[1M] Klamka klapy bagażnika

Tematy ogólno-techniczne
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: lukaszn1992 »

Koledzy mi przydarzyla sie inna sytuacja ulamal sie uchwyt mimo ze jakis odlew metalopodobny a ze jestem poza domem to szybka akcja z klejem typu superglue sklejone i nawet ladnie sie trzyma przed naprawa bagaznika mozna bylo otworzyc ale u mialem to tylko ja trzeba bylo najpierw cofnac klamke a pozniej delikatnie z wyczuciem otwierac

Obrazek

Obrazek
Łukasz
kunik91
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:24

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: kunik91 »

jedyne co możesz w terenie zrobić to sznurek przywiązać do cięgna od zamka, i przeciągnąć przez wzmocnienie klapy i przez siedzenia tylne, otwierać przez pociągniecie sznurka, mam w sprzedaży takie odlewy,
Naprawa klamek bagażnika, nowe odlewy
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: lukaszn1992 »

kolego skleilem klejem trzyma jak nowe ale po pworcie do domu pod koniec wrzesnia TIG ladnie sie zlapie spaw i bedzie elegancko
Łukasz
kunik91
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:24

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: kunik91 »

uważaj z tig-iem bo to jest ZnAl(cynk z aluminium), a nie stal;)
Naprawa klamek bagażnika, nowe odlewy
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: lukaszn1992 »

kolego wystarczy doprac odpowiednie spoiwo i da rade pospawac tylko oabawiam sie ze trzeba bedzie pozniej na wiertarce stolowej poprawic otwor
Łukasz
Kamil
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2010, 23:11

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: Kamil »

Czy dysponuje ktoś zdjęciem całego mechanizmu? Bo mam problem z cięgnami i jestem przekonany że złamało się mocowanie połączenia cięgna klamki i zamka
Nie mogłem otworzyć bagażnika, musiałem zdjąć maskownice i otworzyć zamek przez bagażnik.
O dziwo z mojej klamki wychodzi jedno cięgno i podejrzewam, że ktoś tu wcześniej coś grzebał.
Auto mam od tygodnia i będę wdzięczny za wszelką pomoc.
kunik91
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:24

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: kunik91 »

złamał ci sie trzpień w klamce, typowa usterka, ściągnij osłone kapy i popatrz za drugim cięgnem, bedzie wisiało ze złamanym elementem klamki

[ Dodano: 2013-09-03, 23:06 ]
tak wygląda sprawna klamka

[ Dodano: 2013-09-03, 23:08 ]
http://tablica.pl/oferta/klamka-bagazni ... 2YAYB.html
Naprawa klamek bagażnika, nowe odlewy
Kamil
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2010, 23:11

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: Kamil »

Rozebrałem osłonę i jest tak jak mówisz - złamał się trzpień :/
Rozejrzę się z jakąś używką, a jak nie to będę próbował naprawić sam wg instrukcji z poprzednich postów.
Dzięki za pomoc!

[ Dodano: 2013-09-30, 17:52 ]
U mnie pomogło coś takiego:
1. Wyjąłem klamkę;
2. Pogłębiłem otwór trzpienia - nie udało mi się wyjąć trzpenia dlatego wierciłem gdy tkwił jeszcze w klamce - do tej pory nie wiem jak go wyjąć :-) ;
3. Pogłębiłem otwór w pozostałej części metalu;
4. Wkręciłem śrubę w trzpień i obciąłem do odpowiedniej długości, tak by móc nakręcić pozostałą część - bez kleju;

Jak narazie trzyma się, wygląda solidnie i przede wszystkim działa :-D
tomsz666
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 29 paź 2012, 10:11

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: tomsz666 »

Witam forumowiczów.
Mam problem z zamkiem w bagażniku. Od wczoraj nie mogę go otworzyć. klamka chodzi a klapy nie otwiera. Przekręcanie kluczyka w zamku klapy nie pomaga. Czy aby się tam dobrać muszę wchodzić przez tylne siedzenia do bagażnika? Od wewnątrz jest możliwość otwarcia klapy? Nie trzeba nic łamać? Możecie poprawić zdjęcia z tego tematu bo nie wszystko widać. Pozdrawiam

Pomoże ktoś? Może któryś z kolegów zrobi zdjęcie otwartego bagażnika i pokaże co i jak?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Klamka klapy bagażnika

Post autor: Sony »

tomsz666, pakujesz się do bagażnika od strony siedzeń, odkręcasz parę śrubek, następnie otwierasz bagażnik ciągnąc za taki długi dzyndzel. To nic trudnego, wyposaż się w jakąś latarkę i do przodu.

Tutaj masz opisane co nieco: viewtopic.php?t=854
ODPOWIEDZ