Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Wczoraj ojciec postanowil opuscic szybe w samochodzie po stronie pasazera. Cos strzelilo i zad. Szyba sie opuszcza ale niestety nie da sie jej podniesc. Czeka mnie rozebranie drzwi. Mam nadzieje, ze nie skonczy sie znowu wymiana dupereli za 300 zeta.
Az mnie cholera bierze. Tolek zaczyna mi sie sypac powoli. W tym roku wlozylem juz w niego z 1000 pln a tu jeszcze takie cos. Chyba czas najwyzszy nad wymiana.
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: powe88 »

Zamiennik kompletny około 80zł w sklepie. Ja kupiłem z plastikowymi uchwytami na szyby można też kupić z metalowymi ni by lepszy ten drugi..

jak wygląda :)
viewtopic.php?t=5968&start=30
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Ludzie help. Odkrecilem wszystkie sruby na drzwiach. Zostal mi zamek. Sruba od klamki kreci sie i kreci ale zamek ani drgnie. Trzeba ja wykrecic calkiem? Wyciagnac jakos?
Drugi problem to sruby od zamka. Ktos wczesniej juz je wykrecal i niestety sa calkiem wyrobione. Nie ma szans zeby je normalnie wykrecic. Jakies pomysly?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: koti »

lolek pisze:Sruba od klamki kreci sie i kreci ale zamek ani drgnie.

Jak wykręcasz śrubę to obraca się taki bęben i wkładka powinna wyjść. Nie odkręca się tej śruby do końca, tylko do momentu aż wyjdzie wkładka.

lolek pisze:Drugi problem to sruby od zamka. Ktos wczesniej juz je wykrecal i niestety sa calkiem wyrobione. Nie ma szans zeby je normalnie wykrecic. Jakies pomysly?

Może spróbować wbić większy torx.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Na dzis finisz. Skonczy sie rozwierceniem sruby. Bede musial kupic 2 nowe a do tego cos do uszczelnienia drzwi. Poprzednik zakleil dol drzwi jakims silikonem czy czyms w ten desenn.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Sony »

lolek, rozwiercanie to ostateczność... Możesz spróbować nabić jakiś inny bit (większy) jak zasugerował koti. Przerabiałem to u siebie. Jak nie da rady to są specjalne 'wyciągacze' do śrub z urwanymi łbami etc.

Coś takiego: http://pl.pl.allconstructions.com/porta ... -do-drewna
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: eko_zgonuś »

mnie też dopadła przypadłość nie podnoszącej się szyby. Dzięki kolegom zakupię sobie coś takiego:
http://www.allegromat.pl/aukcja140826
mam tylko pytanie, jak roznituje prowadnice, to jakie tam później śrubki dać? i rozumiem śrubka na wylot i nakrętka z drugiej strony (nie rozbierałem tego jeszcze, więc nie wiem jak to wygląda muszę wszystko kupić zanim porozbieram auto :)
i jeszcze jedno jak nazywa się wieloklin albo jak to znaleźć do odkręcenia zamka, bo zamek też wymieniam
coś takiego?
http://www.bricoman.pl/pl/product/22718 ... rzywieszka
chyba nie bardzo...
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Nie udalo mi sie odkrecic wkladki zamka ale jakos calosc odchylilem. Linki sa ok. Wszystkie trzymaja. Nic nie jest pekniete. Calosc wyglada jakby pracowalo calkowicie na sucho. Czy samo nasmarowanie pomoze? I czym to nasmarowac? Olejem wystarczy?
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: powe88 »

eko_zgonuś pisze:Nie udalo mi sie odkrecic wkladki zamka ale jakos calosc odchylilem. Linki sa ok. Wszystkie trzymaja. Nic nie jest pekniete. Calosc wyglada jakby pracowalo calkowicie na sucho. Czy samo nasmarowanie pomoze? I czym to nasmarowac? Olejem wystarczy?


Wyciąganie wkładki:

Ciągniesz klamkę jakbyś otwierał drzwi (cały czas)
odkręcasz śrubę tą pod zaślepką ale nie do końca
puszczasz klamkę
jak klamka nie dochodzi do końca jakieś 0.5 - 1cm odstaje od pierwotnego miejsca to znaczy że jest bębenek luźny i można wyciągać jeśli wraca to czynność powtórzyć .
Bębenek jak nie był nigdy wyciągany strasznie ciężko wychodzi (amelinium się utlenia) musisz go powoli nożem od góry i dołu boku podważać obruszać i nie ma bata musi wyjść. uważaj na lakier. Możesz tam nalać wd-40 czy jakiś inny penetrator bokiem niczemu to nie zaszkodzi a jedynie pomoże.
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lolek »

Jednak de. Linka w jednym miejscu przy kolowrotku jest wyrobiona. Trzeba bedzie wymienic. Juz kupilem zestaw na allegro z podawanego wczesniej linka.
Jeszcze jedna mala prosba. Wie ktos jak co to za sruby sa przy mocowaniu zamka? Musialem wykretakiem je krecic.
ODPOWIEDZ