[1M] Sprężyny przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Sony »

1J0 411 105 AH

Jest to sprężyna dla zawieszenia sportowego stąd niski prześwit auta. W ASO Seata cenią taką sprężynę na "SPRÉÍYNA ZAWIESZENIA 296.57zł"

Ciężko znaleźć jakieś sprężyny, które będą odpowiadały oryginałowi. Patrzyłem na stronie Inter Carsu i nie dojrzałem. Najlepiej podjechać do motoryzacyjnego i zapytać. Ew. osobiście zgłosić się do Inter Cars, bo oni mają sporą bazę informacji na temat sprzedawanych sprężyn, więc przy każdej sprężynie mają podany nr katalogowy z Seata etc.
Marian50P

Jak podnieść Toledo 1L ?

Post autor: Marian50P »

Witajcie :) Chciałbym podnieść Toledo 1L na sprężynach. Ktoś wie jakie wstawić, by samochód poszedł w górę ? Tył podobno z Passata Kombi B3/B4, a przód? Chciałbym by samochód stał równo, a nie że np. tył mocno wypcha w górę
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: coolz86 »

Witam :)
Prosiłbym Was o pomoc w temacie sprężyn, mam toledo w benzynie AKL i chciałbym go obniżyć samymi springami -30/-40.
Ale tak czytam i czytam i sam nie wiem w co iść.

Opcja 1. Na allegro znalazłem komplety używanych WEITECów ale nie ma szczegółowego info czy do diesli czy benzyny i trochę strach to brać...

Opcja 2. No to myślę może MTS ale cały komplet amory + springi nówkę gdzie mam dokładnie napisane do jakiego auta i z jakim motorem, ale nie wiem czy z MTS będę zadowolony, chociaż na forum Golfa znalazłem całkiem spory topic na temat tej firmy i ludzie to nawet polecają...

Opcja 3. Przed chwilą znalazłem na allegro aukcję z nowymi springami FK, ale gościu w opisie napisał, że po zakupie podaję dane auta i oni niby dobierają...

Najchętniej poszedł bym w używanego weiteca albo eibacha ale nie wiem czy po kodzie nadrukowanym na sprężynie można odczytać jakie mają przeznaczenie?
Albo czy ktoś próbował produktów MTS w Toledo?
:566:
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: marek_igor »

Po numerze sprężyn dojdziesz do czego to jest, ale z używkami będzie ciężko. Dlatego, że do 1.4 i do 1.6 są inne sprężyny niż do pozostałych. Chodzi o wagę silnika
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: emceha »

A ja zapytam tutaj bo mnie Sony ochrzanil ostatnio ze zrobilem to nie w tym temacie co trzeba:
Dlaczego ogrom osob pakuje sprezyny Eibach Pro Kit? Co Was sklania do takiego zabiegu skoro na rynku sa inne produkty jak np. Weitec, ktory jest tanszy od Eibach-a?
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: coolz86 »

marek_igor pisze:Po numerze sprężyn dojdziesz do czego to jest, ale z używkami będzie ciężko. Dlatego, że do 1.4 i do 1.6 są inne sprężyny niż do pozostałych. Chodzi o wagę silnika

Właśnie wiem że do 1,4; 1,6 są inne jak do diesli czy 1,8 T. A masz może jakiś link gdzie mógłbym zobaczyć jaki numer jest do benzyny?
I podłączę się do pytania dlaczego wszyscy polecają EIBACHa, a Weitec jest nie doceniany ;)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: marek_igor »

na stronie każdej marki masz dostępny katalog produktów, gdzie dopasujesz sprężyny do auta.
Ja w Toledo mam Weiteca, a w Golfie Vogtland. Jedne i drugie mogę polecić.
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: coolz86 »

Na stronie weiteca jest katalog ale z nowymi symbolami, a na aukcjach znalazłem sprężyny ze starym numerem seryjnym. Znalazłem kilka linków na forach do tych starych katalogów ale wszystkie linki wygasły.
No nic chyba zaryzykuję i pójdę w cały zestaw MTS, znajomy ma to w BMW i od roku jeździ i nie narzeka.

/EDIT
A czy to duże zło pakować się w sprężyny np. od golfa 4? Chyba ta sama zawiecha co w Tolku?
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: marek_igor »

ja mam sprężyny od Golfa GTI
To jest to samo, tak jak a3 albo skoda.
Ważne żebyś nie wsadził od Diesla albo 1.8T bo zamiast obniżyć to podniesiesz...
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: CandyCane »

Sam już nie wiem, czy pchać się w Eibacha za ponad 500pln pod model, czy np. spreżyny Sparco pod Leona.

Cały czas się boje że jednak tyłek nadal będzie niżej niż przód, a przecież nie o to chodzi.
Z drugiej strony, jak widać, chłopaki tutaj jeżdżą na zestawach nie pod Toledo i ładnie to wygląda.
ODPOWIEDZ