woda w wydechu

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

woda w wydechu

Post autor: ziiksd »

Dzięki chłopaki rozwiązaliście mój problem ,jeżdżę na krótkich odcinkach . Czasem się trafi trasa ale nie za często. Wiec myślę można zamknąć temat .
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

woda w wydechu

Post autor: szymekgd »

marek_igor pisze:woda sobie ot tak poprostu bez niczego przechodzi przez silnik


A ja bym obstawiał, że to głównie para wodna (z zasysanego powietrza) przechodzi przez silnik i pod wpływem temperatury skrapla się w wydechu ;)
Michal
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

woda w wydechu

Post autor: eR »

Wczoraj jechałem za jednym gościem. Woda z tłumika normalnie płynęła jak z nie do końca zakręconego kranu. Pierwszy raz takie coś widziałem. Wydaje mi się, że podobnie jak mówi kolega wyżej, że chodzi tu głownie o parę wodną z zasysanego powietrza. Bo ostatnio powietrze ma taką wilgotność, że żyć się nie da. Ciągle tylko ulewa i upał. Gdyby jeździł na aż tak chrzczonym paliwie, to tym samochodem chyba co parę metrów szarpałoby tak, ze w ogóle dał by se spokój z jazdą.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

woda w wydechu

Post autor: marek_igor »

a w autach z LPG, efekt chyba jest podwojony :) Kumpel w Omedze miał, to jak ruszał, za każdym razem woda leciała z wydechu (właśnie na krótkich odcinkach jeździł), więc to nie wina stacji kolego.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

woda w wydechu

Post autor: szymekgd »

Nie jestem z "branży", ale skoro gaz miejski potrafią do wymaganego ciśnienia dobić azotem - tani gaz neutralny, który pali się w junkersie piekną barwą, licznik bije, a woda leci zimna, to dlaczego lpg nie dopompować sprężonym powietrzem? :)
Michal
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

woda w wydechu

Post autor: Kitaj »

Bo wtedy będzie się dużo częściej tankować... Przerabiałem kilka przypadków oszukiwania przy tankowaniu lpg i widać znacząca różnice w spalaniu na niekorzyść Po prostu na butli zamiast robić np 400km to robimy 280-300. Najlepiej to widać jak ktoś zawsze jeździ stałym tempem i wie ile mniej więcej spala mu samochód....

Rekord jaki widziałem to gościu w oplu astrze zalał 36l gazu i przejechał dokładnie 23km i gaz się skończył :mrgreen: Jak zrobił aferę to miał 5 tankowań za darmo żeby się wieść dalej nie rozniosła....

A co do pary z wydechu to tak jak pisał marek przy lpg wydziela się dużo więcej pary tak że jak ktoś jeździ na krótkich dystansach to będzie efekt taki jak kolega opisywał wyżej
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

woda w wydechu

Post autor: Hubert »

Spalanie produktów przerobu ropy naftowej - benzyna

benzyna + O2 -----> CO2 + H2O + uwolnione ciepło
To wszystko wyjaśnia, do tego krótki dystans i nie nagrzany wydech.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

woda w wydechu

Post autor: szymekgd »

Silnik nie spala tylko tlenu (O2) z powietrza więc wzór to olbrzymie uproszczenie...
Michal
ODPOWIEDZ