[1M] Zamek drzwi

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

[1M] Zamek drzwi

Post autor: sapin4 »

Dzięki za inf ;) muszę się jeszcze tylko postarać rozebrać tą wkładkę bo bez właściwego kluczyka nie jest to proste ;/
Stopek
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 17 maja 2013, 07:26

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Stopek »

mrozu pisze:Witam wycieknąłem wkładkę teraz jak ja wsadzę i chce dokręcić śrubę i dokręcę to dalej wkładka wychodzi na zewnątrz Jak zrobić zęby nie wychodziła?


Dopisuję się do powyższego pytania kolegi... mam podobny problem... wiecie co może być powodem takiego stanu rzeczy?
WsZyStKo. Co Na PrAwDę LuBiĘ JeSt AlBo NiEmOrAlNe AlBo NiElEgAlNe AlBo TuCzĄcE :))
Obrazek
http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=8233
powe88
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 lip 2011, 22:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Oleśnica

[1M] Zamek drzwi

Post autor: powe88 »

Jak wyciągniesz wkładkę zobacz czy nie wyszedł taki okrągły pierścień.
jeśli tak będziesz musiał rozebrać całe drzwi (blachę ) i wyciągnąć klamkę z drzwi. Ponieważ pen pierścień bardzo trudno go umieścić na swoim miejscu.
poszukam zdjęcia w necie jak to wygląda po ci pomoże bardzo.

Znalazłem pierwsze zdjęcie na stronie taki srebrny pierścień po prawej pod śrubką .


http://www.ve-ga.pl/product-pol-3244-Se ... -lewy.html
arni52

[1M] Zamek drzwi

Post autor: arni52 »

Witam piszę bo może ktoś spotkał się z takim przypadkiem, od pewnego czasu nie działa mi centralny zamek jak włożę kluczyk w zamek od strony kierowcy otwiera mi tylko drzwi kierowcy a wcześniej mogłem zamykać i otwierać wszystkie drzwi i szyby kluczykiem włożonym w zamek dodam że z klapy bagażnika działa dobrze zamyka wszystkie drzwi co mogło się posypać
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

arni52, po mojemu to coś nie halo masz z zamkiem kierowcy. Zimne luty albo mikrostyk padł. Brzęczek od świateł Ci działa i zamykanie drzwi od środka ?
arni52

[1M] Zamek drzwi

Post autor: arni52 »

działa zamykanie od środka ale nie rygluje drzwi kierowcy odbija a pozostałe się zamykają, dziś było tak że zamykałem fure z pilota wkładałem kluczyk w drzwi i otwierał wszystkie i szyby się opuściły a zamykać nie chce tylko otwiera, czarna magia tam się dzieje ręce opadaja
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Sony »

Zatem winny jest absolutnie zamek kierowcy, tylko nie wiem czy mikrostyk masz padnięty czy zimne luty :P Masz dwa wyjścia:
1. Naprawić obecny zamek.
2. Kupić nowy (oryginał ok. 500zł, zamiennik ok. 100zł).
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Zamek drzwi

Post autor: eR »

Tez mam problem z zamkiem i chyba wybiorę zamiennik. Z naprawą oryginału może być ciężko jak micro padł.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Zamek drzwi

Post autor: Pendzik »

Panowie mam takie pytanie. Czy wymieniał ktoś z Was linkę od drzwi tzw. "cięgno" bo mam do wymiany L.P a niestety na Allegro niema do toledo II i w związku z tym mam pytanie czy będzie pasowała od Golfa IV, Bory :?:
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Zamek drzwi

Post autor: bartek »

Pendzik pisze:Czy wymieniał ktoś z Was linkę od drzwi tzw. "cięgno" bo mam do wymiany L.P

możesz jaśniej?
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
ODPOWIEDZ