Grzebanie nasze codzienne

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Sony »

Naprawienie sytuacji z łapaniem notlaufa :P Winnym tak jak przypuszczałem okazał się zaworek N75. O dziwo po podstawieniu N18 było jeszcze gorzej, bo auto w ogóle od odpalenia nie jechało jak powinno. Zaworek N18 ma już chyba zużytą membrankę, ale przedmuchałem zawór N75 sprężonym powietrzem i wsio działczy jak należy. Przypuszczam, że N75 powoli się kończy, bo zaczyna przepuszczać, ale może jeszcze posłuży trochę ;) Całe szczęście turbo GIT i grucha po zaklejeniu dziurki poxiliną śmiga aż miło :D
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: mariusz88 »

nadszedł czas na wymianę maglownicy, właśnie idę się za to zabrać, jak będzie dobrze szło to może jakąś fotorelację wystrugam dla potomnych, życzcie mi powodzenia hehe :)
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Dawid1992P »

Wymiana sworzni wahacza, tulei , koncówek drążków kierowniczych, gum na stabilizatorach i wahaczach, osłona przegubu, wymiana zacisku tylnego, naprawa recznego, spawanie wydechu, wymiana lozyska, montaz anteny oryginalnej, wywalenie jakiegos obcego alarmu z centralny i dostrojenie scyzoryka,. naprawa rozrusznika (smarowanie ) wymiana czujnika temp plynu chłodzacego, wymiana modułu komfortu wymiana piasty i łożyska z tyłu. Wymiana płynu hamulcowego, oleju, filtry, kabinowy, oleju, powietrza i paliwa. Została jeszcze zbieżność ale to juz po wakacjach w turcji :)
I to wszystko w jeden urlop :D
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: krotki1269 »

Doprowadzenie wyglądu Tolka do normalnego wyglądu (stał przez tydzień tuż przy plaży i pod drzewami), 40 minutowa walka z plamami żywicy ale wygrana! :) Dla Waszej informacji bardzo dobrze żywicę zmywają takie chusteczki nawilżające dla dzieci tylko niestety trochę ich trzeba zużyć ;)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: Danielek. »

Wpasowalem syczki w trojkaty maskujace lusterka i pomalowalem strukturka :) nie myslalem ze tak fajnie to wyjdzie,na dniach montaz w aucie.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: lolek »

Wczoraj wymienilem zarowke od oswietlenia tablicy rejestracyjnej. Przy okazji wymienilem zardzewiale sruby od lampki i tablicy.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: haszczu »

Przed chwilą nabita klima. Było 280g, jest 750g. Koszt 100zł
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: SGL79 »

Był kłopot z klimą - samoczynnie wyłączała się po kilku minutach i już ponownie nie zaskakiwała. Powodem był uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji.Po wymianie na nowy wszystko działa aż miło :-)
Dodatkowo udało się usunąć martwe muchy z tylnych lamp - podłączyłem cienki wężyk do odkurzacza i pięknie je nim wyssałem przez otwory na żarówki :-P
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: wojtekm »

SGL79 pisze: czujnik ciśnienia klimatyzacji


Ile %% mniej wiecej taki czujnik? i gdzie on sie znajduje? bo mam takie same objawy z klima
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

Grzebanie nasze codzienne

Post autor: SGL79 »

wojtekm pisze:
SGL79 pisze: czujnik ciśnienia klimatyzacji


Ile %% mniej wiecej taki czujnik? i gdzie on sie znajduje? bo mam takie same objawy z klima
W zasadzie od czujnika się zaczęło, bo jego wnętrze było zalane a 3 piny, które posiada były dosyć luźne co najbardziej mi pasowało,że to on jest problemem nie działającej klimy. Sprawdziłem też wszystkie bezpieczniki łącznie z tymi na akumulatorze. Czujnik ciśnienia znajduje się przy prawym kielichu (strona pasażera), blisko podszybia. Cena czujnika to niecałe 150zł firmy Hella
ODPOWIEDZ