[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: byrt »

mat_282, gofr 2 pewnie bez ABS, więc to chyba dlatego taki sam stopień hamowania przy pulsacyjnym hamowaniu. Jak się myle to niech mnie ktoś poprawi.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mat_282 »

Jak sprawdzic czy pompa robi odpowiednie cisnienie?? Amortyzator siedzi dobrze wiec co to moze stukac? Przy jezdzie slalomem wyraznie czuc ze tyl jakby bujal na boki.

[ Dodano: 2013-07-10, 16:38 ]
Sprawa hamulxow odpada. Sprawdzalem w merivie 2004r z Abs i tam jest dokladnie to samo. Zostaje tylko kwestia stukniecia. Sa jeszcE jakies pomysly. Czy po odkreceniu sworznia od wachacza (te 3 sroby) konieczne jest ustawienie zbiezn
osci?

[ Dodano: 2013-07-10, 22:41 ]
Źródło problemu zlokalizowane. Wybity sworzeń w lewym kole. jutro zmieniam oba sworznie na lemfordery i powinno być ok. Po wymianie tych sworzni konieczna regulacja zbieżności, tak?
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cash »

Witam, mam pewien problem, od pewnego czasu zaczęły buczeć/huczeć mi opony z przodu, szczególnie to jest bardzo słyszalne przy prędkości 50 - 80 km/h. Wczoraj przerzuciłem koła tył na przód, ale żadnego efektu. Czy to mogą być łożyska? Da się to jakoś sprawdzić?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kornat »

cash pisze:Czy to mogą być łożyska? Da się to jakoś sprawdzić?

Wrzuć na luz i podnieś jedno koło po czym zakręć nim i słuchaj czy huczy, z pozostałymi zrób tak samo.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cash »

Sprawdziłem oba koła z przodu dziś tak i nic takiego nie słychać
Zibo
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:05

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Zibo »

Witam, ja natomiast mam problem z którym walczę od jakiegoś czasu, a mianowicie podczas przyspieszania słychać wzrastający wraz z prędkością stukot który słychać bardziej po lewej stronie, tak jak by pod nogami, są też drgania, natomiast jak puszczę gaz przestaje walić. Najpierw zdiagnozowano że to dwumas, wywaliłem kasę na całe sprzęgło i okazało się że nie potrzebnie. Oglądało to już kilku mechaników i nikt nie potrafi stwierdzić co to jest. Przejrzeli już poduszki, przeguby, silentblocki i wszystko wygląda że jest ok. Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś pomysły ?
krolik54
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 18:21
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lębork

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: krolik54 »

Mam coś podobnego tyle ze przy hamowaniu silnikiem w początkowej fazie, później nawet przy przyśpieszaniu, obstawiam dwumas ale czy słusznie to nie wiem. Dodam że takie coś tylko przy jeździe na trasie, w mieście nie jest to aż tak odczuwalne.
Zibo
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:05

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Zibo »

U mnie dwumas odpada bo go już nie mam, wymieniłem na pełne koło. Dzisiaj wyczułem że nawet jak się jedzie spokojnie to też słychać pukanie. Podejrzewam że to jednak przegub ale pewności nie mam i znowu mogę wywalić kasę i będzie nie to. Niestety nie znam dobrego mechanika który by sprawdził i powiedział że to na pewno to.
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: jakub_bb »

sprawdźcie czy macie dobrze koła dokręcone ;-)
Zibo
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2010, 11:05

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Zibo »

Koła na pewno dokręcone ponieważ zamieniałem z tyłu na przód i z powrotem bo nie było różnicy.
ODPOWIEDZ