[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: emceha »

No ja moge pomazyc o takich wynikach :-( Trasy do roboty maks zasieg na baku 570 km a przy wycieczkach do PL tankuje 3 razy (1115 km) z czego NL i PL mam razem nieco ponad 400 km a reszta to Dojczland i predkosci rzedu 160/180 ale dzieki temu jestem w stanie zajechac w 9 godzin ;)
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: jakub_bb »

emceha, jak miałem ARLa to w trasie do niemiec i z powrotem to 1200km na jednym baku bez problemu dało się zrobić przy prędkościach ~160km/h na tempomacie :-P

Audi na jednym baku póki co maksymalnie udało mi się zrobić 1390km no tylko bak nieco większy (autostrada prędkość 150)

a minimalnie udało mi się zejść do 4,2
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: krotki1269 »

Kitaj Dzięki, szczerze sam nie wierzyłem jak tankowałem, bo na co dzień w mieście spokojnie ok 10l robię przy w miarę lekkim traktowaniu gazu :D
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: emceha »

jakub_bb, dlatego mysle nad zmiana auta. Sprzedam Tolasa i kupie w NL cos malego do roboty zeby tylko tony wagi nie przekroczylo bo mi za to podatku drogowego wyjdzie maks 90 euro na kwartal (teraz za Tolka bule 144 jurki) a drugie auto na PL blatach i dieselek na przeloty NL-PL-NL ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

No i po urlopie :(
Zrobione ponad 2000km w tym trasa Gdynia-Zakopane-Gdynia z prędkością przelotową 120km/h plus miejscówki, 90% z klimą, spalanie wg. kompa 5.5, wg. baku jakieś 5.6. Wtryski 216, tutaj viewtopic.php?t=74&postdays=0&postorder=asc&start=560 ta sama trasa bez klimy i z wtryskami 205.
Po porządnym przepaleniu nagaru silnik/turbina chodzi bardziej miękko i ciszej bez dolewania żadnego mixolu, 2T itp. ;)
Michal
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Joe*Quarry »

Częstochowa ==> Łódź ==> Bydgoszcz ==> Kołobrzeg 600 km średnie spalanie 3,9 L cała rodzina plus bagaże, średnia prędkość 71 km/h max V 150 km/h 60% drogi na tempomacie
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

Joe*Quarry, zazdrościć tylko
:shock:
Michal
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: timig »

wczoraj zalane pod korek i taki wynik:
spalanie realne - 7,2 litra (zwykłe ON na Statoilu)
trasa: Piotrków <--> Łódź = 52 km w jedną stronę codziennie
warunki: climatronik non - stop, 5 dorosłych osób, wspólna waga niecałe 500 kg - czuć to w samochodzie :), w Łodzi 16 szt. skrzyżowań ze światłami i jak na złość na 85 % zawsze stoję na czerwonym (jakaś inteligencja to musiała ustawiać), 3 budowy wiaduktów na trasie (zwolnienie w ruchu), nie najlepsze opony letnie 2005/55/16 (słychać opory ich toczenia.
prędkości: do 120 km/h, w mieście raczej ostro z gazem

czy to wynik w normie?
no i po "wakacjach"...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: Sony »

timig, na takie warunki to myślę, że jak najbardziej w normie ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Zużycie paliwa! Trasa - cykl miejski/maksymalny zasięg

Post autor: szymekgd »

timig pisze:w Łodzi 16 szt. skrzyżowań ze światłami i jak na złość na 85 % zawsze stoję na czerwonym (jakaś inteligencja to musiała ustawiać),


Prawda, ja jadąc tranzytem przez Łódź mijam 5 skrzyżowań i na każdym łapie czerwone, zielone palą się bardzo krótko, co ciekawsze są przeważnie po 3y pasy w jednym kierunku i puste ulice...

spalanie realne - 7,2 litra (zwykłe ON na Statoilu)


Spalanie ok, niżej ciężko zejść przy normalnym stylu jazdy, ojciec miał 5P i przy codziennej jeździe 40km do roboty obwodnicą z prędkością 140km/h nie schodził poniżej 7.5l...Zmienił auto na altea 1.6 TDI i prędkość max 90-100km/h, a spalanie spadło do 5.5l, co ciekawsze czas jazdy jest przybliżony :mrgreen:
Michal
ODPOWIEDZ