Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: maniekmc »

Tu masz kolego wszystko napisane: viewtopic.php?t=95
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
matti
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 paź 2009, 12:33

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: matti »

maniekmc, SUPER dzieki Pozdrawiam
MORVAD
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2010, 21:54

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: MORVAD »

u mnie tez problem z szyba od kierowcy i jak u kolego wyżej tez zamykam na raty,mało tego świtła w drzwiach padły także nie wiem czy jest to problem złozony czy niewiążacy sie ze sobą. :-/
MORVAD1313
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: dziubek6 »

może rozwiązał już ktoś problem z szybą zamykającą się na raty? U mnie jest tak ze zamyka się do pewnego momentu i wraca z powrotem, jak zamykam drugi raz jest wszystko OK. Druga szyba od pasażera przy końcu zamykania trzeszczy i drży jakby siłownik nie maiał siły jej unosić
1.9 AHF
Przemooo26
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2011, 23:55

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Przemooo26 »

przesmaruj dobrze wd40 prowadnice i ogólnie cały element szyb mi to pomogło :)
dziubek6
Forumowicz
Posty: 259
Rejestracja: 18 lip 2010, 23:10
Auto: Toledo
Model: 1.9
Skąd?: Warszawa

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: dziubek6 »

Na dolegliwości wiązane z zamykaniem szyb (zamykane były na kilka razy) pomogło nasmarowanie białym smarem uszczelek w których poruszają się szyby, teraz wszystko zamyka się elegancko i na szczęście obyło się bez zbędnego rozbierania
1.9 AHF
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: kuba88w »

Panowie poszła mi linka od kierowcy najprawdopodobniej bo słyszę jak by kawałek linki latał przy próbie zamknięcia szyby, oczywiście szyba nie reaguje. Prośba znacie może kogoś poleconego, kto ma do sprzedania ten mechanizm bo raczej linki samej nie wymienię...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: szymekgd »

Linki regeneruja w gdyni lub lodzi, poszukaj namiaru na alledrogo.
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Spadająca szyba.

Post autor: sapin4 »

Witam,
problem pojawił się wczoraj (na szczęście to sobota),a mianowicie przy otwieraniu elektrycznym szyby pasażera coś pękło strzeliło i szyba nie chce się podnieść. Rozebrałem wszystko i okazało się że pękł plastik jeżdżący po prowadnicy od uchwytu w który przykręca się szybę. Rozbierałem dalej i odkręciłem silniczek od podnoszenia, a tam oczywiście linki się rozjechały więc nie bardzo wiem jak to teraz poskładać. Są też dość mocno pokręcone i ciężko się je naciąga. Czy ktoś wie jak naciągnąć linki w odpowiedni sposób na ten kołowrotek? Jeśli ktoś ma to najlepiej zdjęcia i opis :) plastik niestety do wymiany.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Mechanizm podnoszenia szyby / opadająca szyba

Post autor: Danielek. »

Standardowa usterka,potrzebujesz m.allegro.pl/przedmiot,podnosnik-mechanizm-szyby-seat-toledo-leon-prawy,3276545693.html
Musisz rozwiercic nity ktore trzymaja stary podnosnik,okrecic plyte od drzwi,wyjac to co tam z niego zostalo,wlozyc nowy podnosnik w drzwi nastepnie go przynitowac do plyty i zlozyc w odwrotnej kolejnosci.
Wystepuja zestawy naprawcze do podnosnikow ale montaz jest klopotliwy,przerabialem wymiane calego podnosnika jak i zestawu naprawczego.
ODPOWIEDZ