Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Wieksze felgi, spojler, ciemne szyby to wszystko tutaj.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: spec »

Nikt nie wymyślił aftermarketowych świateł do 1M więc trzeba dłubać w domu jeśli ktoś chce je zmienić.
Na forum padło kilka pomysłów jak przerobić światła ale żaden nie łączył ładnego wyglądu z pełną funkcjonalnością.
Mam nadzieje, że nikt się nie pogniewa ale pozwoliłem sobie wrzucić kilka rozwiązań z forum:
1. Ciemne światła kierunku i wstecznego:
Obrazek
2. Paski:
Obrazek
3. Całkowite czerwone światła:
Obrazek
... jak ktoś jeszcze coś zna to piszcie.

Wg mnie trzecia opcja wygląda najlepiej ale kolor świateł pozostaje czerwony.
Kierunki można uratować poprzez zastosowanie zielonych żarówek ale co ze wstecznym?

Wpadłem na pomysł aby połączyć punkt 2 i 3 i zrobić lampy na czerwono a jedynie w miejscu wstecznego wyciąć paski w folii, coś na wzór:
http://naforum.zapodaj.net/cc007be51b35.jpg.html

Teraz najważniejsze pytanie. Jak dobrać grubość pasków i szerokość odstępów aby lampa była czerwona i świeciła na biało :-)
Wydaje mi się, że więcej mniejszych pasków będzie lepiej wyglądać.

Może ktoś ma jakiś pomysł?
W planie mam przygotować gotową naklejkę do naklejenia na lampę z wyciętymi paskami bo ręczne wycinanie to chyba za duży hardcore :)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 11:58 przez spec, łącznie zmieniany 1 raz.
andrew0405

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: andrew0405 »

Według mnie to auto wyglądałoby najlepiej bez tego połączenia (blendy) świateł ;) gdyby to usunąć jakoś zostałyby lampy coś na styl Leona ;P
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: emceha »

andrew0405, kiepskie do ogarniecia :-| Nie wyobazam sobie Tolka bz blendy... co do propozycji spec-a to moim skromnym zdaniem paski na samych cofania dziwnie wygladaja. Najciekawsza opcja to paski i na cofania i na kierunkach. Nie trzeba kombinowac z zielonymi zarowkami itp ;) Nie mamy niestety zbyt duzego pola manewru :(
andrew0405

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: andrew0405 »

Pozwoliłem sobie pobawić się trochę z jednym z waszych samochodów i mi się takie coś podoba ;) Może jakaś ciemna folia w środek a czerwona na boki :P Obrazek
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: emceha »

Kurcze takiej opcji nie bralem pod uwage :shock: Hmmm... mam puszeczke dorobionego lakieru i... :mrgreen: Tylko trzeci stop trzeba jakos ominac i byloby gitarra. andrew0405 dziekowa za inspiracje ;)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: kornat »

A może by spróbować pomalować żarówkę mieszaniną kolorów zielono-niebieską i przez czerwone tło powinno wyjść coś białego.

spec pisze:Kierunki można uratować poprzez zastosowanie zielonych żarówek

Po pomalowaniu wyszedł Ci odpowiedni kolor kierunkowskazu?

Nawet producenci nie wpadli na nic ciekawszego niż paski
http://tablica.pl/oferta/renault-laguna ... 1iBVP.html
andrew0405

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: andrew0405 »

polecam się na przyszłość :P
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: kornat »

Kaspoll miał coś podobnego tylko czarny mat nałożony na blendę
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 20:06 przez kornat, łącznie zmieniany 1 raz.
andrew0405

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: andrew0405 »

emceha pisze:Hmmm... mam puszeczke dorobionego lakieru i... Tylko trzeci stop trzeba jakos ominac i byloby gitarra.


Może bezpieczniej najpierw folią niż lakierem ;) zawsze można łatwo zdjąć jak będzie kijowo.
To w Toledo 1M 3 stop jest w tej blendzie??
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Modyfikacja tylnych świateł

Post autor: spec »

Pomalowanie środka blendy wg mnie odpada. Z tyłu może i fajnie wygląda ale pod innymi kątami już nie.
Całe czerwone lampy wyglądają najlepiej, tylko nad wstecznym trzeba popracować.
kornat, 2 zdjęcie to mój samochód, mam paski i zwykłe żarówki. Całość świeci prawidłowo ale jeszcze chciałbym pokombinować. Zamówiłem już lakier do żarówek to sprawdzę. Znajomy miał fabrycznie w którymś samochodzie właśnie zielone żarówki na czerwonym kloszu i wszystko świeciło przepisowo.

Dopierając odpowiednio paski można osiągnąć czerwoną lampę. Zobaczcie jak to wygląda w 206:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 071007.jpg
ODPOWIEDZ