za miękkie na bokach i się poddają i to ze są nowe nie świadczy ze akurat dobre do niego wiec zasugerowali założenie jakiś innych na probe i sprawdzenie samochodu czy dalej będzie to samo a odnośnie opon to maja dopiero przejechane 3,500 tys kkm uniroyal rainexpert 195/65 r15 91h wiec co o tym myślisz lub niech ktoś się jeszcze wypowie czy tak morze być jak oni mi zasugerowali
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

Zaloz zimowki i sprawdz czy problem ustapi.
Macpod
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 28 kwie 2013, 23:16

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Macpod »

Panowie mam takie pytanie.
Otóż przy skręcie w lewo coś trzeszczy/huczy w prawym przednim kole, przy bardzo wolnej jeździe to nie występuje, ani przy nawet bardzo szybkiej w prawo. Czym to może być spowodowane? Wiem, że zależy to od nacisku na to przednie prawe koło.

[ Dodano: 2013-09-22, 17:48 ]
Dobra... Sprawa rozwiązana, tak błaha, że szkoda gadać...;) Złamane nadkole ocierało się o oponę. Na początku nie było tego widać, bo dopiero przy pewnej prędkości i na zakręcie było odpowiednio odgięte i obniżone nadkole, aby tarło.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

Panowie czy te tuleje będą pasowały do Tolka 1.8 20v AGN ?
http://allegro.pl/tuleja-tuleje-wahacza ... 99835.html
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

będą pasowały do każdego tolka
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
ODPOWIEDZ