Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: krotki1269 »

Koledzy mam pytanie, bo po ostatnich deszczach mam cholernie dużo wody w aucie ale praktycznie tylko po stronie kierowcy (trochę) i za nim (istny basen). Woda raczej nie dostaje się drzwiami bo lałem go karcherem z każdej strony i sucho jedynie woda zostaje na progach i może jak w jakąś dziurę wpadnę to trochę się przelewa (ale to by było trochę a nie z ponad 1-2 litry jak ostatnio). Bardziej wydaje mi się że to leci od spodu przez te korki. Ostatnio go suszyłem trochę pomogło ale dziś przejeżdżałem przez kałużę i znów dywaniki chlapią. Przy suszeniu mogłem zobaczyć wszystkie te korki w podłodze, a dziś na zdjęciach widziałem że blacha jest czymś pokryta i nie powinno być ich widać.... a u mnie nie ma nawet po tym specyfiku śladu :/ I chcę czymś pokryć te korki tylko nie wiem czy można to zrobić jakimś silikonem czy czymś podobnym, czy to jakaś specjalna masa musi być?
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: ODI »

Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Niestety chyba nie obejdzie się bez rozebrania całego wnętrza i zlokalizowania wycieku. Oprócz drzwi czytałem że problemem może być podszybie. Przez korki w podłodze raczej nie dostanie się tak dużo wody do środka, nawet gdyby były nieszczelne. Jak znajdziesz przyczynę daj znać i powodzenia w walce z wielką wodą :)
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: CandyCane »

U mnie też jak lałem, czy to z węża, czy karchera, to do środka woda się nie dostawała, a podczas jazdy w deszczu lało się od drzwi. Uszczelniłem samym silikonem (tym na wysokie temp.) i mam spokój jak narazie.

Basenu na szczęście u mnie nie było, - raptem po dwie, trzy krople na dywanikach ;-)
Awatar użytkownika
krotki1269
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:09
Auto: 1M
Model: 1.8 20v AGN
Skąd?: nowy dwór mazowiecki

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: krotki1269 »

ODI tylko ja w drodze do pracy mam do wyboru przejazd przez dość głęboką kałużę albo ryć podwoziem o kamienie bo to chyba najgorsza droga w Polsce jest i kilka razy wybrałem kałużę, więc możliwe że to ona takie spustoszenie zrobiła... ale w ten lub w następny weekend, w zależności od czasu i pogody, wyrzucę wszystko ze środka i postaram się to namierzyć. Jak tylko dowiem się co to może być to dam znać :)

CandyCane z progami jak dotychczas radziłem sobie inaczej: przed odjazdem otwierałem wszystkie drzwi i woda wylatywała na zewnątrz, a przez drogę nigdy nie naleciało aż tyle żeby przeciekało :P chyba że zapomniałem o otwarciu to troszkę zalewało ale nie tyle co miałem ostatnio... Ale i tak się tym zajmę po tym jak spróbuję te korki w podłodze jakoś zabezpieczyć ;)
agamiarz

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: agamiarz »

Ja jednego korka nie mam. Ma ktoś może na sprzedaż? Chodzi mi oczywiście o te korki progowe tuż pod drzwiami każdymi. Chętnie kupie jedną sztukę
mcsurf
Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 23 kwie 2010, 01:07

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: mcsurf »

agamiarz, tylko jeśli chodzi o ASO seata w Lublinie to już nie zamówisz ponieważ się likwidują :/ jedynym ratunkiem jest ASO VW/Audi ewentualnie Skoda jeśli podejdzie
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM, 2000r
agamiarz

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: agamiarz »

Będąc w Radomiu w następnym tygodniu podjadę w takim razie. Dzięki za info.
Na sztuki sprzedają czy raczej w komplecie?
Awatar użytkownika
TomekTolek
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2013, 10:50

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: TomekTolek »

No i mnie też dopadł problem wilgoci w aucie :-( Odstawiłem dzisiaj auto w pięknym słońcu, ale potem zaczęło podać....wyglądam przez okno a tam mleko na szybach :shock: Pod dywanikami oczywiście mokro - bardziej pod tymi z tyłu auta... Po otwarciu drzwi takie coś co zrobić z tym tematem? Ta folia na boczkach z pierwszych postów? http://ifotos.pl/zobacz/WP001155j_nxxrxxq.jpg/
ODPOWIEDZ