[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: eR »

emceha pisze:Gdzie grzebać? Pod schowkiem?
Dokładnie, jak spojrzysz na to zdjęcie http://imageshack.us/photo/my-images/29/dsc00557n.jpg to po prawej stronie wentylatora idzie wiązka do tego ustrojstwa co podnosi i opuszcza klapę obiegu zamkniętego .
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: emceha »

eR pisze:
emceha pisze:Gdzie grzebać? Pod schowkiem?
Dokładnie, jak spojrzysz na to zdjęcie http://imageshack.us/photo/my-images/29/dsc00557n.jpg to po prawej stronie wentylatora idzie wiązka do tego ustrojstwa co podnosi i opuszcza klapę obiegu zamkniętego .


Dzięki eR ;-) Poszperam
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

Ja mam takie pytanie czy jeżeli czujnik temp nie siedzi w swoim miejscy czyli w tym otworze w zderzaku a jedynie wisi sobie podłączony to czy może on być przyczyną braku napięcia na sprężarce klimatyzacji??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
leeon
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 29 lip 2010, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: leeon »

luki32 pisze:Ja mam takie pytanie czy jeżeli czujnik temp nie siedzi w swoim miejscy czyli w tym otworze w zderzaku a jedynie wisi sobie podłączony to czy może on być przyczyną braku napięcia na sprężarce klimatyzacji??
Pozdrawiam


Nie, nawet zauważyłem ze po ostatnim zdejmowaniu zderzaka tez mi wypadł czujnik, a klima działa;)

Brak napięcia może być spowodowany brakiem czynnika=brakiem cisnienia w obiegu, wtedy nie ruszy;)
Sprawdzałeś napięcie na kostce sprężarki? Jeśli tam nie dochodzi to idź za wiązką i szukaj przerwy. Jeśli jest napięcie, to na bank spalony elektromagnes sprzegiełka klimatyzacji ;)
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

Klima nabita,ciśnienia są prawidłowo zarówno w układzie niskiego jak i wysokiego ciśnienia.
Jest szczelna ,bo była sprawdzana przed napełnieniem.
Brak jest napiecia na wtyczce od sprężarki.
Na krótko sprężarka podłączona i hula klima aż miło ,więc sprzęgło jest w 100% sprawne.
Ciężko cokolwiek tam dojrzeć bo to 2.3 v5 i dostep jest straszny.
Szukałem już po wtyczkach i pryskałem kontaktem.
Czy bawiąc się opcjami Climatronica dam radę zweryfikować gdzie jest przyczyna?
Kumpel mi sprawdzał ostatnio jedną rzecz.
Odpiął kostkę przy lewym kielichu(stojąć przodem do auta) która ma z tego co pamiętam 3 lub 4 piny i chyba to jest ten Presostat (czujnik ciśnienia ) i jak zwarł w jednej konfiguracji piny to ruszyły wentylatory ale dalej sprężarka nie ruszyła.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

luki32 pisze:Odpiął kostkę przy lewym kielichu(stojąć przodem do auta) która ma z tego co pamiętam 3 lub 4 piny i chyba to jest ten Presostat (czujnik ciśnienia ) i jak zwarł w jednej konfiguracji piny to ruszyły wentylatory ale dalej sprężarka nie ruszyła.


W zależności od ciśnienia w układzie jedna para styków odpala wysoki bieg wentylatora, a druga załącza sprzęgło sprężarki.

Czujnik temp. od załączania klimy >5st.C jest na podszybiu.

Jeżeli po włączeniu klimy nie załącza się niski bieg wentylatora klimy to sprawdź sterownik i wiatrak bo klima nie ruszy. Parametry climatronica zczytaj vagiem.
Michal
ronnie
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2013, 11:24

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ronnie »

Siemanko:) Mój Tolek zachorował i dlatego zwracam się do Was... Jest problem z klimą. Jakieś 3 tygodnie temu została napełniona, odgrzybiona itp, i wszystko pięknie śmigało. Po jakichś dwóch tygodniach na wycieczce w jedną stronę pięknie chłodził, a gdy nadszedł czas powrotu już nie. Dodam, że wentylatory itp chodziły, tylko tak jakby bez klimy, powietrze zwykłe. Podjechałem do gościa, który ją napełniał, na pierwszy rzut oka powiedział, że sprężarka nie dostaje prądu i taka jest przyczyna. Z racji, że miał na warsztacie inne auta umówiłem się z nim na parę dni później. Pojechałem ze stanem taki jak opisałem. Dzień później gościu dzwoni, że nie może nic zrobić, bo on się zajmuje tylko klimą, a nie elektryką, a tu NIE DZIAŁA CAŁY PANEL CLIMATRONIC. Dodam, że działał normalnie jak mu zaprowadzałem. Oczywiście auto odebrałem, w tym momencie oczywiście klima nie działa, nie włącza się w ogóle panel climatronic. Dziwna sprawa, bo dodatkowo równocześnie posłuszeństwa odmówił ten mały wyświetlacz pod zegarami (co wyświetla rds radio, cd itp) oraz komputer nie wyświetla temperatury zewnętrznej. Macie jakieś pomysły? Elektryka? Sprężarka? Panel do wymiany?
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

A czy czasem nie spalił się jeden z tych małych bezpieczników na samej górze??
Kumpel jak mi sprawdzał czujnik to też zrobił zwarcie przez przypadek i nie działał panel climatronica.Okazało się że bezpiecznik siadł taki mały chyba to 5 a jest.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

ronnie, tak jak napisał luki32 zacznij od sprawdzenia bezpieczników w kabinie i w komorze silnika
Michal
Geluu83
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2013, 22:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Pionki/Siedlce

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Geluu83 »

Witam też mam problem z moim seacikiem podobny jak tu kolega pisał a mianowicie wszystko sie załancza tylko nie chłodzi klima(nie ma zimnego pnawiewu) była ostatnio dobijana???
Bezpieczniki sprawdzone pod maską są oki czy to może być związane ze sprężarką(może być zatarta ) na klimie prawie wcale nie jeździłem.
Pozdro
ODPOWIEDZ