[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: remiq »

kayuga66, czujnik temperatury sprawdź (niebieski, na króćcu z przodu pod głowicą). U mnie też miał problem, bo silnik zalewało. Po odpięciu powinien odpalić normalnie.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
kayuga66
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2013, 11:46

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: kayuga66 »

Czujnik temperatury miałem wymieniany rok temu. Dodam tylko, że mam ciągle ponad połowe zbiornika z benzyną. Niepokojący jest rownież fakt, że raz na ileśtam odpaleń, auto potrafi odpalić od razu, niezależnie od warunków pogodowych(przypominam chodzi o okres letni).
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: remiq »

kayuga66 pisze:Czujnik temperatury miałem wymieniany rok temu

Spróbuj go odpiąć. To nic nie boli, a może wykluczyć lub potwierdzić wstępną diagnozę. Jeśli po odpięciu będzie dalej głupiał, to pomyślimy. Sprawdź też, czy dobrze jest podłączony ten czujnik, bo może styku nie być. Oprócz tego sprawdź wtyczkę potencjometru położenia przepustnicy, krokowca. Czy przy odpalaniu czuć zapach benzyny?
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
kayuga66
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2013, 11:46

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: kayuga66 »

Nie wiem gdzie jest ta wtyczka połozenia przepustnicy :) Tak, przy odpalaniu czuć zapach benzyny. Sprawdzilem od razu odpinająć ten niebiski czujnik(nie sprawdzalem czy odpali bez odpiniania)-odpalił od razu, ale znów nie na wszystkich cylindrach, ale od razu- mimo, ze stał nie odpalany około 4 dni, dodatkowo, pogoda deszczowa.

[ Dodano: 2013-06-16, 23:57 ]
remiq dziękuje bardzo-żadnych kłopotów przy odpalaniu :)
Grim
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2013, 15:34

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Grim »

Jaguar_master, Jaguar_master, I jaka była przyczyna??
Awatar użytkownika
Konrad
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 31 paź 2013, 09:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Łódź

Po naładowaniu akumulatora auto nie odpala

Post autor: Konrad »

odpaliłem mojego tolka ruszyłem i zgasł nie chciał późnej już odpalić akumulator naładowałem na maxa po włozeniu auto kręci ale nie może zaskoczyć .

[ Dodano: 2013-11-03, 21:38 ]
:-( niestety a może stety juz wiem pompa paliwa do wymiany i problem z głowy :-(
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

Problem z Odpalaniem 1.8 20V+LPG ARG

Post autor: luki32 »

Witam!
Panowie na wstępie zaznaczę ,że problem dotyczy autka mojego brata Passat B5 ale z racji ,że są to bliźniacze silniki ,które są w tolku odważyłem się założyć temat.
Od jakiegoś czasu borykamy się z paskiem a mianowicie ,są problemy z odpalenien.
Problem objawia się tym ,że auta podczas pierwszego rozruchu z rana potrafi kręcić około 5-10 sekund zanim odpali .Jak odpali to tak jakby chodzi nierówno troszkę na benzynie .
Po krótkiej pracy nie ma już problemów z odpaleniem i pali od strzała.
Na samym początku zaczęliśmy od wymiany filtrów paliwa,powietrza,gazu.
Niestet nic się nie poprawiło,został wymieniony czujnik temperatury silnika(ten na ECU) również w sumie nic to nie pomogło.Potem w sumie już i tak przyszła pora wymiany świec(NGK) i przewodów(NGK).Pasek po tym zabiegu zaczął równiej pracować i lepiej idzie ,jednak problem został.Więc dorwałem się do przepustnicy ,została wypucowana na glanc ,zaadoptowałem ją vagiem .Ku mojemu zdziwieniu niestety passat również nie wyleczył się.
Wywaliło za to błąd Sondy .Została założona druga Sonda błąd został skasowany i w sumie myślałem że problem znikł bo przez parę dni pracował bez zarzutu.Sondy już nie wywala.Po kilku dniach niestety znowu problemy z odpaleniem .Zdesperowany już poszedłem w strone Lpg ,zakręciłem wielozawór i wypaliłem gaz .Przyszedłem za 5 godzin i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło od strzała ,sprawdziłem to również za następne 4-5 godzin próba zakończona sukcesem myślałem.Więc kupiliśmy nowe wtryskiwacz Lpg .
I tu znowu rozczarowanie passat znowu nie odpala.Instalacja sprawdzona u gazownika wszystko jest wporządku.Ładowanie jest książkowe 14,4v .Przy próbie odpalania napięcie nie spada poniżej 10,8 na aku. Ogólnie silnik pracuje bez zarzutu ,ciągnie bez problemu tylko właśnie to odpalanie pierwsze. VAG NIE POKAZUJE ŻADNYCH BŁĘDÓW.
Zastanawiamy się chyba tylko jeszcze nad Pompą paliwa czy ona czasem nie jest winowajcą.Auto ma wycięty katalizator i wstawiony tłumnik w obudowie ,ale ma tylko jedną sondę przed katalizatorem więc tutaj nie ma to znaczenia.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły,podpowiedzi??
Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie rady.
arek

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: arek »

[ Dodano: 2013-11-26, 20:24 ]
Witam, pisałem o moim problemie w temacie "problemy z 2.3 v5" ale nie dostalem zadnej odpowiedziChodzi o silnik 2.3 aqn, po podlaczeniu komputera pokazuje beldy P0340 i p0343. Wymienilem czujnik walka rozrzadu lecz problem powrocil, teraz gdy troche spadla temperatura samochod ma problem z rozruchem na zimnym silniku. Co może być tego przyczyną??
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: kristof »

Może pompa paliwa?

Mi kiedyś Tolek nie chciał palić poniżej zera to winny był zaśniedziały przekaźnik pompy paliwa.
byczek022
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2014, 18:24

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: byczek022 »

Witam was mam również problem z odpalaniem mojego samochodu toledo 1 1,6 75km jak jest zimno to nie chce odpalić a jak odpali o muszę czy mać nogę na gazie bo z gaśnie tak wygląda jak by nie chodził na wszystkie tłoki jak dodaje gazu to szarpie a jak się troszkę zagrzeje to jest wszystko ok świece sprawdzone kable również resetowałem komputer przez odłączenie akumulatora to na chwilkę pomogło a później znów dodaje ze mam gaz w samochodzie
ODPOWIEDZ