Spam #1

Luźne gadki o wszystkim
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

Spam #1

Post autor: Domelek »

Siemanko, mam do was takie pytanko.
Rozbiłem samochód ( nie toledo :-) ), ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą. Twierdzą że muszą wystawić samochód na licytację,zobaczą ile jest wart w takim stanie i wtedy mogę zdecydować czy go sprzedaję i biorę za niego tyle ile dają,a oni dokładają mi resztę,żeby wyrównała się suma ubezpieczenia,lub nie sprzedaję i biorę tylko pieniądze od nich,czyli różnice kwoty jaka brakuję do ubezpieczenia.
Zaznaczam,że nie chce sprzedać samochodu,bo da się go zrobić. Mógłby mi ktoś coś powiedzieć na temat tej szkody całkowitej.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Spam #1

Post autor: migacz1981 »

Domelek, Mi ubezpieczyciel w obu moich przypadkach szkody całkowitej sam wyliczył wartość pozostałości samochodu,a w twoim przypadku wydaje mi się to co najmniej dziwne,tak jakby chcieli się zabezpieczyć przed tym że wyciągniesz z auta więcej niż oni wyliczyli,np. wartość przed zdarzeniem 10 000 wartość pozostałości 2500 wypłacają 7500 a tym wrak sprzedajesz za 3000 ;-) ,czyli 500 do przodu
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

Spam #1

Post autor: Domelek »

migacz1981 Nawet nie chce go sprzedać,bo da się go zrobić i to nie aż tak drogo,zależy mi na tym aby go zrobić,bo było to auto bez zarzutów. Powiedzieli mi tak jak napisałem,trzy dni ma być wystawiony na licytacji i potem powiedzą co dalej. Nigdy nie miałem takiej sytuacji więc pytam was.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Spam #1

Post autor: migacz1981 »

Domelek pisze:Powiedzieli mi tak jak napisałem,trzy dni ma być wystawiony na licytacji i potem powiedzą co dalej.
To żart :shock: weź odpisz im że nie mogą cię zmusić do sprzedaży tego auta ,bo ty chcesz je naprawić we własnym zakresie i jeżeli nie przedstawią wartości wyceny "pozostałości" auta to skontaktuje się z nimi rzecznik ubezpieczonych poza tym co to znaczy ma być wystawiony to jest formalnie twój samochód.Dziwne to chyba że zaszła jakaś zmiana w przepisach :609:
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

Spam #1

Post autor: Domelek »

Mówią że chcą zobaczyć na ile zostanie wyceniony ten samochód w takim stanie. Mówiłem im że nie zamierzam go sprzedać,to powiedzieli że i tak zostanie wystawiony na licytację i potem będę mógł zdecydować czy sprzedaję i biorę pieniądze za niego a oni dopłacają resztę,czy biorę samochód i ich pieniądze. Kazali mi czekać na ich odpowiedź.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Spam #1

Post autor: migacz1981 »

Coś dziady kręcą powininni sami oszacować wartość auta przed i po zdarzeniu i na tej podstawie wypłacić różnice tych dwóch kwot.Co to za hochsztaplerzy :?:
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Domelek
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 26 lis 2010, 17:30

Spam #1

Post autor: Domelek »

Też mi się wydaję że coś jest nie tak,tym bardziej że samochód jest mi potrzebny,bo to dostawczak. PZU.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Spam #1

Post autor: Sony »

Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Spam #1

Post autor: Szymek08 »

powiem tak mój znajomy miał zamontowane takie coś w Fordzie mondeo MkIII i przywalil w dzika więc można se to o kant tyłka potłuc no chyba że działa na sarenki ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Spam #1

Post autor: Sony »

No i tyle chciałem wiedzieć :D Zwykły pic na wodę :P
ODPOWIEDZ