[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: krolik54 »

No że tak powiem kilku tysięcy kilometrów bym nie zrobił z poluzowanymi kołami ;-) a pukanie jak jest tak dalej puka, w mieście mało intensywnie na trasie po około 30km zaczyna się wręcz łomotanie
mnich_ino
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mnich_ino »

Zibo pisze:Witam, ja natomiast mam problem z którym walczę od jakiegoś czasu, a mianowicie podczas przyspieszania słychać wzrastający wraz z prędkością stukot który słychać bardziej po lewej stronie, tak jak by pod nogami, są też drgania, natomiast jak puszczę gaz przestaje walić. Najpierw zdiagnozowano że to dwumas, wywaliłem kasę na całe sprzęgło i okazało się że nie potrzebnie. Oglądało to już kilku mechaników i nikt nie potrafi stwierdzić co to jest. Przejrzeli już poduszki, przeguby, silentblocki i wszystko wygląda że jest ok. Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły ?


Mam podobny problem z prawym przednim kołem. Początkowa diagnoza to opony - zamiana opony tylnej z przednią nic nie dała. Wczoraj wymienione zostało łożysko w piaście, problem nadal pozostał.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 18:34 przez mnich_ino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

U mnie winne byly opony podczas przyspieszania pow 120 kierownica mocno drzala zamienilem kola tyl na przod i jest spokoj.
mnich_ino
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2013, 22:06

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mnich_ino »

W środę w Tolku będzie zmieniony rozrząd. Przy okazji szczegółowa diagnoza luzów i drgań na wszystkich elementach układu kierowniczego i zawieszenia. Póki co trzeba cierpliwie czekać... ale stukanie czasem już staje się nieznośne.

[ Dodano: 2013-09-03, 20:05 ]
Problem rozwiązany :) Przy okazji wymiany rozrządu niestety nie stwierdzono przyczyny. Pojechałem na geometrię. Wyszedł nieprawidłowy kąt pochylenia koła - poduszki i łożyska amortyzatora do wymiany. Wymieniłem dla prawej i lewej strony, geometria wyszła OK. Teraz słychać tylko pracę prawej opony - jeden brzeg niestety delikatnie się zużył zanim została rozpoznana przyczyna (zrobiłem na nich ok. 2500 km), więc opona do wymiany.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cash »

Witam,
mam taki problem, że podczas skręcanie tylko w prawo coś skrzypi i nie jestem w stanie zdiagnozować skąd. W sobotę wjechałem na kanał, by posłuchać i cisza. Dziś wyjeżdżałem z pracy pod górkę (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i skręcałem w prawo i coś skrzypiało znowu. Przyjechałem do domu i cisza? Może ktoś się z tym spotkał?

Jeszcze chciałbym wrócić do wcześniejszego problemu, o którym pisałem 2 strony temu, ale nie dostałem odpowiedzi. Chodziło o buczenie opon najbardziej między 60 km/h a 80km/h. Zmieniałem opony tył na przód, ale bez zmian. Kręciłem każdym kołem na lewarku i też cisza. Co to może być?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

cash, Przyczyn skrzypienia może być dużo np mogą to być gumy stabilizatora,sprężyny,poduszki amortyzatorów.
Co do buczenia to też nie jest to łatwe do zdiagnozowania przez internet ale do głowy przychodzi mi łożysko lub klocki obcierają o tarcze. Zamiana kół miejscami może nic nie dać jeśli opony są wyząbkowane.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cash »

Danielek. pisze:cash, Przyczyn skrzypienia może być dużo np mogą to być gumy stabilizatora,sprężyny,poduszki amortyzatorów.


Rozumiem, to będę na to patrzył. Dziś tylko udało mi się ustalić, że to chyba tylko lewej strony coś skrzypi.

Danielek. pisze:Co do buczenia to też nie jest to łatwe do zdiagnozowania przez internet ale do głowy przychodzi mi łożysko lub klocki obcierają o tarcze. Zamiana kół miejscami może nic nie dać jeśli opony są wyząbkowane.


Co do łożysk, to na lewarku jak podniosłem nie powinno być czegoś słychać? Dziś jeszcze zauważyłem jedną rzecz, że podczas skręcania w lewo bardziej się nasila to buczenie. Najwyżej jak się nie nasili to buczenie, poczekam do zmiany na zimówki.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

Jak bedzie buczalo to wcisnij delikatnie hamulec jesli ustanie to znaczy ze cos z hamulcami,ew zakrec mocno kolem na podnosniku to bedzie slychac czy lozysko padlo.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

U mnie jest jeszcze ciekawiej bo przy skręconych kołach jak ruszam nie ważne czy do tyłu czy do przodu to jest takie stuknięcie jakby coś naprężonego strzelało, przypomina mi to dzwięk jakby sprężyna wyskakiwała z gniazda. Na szarpakach nic nie wyszło, przeguby zdrowe, poduszki amortyzatora wraz z łozyskami nowe. Ktoś ma jakieś pomysły ?
Dodam jeszcze ze nie strzela to zawsze. Na prostych kołach nic takiego nie występuje...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cash »

Danielek. pisze:Jak bedzie buczalo to wcisnij delikatnie hamulec jesli ustanie to znaczy ze cos z hamulcami,ew zakrec mocno kolem na podnosniku to bedzie slychac czy lozysko padlo.


Ale to jak hamuje też buczy. Kręciłem dziś na podnośniku i nic cisza, więc chyba stawiam na opony. Co do skrzypienia wydaje mi się, że znalazłem przyczynę - końcówka drążka chyba. Rozebrałem ją, pod gumą tylko syf, wyczyściłem, nałożyłem smaru, skręciłem i cisza :)
ODPOWIEDZ