[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

powe88 pisze:Osuszacz – urządzenie pneumatyczne...


To filtr absorbujący wilgoć z układu, nie ma w nim nic pneumatycznego, dodatkowo jak każdy inny filtr czasem wymaga wymiany - nie ma odprowadzenia nagromadzonej wody, szczególnie przy nieszczelności układu.
Michal
Bambusek
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:33

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Bambusek »

Witam,
Mam zamiar nabic/uzupelnic klimatyzacje w swoim Tolku, chlodzi slabo takze jeszcze cos czynnika jest;)
moje pytanie jest nastepujace, na co zwrocic uwage przy nabijaniu? Najpierw chcialbym sie zorientowac o co zapytac w zakladzie ktory bedzie mi mial nabijac :) Trzeba najpierw odgrzybic? Wymienic jakis filtr? Cos nasparowac? Zeby mnie nie wyrolowali...
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

Wymienić możesz filtr kabinowy, jeśli nie był zmieniany. A ponadto to standardowa procedura. Nabicie klimy wraz z czynnikiem UV i olejem oraz odgrzybienie. Filozofii tu nie ma żadnej.

Przy nabijaniu możesz zwrócić uwagę na to ile czynnika wejdzie Ci do układu. Powinno wejść 750g. Oczywiście na samym wstępie niech Ci sprawdzą szczelność układu czy nie ma wycieków.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Koszi »

Koledzy zauważyłem ostatnio że jak działają wentylatory podczas załączonej klimy delikatnie popiskują.
Mam zamiar je jakoś nasmarować. Da się jakoś to zrobić czy to jest nie rozbieralne?
I drugie pytanko aby wyciągnąć poszczególne wentylatory wystarczy odkręcić 3 śrubki (torxy) na każdy wentylator i powinny wyjść do góry tak?
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

Witam.
Jeśli można to dołącze się do tematu.
Problem tkwi w niedziałającej klimatyzacji.
Wczoraj byłem u fachowca od klim.
Było mało gazu ,przeprowadził całą operację napełniania ,sprawdzenia szczelności itp ,wynik był pozytywny układ jest szczelny ,czynnik nabity,ciśnienia katalogowe.
Jednak dalej nie działa klima.
Przy włączaniu śnieżynki nie załącza się sprężara.
Sprężara podłączona pod aku na krótko daję pozytywny wynik i klima zaczyna działać prawidłowo.
Wszystkie bezpieczniki sprawdzone i są całe,te przy akumulatorze również całe.
Gdzie szukać dalej?
Podobno są jakieś czujniki ,przekaźniki ,prosiłbym o podpowiedź gdzie szukać i jak sprawdzać?
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: migacz1981 »

luki32, Zacznij od prześledzenia tego tematu i pokrewnych od początku,wiem,że dużo tego,ale jest wieczór i dziś już nic nie naprawisz ;-) a jak mi się wydaje to odp. bez problemu tu znajdziesz
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

hmm ,powiem ci że siedzę w między czasie nad zaciskami tylnymi teraz w tolku i tak liczyłem na podpowiedzi co by jutro być gotowym i zwartym do działania.Postaram się przejrzec
Pzdr
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Sony »

Sprawdź kabelek, który wychodzi od sprężarki. U mnie przy wtyczce guma ochraniająca kabelki pękła i była całość po prostu zabrudzona i coś nie stykało.

Zdjęcia ze sprężarką i wspomnianym kabelkiem:
Obrazek
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: luki32 »

Witam ,niestety tam jest dobrze ,poza tym ktoś dorabiał kabelki zamiast wtyczki ale jest to zrobione dobrze i nadal nie ma napięcia.
Ciężko cokolwiek tam dojrzeć w tym motorze .Podobno jest jakiś moduł od klimy koło rozrusznika ,rzeczywiście znalazłem jaką czarną puszkę do której są spięte 2 wtyczki.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

luki32, to jest moduł do sterowania wentylatorów, ale jak jet uwalony to klima nie ruszy.
Michal
ODPOWIEDZ