[1M] Pompa wspomagania

Tematy ogólno-techniczne
krystiano_s1
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:41

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: krystiano_s1 »

jak bym miał kupować używkę to raczej z danego modelu pojazdu ale z używkami bywa różnie mogą mieć luzy których nie wyczujesz do póki nie założysz na auto jeśli regenerowana to najlepiej zapytać jaką dają gwarancje jeśli na rok z ich montażem to bym się nie zastanawiał (zawsze masz montaż i demontaż w gratisie ) a jeśli pół roku i sam montujesz to może być różnie ja miałem taki przypadek z regenerowaną turbina kupiłem i sam montowałem dostałem 6 miesięcy gwarancji a po ok 5 miesiącach zaczęła lekko już gwizdać i świszczeć na szczęście w porę sprzedałem auto :-)
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: mariusz88 »

na dzień dzisiejszy skłaniam się do samodzielnej wymiany uszczelnień, można kupić cały zestaw do regeneracji maglownicy za około 200zł a robota nie jest jakoś strasznie skomplikowana, w grę wchodzi jeszcze wymiana na używaną część bo mam magla z a4 sprawnego, jak ktoś mi zamieni na sprawnego do toledo to będzie ok ;)
krystiano_s1
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2009, 19:41

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: krystiano_s1 »

a jaką masz pewność że po takim "strzale" że aż uszczelniacze puściły maglownica jest nie uszkodzona???
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: eko_zgonuś »

ja kupiłem u tego gościa:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=15498005
wyszło mnie 370 zł, przejechałem ponad 20 000 km i wszystko lata, więc za 200 nie bawił bym się w samodzielne uszczelnianie.
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: mariusz88 »

dzięki za informacje rozważę taką opcję, z tym, że nie podoba mi się opcja kaucji itd... jakoś nie wierzę ludziom, nie raz się na tym sparzyłem :-/
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: eko_zgonuś »

ja też płaciłem kaucję, po demontażu swojej zapakowałem w paczkę i odesłałem, kaucję miałem zwróconą niemal na drugi dzień.
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: mariusz88 »

no i się udało, facet z zakładu zajmującego się regeneracją wymienił mi maglownicę używaną, sprawną, z A4 na zregenerowaną na gwarancji do toledo bez dopłat i dorzucił w gratisie nowe osłony, ponieważ okazało się, że maglownica z a4 była regenerowana w 2006 roku jeszcze w de w firmie która te maglownice produkuje :shock:
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: Bonbini »

Nie wiem jak maglownice, ale na regenerowanym alternatorze się naciąłem. Złożyli ze zlą śrubką do plusa i jadąc na trasie o 3:30 utknąłem na poboczu z rozładowanym aku. Straciłem czas, pieniądze i niepotrzebne nerwy. Na drugi raz będę celował w używkę. Sam mam maglownicę do wymiany bo cieknie i na 100 % kupię używkę.
janek12

maglownica

Post autor: janek12 »

witam panowie prosba co moze byc wymienili mi uzywana maglownice i po przejechaniu 2km to samo pociekl mi plyn wspomagania z prawej strony maglownicy prosze o porade bo i mechanik nie wie o co chodzi czy pompa do wymiany
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1M] Pompa wspomagania

Post autor: Hubert »

a może pech i używka była "do kitu"
Używana maglownica, tak ale pod warunkiem, że da ktoś na to gwarancję zwrotu kasy za robociznę w tym za ustawienie zbieżności.
ODPOWIEDZ