[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
cityboy
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2013, 08:37

Stuki przy jeździe na wybojach

Post autor: cityboy »

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu podczas jazdy na wybojach słyszę takie metaliczne grzechotanie.
Co może być tego przyczyną?
Troszkę szukałem w tym temacie i wydaje mi się że to będzie walnięta poduszka amortyzatora z przodu... jeśli moja diagnoza jest błędna to proszę o skorygowanie.
Teraz co do wymiany tego ustrojstwa to czy potrzebne są ściski do sprężyn czy można to załatwić bez kupowania ich?

Przedstawiam schemat i proszę o ewentualne podpowiedzi co i jak zdejmować..
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Ściski będą potrzebne, więcej tu: viewtopic.php?t=6188
Michal
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: byrt »

Ja mam takie grzechotanie, ale jak jadę i dodam gazu - przód się podniesie trochę, ogólnie podczas kołysania przodu. Ktoś też stwierdził, że poduszki amortyzartorów przednie - wymieniłem i nie pomogło.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

byrt pisze:a mam takie grzechotanie


Na progach zwalniających poduszki/łożyska amortyzatorów się testuje ;)
Michal
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: byrt »

szymekgd pisze:
byrt pisze:a mam takie grzechotanie


Na progach zwalniających poduszki/łożyska amortyzatorów się testuje ;)


Chodzi właśnie o to, że na progach nic nie słychać :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: szymekgd »

Wymieniłem gumy i łożyska amorków, łączniki, końcówki, sworznie, wszystkie tuleje wahacza, ale dalej mam jakiś min luz który czuć na kierownicy, tarcze na 99% odpadają, pozostaje maglownica, krzyżak kierownicy, łożyska kolumny pod uwagę i może coś czego nie biorę - jak to sprawdzić? Kierownica nie lata na boki, auto trzyma tor jazdy, ale drgania czuć na kierownicy, miał ktoś coś takiego?
Michal
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mat_282 »

Witam. Tydzień temu byłem na przeglądzie i koleś powiedział że zawieszenie jest ok ale na wybojach i podczas nagłego wciśnięcia hamulca było słychać stuknięcie i szarpniecie kierownica w lewa stronę. Dziś wymieniłem Tuleje wahacza w obu kołach i tak samo łączniki stabilizatora. Faktycznie w jednym kole tuleje wyglądały ok lecz w lewym były wybite. jakieś 2 miesiące temu wymieniłem amory wiec są dobre. w zeszłym roku łożyska kół wraz z drążkami i końcówkami. sworzeń (jedyne on jest nie wymieniony) wydaje się ok lecz stukniecie dalej nie ustąpiło. dodatkowo po ok 4 szybkich wciśnięciach hamulca pedał twardnie. ma ktoś pomysł czym może to być spowodowane? Toledo 2000r. Łożyska zmieniłem na SKF a gumy na TRW.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: marek_igor »

mat_282, może być to mocowanie górne amortyzatora (poduszka+ łożysko)
To, że hamulec twardnieje przy szybkim pulsacyjnym wciskaniu, to normalne.
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mat_282 »

Właśnie poprawiłem mocowanie wężyka pompa vacuum-> serwo bo było luźne lecz nic to nie pomogło. Sprawdzałem w golfie 2 1.3 i tam po wielokrotnym wciskaniu pedału skuteczność jest cały czas taka sama. Sprawdzę jutro to mocowanie amora. może tylko nakrętka popuściła. Pompa vacuum raczej jest sprawna bo auto zbiera się normalnie i silnik gaśnie bez szarpnięć więc podciśnienie chyba robi ok.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: marek_igor »

Najpierw odpowietrz hamulce, a na Vacum sprawdź czy robi odpowiednie ciśnienie czy nie za niskie. Na oko jej nie sprawdzisz. Auto będzie jeździć normalnie i nic nie będzie szarpać, możesz mieć jedynie słabszy hamulec i turbo może później wstawać.
ODPOWIEDZ