Wspomaganie kierownicy

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

Re: Wspomaganie kierownicy

Post autor: dropsik9977 »

NED pisze:Wiesz co ja u siebie miałem podobne odczucie ,że wspomaganie jest z a słabe ale jak wsiadłem do kumpla A4 to dla mnie jest totalna porażka .W A4 wspomaganie jest zbyt mocne i nie mam takiej kontroli nad autem jak w Tolku z resztą jak robiłem magla to koleś powiedział że pompa jest OK.


no rozumiem ale wole sie upewnic co jest grane bo ona na takie auto za ciezko chodzi
Bachor

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bachor »

No i dupa. Tolek znów idzie na podnośnik. Wywaliło mi cały płyn i znów pojawiły się wycieki na przekładni. Już raz regenerowałem. Akurat jakiś czas temu skończyła się gwarancja;/ szukać nowej czy znów regenerować?;/
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Wspomaganie kierownicy

Post autor: marek_igor »

najtańszy nowy zamiennik ok 750 zł, a TRW coś ponad 900
W Krakowie mają regenerowane po 550zł z 2letnią gwarancją na ul Lindego, podobno dobry ten warsztat.
Bachor

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bachor »

Wolałbym nie oszczędzać i kupić coś droższego. Wcześniej regenerowałem w Koszalinie bo w tych rejonach mieszkam ale raczej jeśli już to wyśle ją gdzieś dalej.

[ Dodano: 2013-08-28, 12:48 ]
http://allegro.pl/przekladnia-kierownic ... 12814.html

co o tym myślicie?
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bonbini »

Bachor pisze:szukać nowej czy znów regenerować?;/


Kupić używkę w dobrym stanie. Ja tak zrobię bo też mi maglownica cieknie. Na razie jeżdżę bez płynu. Regenerowane są do kitu, bo różnie je składają z różnych części, a później części minimalnie do siebie nie pasują i są znów wycieki. Tak się naciąłem na regenerowanym alternatorze.
Bachor

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bachor »

Z tym ,że nie wiem w jakim stanie jest używka i ile na niej przejade nie dostając żadnej gwarancji;/
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Bonbini »

Dobre szroty dają gwarancję rozruchową. Fakt-trzeba mieć trochę szczęścia żeby trafić na idealną sztukę, ale przy regenerowanej też masz problem jak cieknie po gwarancji - a kasy przynajmien mniej wydasz.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Wspomaganie kierownicy

Post autor: Szymek08 »

A powiedcie mi koledzy czy jestem wstanie sam wymienić łożysko i uszczelniacz na pompie wspomagania bo coś mi się zaczęło odzywać? czy lepiej używkę kupić? a może oddać do regeneracji?

[ Dodano: 2013-09-11, 21:09 ]
koledzy jaki pasek jest na alternatorze klimie i pompie wspomagania? i jak poluzować napinacz? :-)
arek1600

Wspomaganie kierownicy

Post autor: arek1600 »

Panowie temat mój został zamknięty ale wpadłem na filmik gdzie jest identyczny problem co i u mnie "Mój problem" Mam problem w moim autku mianowicie podczas kręcenia kierownicą skrzypi, piszczy wystarczy dodać delikatnie większe obroty skrzypienie ustępuje. Na chwile obecna został wymieniony napinacz paska wieloklinowego, kolo pasowe wału korbowego. Opony to 225/40 18
Wszystko się dzieje na wolnych obrotach

http://www.youtube.com/watch?v=Ayj6a2cLVcg
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

Wspomaganie kierownicy

Post autor: futrosky »

witam. mam glupi problem a mianowicie przecieki. przeciek na poczatku byl jeden od strony pasazera, pocil sie wahacz do tego ubywal mi w upaly plyn od wspomagania. teraz zauwazylem ze poci sie rowniez od strony kierowcy wahacz. czy to jest maglownica z dwoch stron? Czy jak to wyglada. Plyn musze dolewac roznie, 100ml na 1000 km plus minus.
ODPOWIEDZ