Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lukogi »

nic nie trzeba roznitowywać
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Danielek. »

lukogi pisze:nic nie trzeba roznitowywać


Bardzo pomocna jest twoja uwaga :570:

Ciekawe w jaki sposób ma rozdzielić stary stelaż podnośnika od płyty skoro jest do niej przynitowany?
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: sapin4 »

Tak jest to jeden ze sposobów wymienić całość ale wtedy też będę musiał się bawić z naciąganiem linek na ten kołowrotek, a chodzi o to że nie wiem jak tą czynność wykonać :D wszystko inne jest zrozumiałe. Pytanie brzmi: Jak naciągnąć odpowiednią długość linek na kołowrotek tak by szyba podnosiła się i opuszczała? Gdzieś nawet czytałem, że jeden obrót z nałożoną jedną linką a potem za pomocą tej pierwszej naciągamy drugą :D tylko jak to zrobić :)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: kornat »

Jeżeli dobrze myślę to pękł Ci ślizg http://allegro.pl/seat-toledo-ii-2-leon ... 79048.html
Da się go wymienić bez rozłączania mechanizmu z płytą montażową.
Trzeba ściągnąć płytę, ściągnąć linki i zsunąć stare ślizgi. Ściągasz linki z rolki zakładasz nowe ślizgi i później montujesz linkę na rolki. Zostanie ostatnia rolka na które ciężko wchodzi. Czasem do zestawu dostaniesz taką rączkę która pomoże w założeniu linki na rolkę, jeżeli nie to pomożesz sobie płaskim śrubokrętem (tak jakbyś zakładał oponę na rawke).
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Danielek. »

sapin4, Kupując gotowy cały podnośnik nic nie musisz naciągać bo wszystko jest gotowe wystarczy przynitować do płyty.
"Wystepuja zestawy naprawcze do podnosnikow ale montaz jest klopotliwy,przerabialem wymiane calego podnosnika jak i zestawu naprawczego."
Miałem na myśli ślizg do którego podał link kornat, z tym że nie wiadomo w jakim stanie są linki,czy się nie poskręcały. Osobiście wybrał bym cały podnośnik,miałem okazję wymieniać sam ślizg i naciągać linki.
Drugi raz nie chciało by mi się z tym bawić ;-)
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: sapin4 »

kornat dzięki za link to też się przyda bo własnie ten plastik pękł. Mi chodzi tylko o to jak na ten http://www.aukcjoner.pl/gallery/007434279-.html#I2 kołowrotek naciągnąć linkę jeśli się da bez odczepiania całego mechanizmu od płyty. Od której strony zacząć i jak nawijać. Zaczynam sądzić, że się nie da więc wyprowadźcie mnie z błędu. Wolę to naprawić bo nowe kosztuje 160zł a naprawa samemu + nowe części ok 30zł a ja lubię dłubać przy tolku ;) (już ten mechanizm rozkręciłem więc muszę to naciągnąć)
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lukogi »

http://allegro.pl/seat-toledo-2-leon-li ... 35172.html
kupuję się takie coś + warto wymienić platykowe ślizgi. linki są już nawiniente na szpule. Przykręca się do ten duży plastik ze szpulką do silniczka. Zostaje tylko przełożenie przez jedną rolkę prowadzącą linkę (jest trochę cięzko ale jak się ma pomocnika na 5 min to sie ją przeciągnie. Nie przerabiałem wymiany całego mechanizmu z roznitowaniem ale przerabiałem takie zestawy naprawcze z przodu i tył lewy i narazie(2lata) nie ma z nimi problemu a są połowe tańsze. Pozdro
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: kornat »

Da się na to nawinąć ale jeżeli pomięło linki to już d... nawinąć nawiniesz ale po czasie pęknie. Mimo wszystko wolał bym zakupić ten zestaw co podał lukogi albo cały mechanizm.
Co do ślizgów zawsze możesz zamontować metalowe http://allegro.pl/vw-golf-iv-4-bora-peu ... 90181.html
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: sapin4 »

Dobra już temat ogarnięty :D dzięki za pomoc, a jeśli ktoś jeszcze będzie miał problem to instrukcja w filmie http://www.youtube.com/watch?v=hlQKpNguCGg
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: lukogi »

fajny filmik, jest to chyba taki sam zestaw jaki ja kupiłem tyle, że mi tak gładziutko nie poszło moze dlatego, że najpierw przykręciłem szpulkę do silniczka a później tą ostatnią rolkę przeciągałem ale chodzi do dziś więc nie jest zle. Przydałoby się przenieść ten filmik do działu DIY bo chyba go tam nie ma
ODPOWIEDZ