Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Duże turbo, chip, napisz o tym tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: ziiksd »

Ciekawi mnie ile kosztuje wymiana silnika z Toledo II z 1,6 na 1,8 . Dużo taka zmiana kosztuje jeżeli wszystko bym wymieniał w warsztacie?
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2015, 12:49 przez ziiksd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kebziu
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 11 lis 2011, 21:52

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: kebziu »

nie jest to opłacalne to raz a dwa to zawsze będziesz miał samochód ze zmienianym silnikiem. a koszt pewnie koło 8 tyś może mniej... ale oczywiście zakładam że wymieniasz wszystko, czyli półosie, hamulce itp itd. a tak w ogóle jeśli już zmieniać to na 2.3 V5 :) :) czyli lepiej sprzedać i spróbować kupić coś w podobnym stanie a tu już gorzej
Kebziu
Polecam RB auto Olsztyn ulica Kołobrzeska 50.
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: ziiksd »

To co teraz mam to stan idealny za bardzo mi się podoba by zmienić ale pomyślałem o czymś aby zwiększyć ta moc .Mam 101 km to mało starcza tylko na miasto.Nie znam się na zwiększaniu mocy silnika i czy w ogóle warto to robić w 1,6 pomyślałem o zmianie silnika .
Blade

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: Blade »

Albo zmień cały samochód na taki z większym motorem, albo nie rób nic :-)
1.6 Nie nadaję się na dłuższe przeloty. To ma 100 km/h Przy niecałych 3tys. obrotów na 5tym biegu. Ale to wszystko już wiesz :-)
Ja za miesiąc wyjeżdżam pod Francje, 3 osoby + Bagaż i jestem kur... mocno zaniepokojony. :->
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: remiq »

kebziu pisze:nie jest to opłacalne to raz a dwa to zawsze będziesz miał samochód ze zmienianym silnikiem

A co w tym złego? Ja silnik u siebie swapowałem i fura jeździ. Poza tym przy kupnie innego auta dochodzi mnóstwo kosztów: paski, płyny, rozrząd, ubezpieczenie, nigdy nie wiadomo dokładnie co się z nim działo (chyba, że kupuje się od I właściciela i w rodzinie) i czy coś nie wyskoczy, awaria itp. Jeśli masz zdrową budę, zrobione zawieszenie, hamulce, dobre wyposażenie itp. to swap jest dobrym pomysłem. Poza tym trzeba swoje sprzedać, a potem jeździć po kraju w poszukiwaniu dobrego auta, a takie potrafią dużo kosztować. Ja bym swapował na np. 1.8T :) Zapytaj kolegi zzimny, jaka jest różnica i co się da z nim potem zrobić. Minimum sprzętu (wózek paletowy, podnośnik i komplet dobrych kluczy) i dasz radę zrobić swap samemu.

Blade pisze:Ja za miesiąc wyjeżdżam pod Francje, 3 osoby + Bagaż i jestem kur... mocno zaniepokojony

A to dlaczego? Fura się rozpada? Wynajmij sobie za kilkaset zł mocnego diesla na czas podróży i może różnica w kosztach nie będzie straszna, a i komfort lepszy.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: Pendzik »

Kolego jeśli chcesz swapować z 1.6 na silnik 1.8 to tylko z literką T. Osobiście posiadam Tolka 1.8 125 kucy i niby ma te kilkanaście koni więcej niż 1.6 ale to żadna rewelacja. Wg mnie auto o tej mocy powinno być zwinniejsze, ale to tylko moja opinia na ten temat :-)
Blade

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: Blade »

Kod: Zaznacz cały

A to dlaczego? Fura się rozpada? Wynajmij sobie za kilkaset zł mocnego diesla na czas podróży i może różnica w kosztach nie będzie straszna, a i komfort lepszy.


Nic się nie rozpada, co najwyżej moja psychika na autobahnie może zostać wystawiona na próbę ;-) (żart). Niestety wynajem odpada na dłuższy okres czasu bo to będzie nieopłacalne. Jak dobrze zauważyłeś, chodzi tylko i wyłącznie o komfort i ekonomiczność podróży. Użytkownicy małych benzynowych pojemności muszą zdawać sobie z tego sprawę, jakby nie patrzeć wiedzieli na co się piszą.
Pocieszać się można, że jak na tą pojemność i wagę samochodu nie ma AŻ takiej tragedii ;) A abstrahując do tematu to z podmiany silnika widzę więcej minusów niż plusów tej całej zabawy. Ale to tylko moja opinia...
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: remiq »

Blade pisze:Użytkownicy małych benzynowych pojemności muszą zdawać sobie z tego sprawę, jakby nie patrzeć wiedzieli na co się piszą.

no więc zaciśnij zęby, uzbrój się w cierpliwość, bo pod Francję daleko :)

Moim zdaniem swap to jedno z sensowniejszych rozwiązać, jeśli chodzi o podniesienie mocy. Jeśli masz auto doinwestowane, zadbane itp, to tylko swap.
Z kolei jeśli jeździsz czymś, do czego się wstydzisz przyznać, to lepiej zmienić na inne :)
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Luki52

[1M 1.6] Zmiana silnika na 1,8

Post autor: Luki52 »

Blade pisze:1.6 Nie nadaję się na dłuższe przeloty. To ma 100 km/h Przy niecałych 3tys. obrotów na 5tym biegu. Ale to wszystko już wiesz :-)
Ja za miesiąc wyjeżdżam pod Francje, 3 osoby + Bagaż i jestem kur... mocno zaniepokojony.


Ja 3 dni temu zrobiłem trasę, Polska > Anglia i powiem szczerze ze nie było tragedii, 3 osoby + pełny bagażnik(łącznie z zapakowana jedna strona z tyłu, żeby tylko pasażer miał jak siedzieć :) ) i nawet bylo czym wyprzedzać...
ODPOWIEDZ