Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: OMEGA »

Valdis pisze:Bedzie moze dostep do tej sruby, jak rozbiore cala tapicerke??



http://img600.imageshack.us/img600/68/p1060787n.jpg

Jest dość ciasno ale ręka wejdzie.
Black gold
contempt
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:46

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: contempt »

hej, przerabiałem taki przypadek w zimie przy -20stopniach został mi klucz we wkładce i śrubę też miałem wyrobioną. Od środka mało miejsca bo owa śruba trzyma wkładkę mi udało się najpierw podpiłować malutką piłką ale zajęło kupę czasu chociaż efekt był mizerny a później wpadliśmy na pomysł rozwiercenia śruby i to poskutkowało . Efekt wyciągnięta wkładka chodź czasochłonne to było to bałem się uwalić mocowania klamki po zrobieniu kupiłem wkładeczkę razem z nową śruba i pierścieniem mocującym wkładkę bo zgnity był. Ja innego sposobu nie znalazłem a cuda typu Wurth czy Wd40 nic nie dały by mechanicznie poszło
GangstaMarc

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: GangstaMarc »

OMEGA pisze:
Valdis pisze:Bedzie moze dostep do tej sruby, jak rozbiore cala tapicerke??



http://img600.imageshack.us/img600/68/p1060787n.jpg

Jest dość ciasno ale ręka wejdzie.


I co mu to da? W palcach odkręci? :shock:

Nie wiem jak można obrobić torxa i to w takim miejscu, gdzie nie jest dociągnięty na maxa. Jak już nie szło to było próbować WD40 i obstukiwać. Mądry Polak po szkodzie. Swoją drogą wyciągałem te wkładki w obydwu moich Leonach i w Toledo też i nigdy nie czułem nawet oporu.

Ja bym teraz nawiercił dwie małe dziurki po obu stronach łba i wymodził jakiś specjalistyczny klucz do tego :) Tak sobie to wyobrażam nie widząc tego na własne oczy.
Awatar użytkownika
Valdis
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2010, 17:56

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: Valdis »

No nic koledzy, bede jutro probowal, kombinowal. Sprobuje jeszcze raz splinem, potem moze uda mi sie przecinakiem i mlotkiem :-/ I tak i tak musze to zrobic. A poza tym musze kupic zestaw naprawczy bo podejrzewam, ze popekaly podkladki. Bebenek wyciagnalem z kluczykiem, wiec cos tam jest nie halo... ;)
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: marc27 »

Miałem taki problem u szwagra w passacie i wbiłem w środek płaski śrubokręt. Wszedł całkiem ciasno i bez problemu udało się odkręcić śrubę.
Marek
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: DzieX »

Można wyjąć blaszką która trzyma wkładkę (na pałę), ale wtedy poszukaj jeszcze klamki drugiej ze sprawną (co i tak będziesz pewnie musiał zrobić).
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Wkładka zamka nie chce wyjść.

Post autor: sapin4 »

Witajcie,
kiedyś ktoś próbował włamać się do samochodu więc właściciel pozapychał zamki, a ja chcę je doprowadzić do życia, ale nie mogę wyciągnąć wkładki zamka. Oczywiście wykręcałem tą śrubę pod zaślepką, ale nic się nie dzieje po wykręceniu jej na maksa. Żeby było śmieszniej tak samo wykręcałem w drzwiach pasażera wykręciła się do końca i spadła i też zero reakcji :) Czy jest jakiś inny sposób na wydostanie jej poza tą śrubą. Jeśli nie wyjmę wkładki to dalej jest efekt domina i nie mogę odkręcić zamka, a w konsekwencji nie mogę zdjąć całej blachy którą chciałem uszczelnić żeby woda nie lała się do środka.
Pozdrawiam i liczę na pomoc :)
lukogi
Forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 26 paź 2011, 19:55

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: lukogi »

nie potrzebujesz wyciągać wkładki żeby odchylić blachę do uszczelnienia. a jak już chcesz je wyjąć to odkręć śrube pod zaślepką i spróbuj rozruszać tą wkładke bo pewnie skorodowała i sie trzyma. Może spóbuj włozyć mały srubokręt tam gdzie powinien iść kluczyk i delikatnie poruszaj
sapin4
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, 00:05

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: sapin4 »

Żeby odchylić racja nie potrzebuję, ale żeby ją całkowicie zdjąć musiałem to zrobić. Udało się :) jeśli ktoś będzie miał problemy to trzeba wyciągać tą wkładkę przy odchylonej klamce czyli tak jakby otwierając drzwi kręcić tą śrubką od wkładki i wtedy ją delikatnie podważać itp u mnie się udało więc walczę dalej ;)
Awatar użytkownika
pawel870
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Mikołów

Jak wyciągnąć wkładke zamka w Toledo 1M ????

Post autor: pawel870 »

witam, a ja po ostatniej wymianie wkładki zamka nie umie jej przykręcić żeby była zamontowana na stałe... śruba mocująca wkładke wkręcona na maxa a wkładka nadal sie rusza. Jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ