[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dropsik9977 »

guciek91 pisze:Tu powinnien Ci napisać zwróc sie do osoby posiadającej wiedzę, bo twoja kończy się na kliknięciu przyciski błędy i kasuj błedy nie obrazając Cię. Jakiego masz vaga polskiego czy vag-coma? Masz tam bloki mierzone/ measure block tam mam parametry wszystkie pokazane aktualne jakie widzą czujniki, sprawdzasz jaka temp. zewnetrzna widzi klima, czy widzi ilość gazu taka jak ma być, czy po kliknieciu przycisku klmy pokazuje ze załaczono sprężarke i wiatraki. Masz tam też w vagu przycisk Test wyjsc/output test, kliknij w to i zobaczysz czy recznie zasterujesz poszczególnymi urządzeniami.


powiem tak
kumpel posiada jakiegos super dobrego kompa ale nie VAG tylko komp do wszystkich aut do 2010r.

ja mam vaga angielkiego i vag tego na win 7 co jest.

wiec jutro jakos podjade do kumpla z powrotem i zobacze.

A czy czujnik temp moze odpowiadac za wlaczenie klimy ? bo ja mam go walniete
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: bartekmk »

czujnik tak, ale temperatury zewnętrznej a nie silnika.
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: guciek91 »

Klima poniżej 5 stopni nie załączy się, czujnik temp zewnętrznej też ma na to wpływ, spróbujcie go za symulować jakimś oporem. A jak klikniesz na snieżynke na climatroniku to się pokaże czy zgaśnie odrazu? i jeszcze jedno lepiej go vagiem sprawdzaj masz lepsze pole manewru niż innym jakimś uniwersalnym do wszystkich no chyba ze mówimy o sprzecię wyższej klasy. (KTS, Launch, CdiF)
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: szymekgd »

guciek91 pisze:czujnik temp zewnętrznej też ma na to wpływ


Ten czujnik powinien być na podszybiu i można go zewrzeć żeby sprawdzić czy to on blokuje klimę, jak dla mnie ma tylko za zadanie blokować klimę przy temp. <5st.C +/- kilka stopni błędu. Do mierzenia temp. zewn. jest inny czujnik - przed chłodnicą lub w błotniku.

ja mam vaga angielkiego i vag tego na win 7 co jest.


I powinien wystarczyć, wejdź do klimatronica i przejdź się po grupach 00-xx żeby sprawdzić poszczególne parametry
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
guciek91 pisze:czujnik temp zewnętrznej też ma na to wpływ


Ten czujnik powinien być na podszybiu i można go zewrzeć żeby sprawdzić czy to on blokuje klimę, jak dla mnie ma tylko za zadanie blokować klimę przy temp. <5st.C +/- kilka stopni błędu. Do mierzenia temp. zewn. jest inny czujnik - przed chłodnicą lub w błotniku.

ja mam vaga angielkiego i vag tego na win 7 co jest.


I powinien wystarczyć, wejdź do klimatronica i przejdź się po grupach 00-xx żeby sprawdzić poszczególne parametry


no dzisiaj przejze parametry kolega napisal wyzej w co wejsc to lukne i pozapisuje to
sylwekw238
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 30 sie 2012, 21:13

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: sylwekw238 »

witam
moze ktos podpowiew jak sprawdzic sperzarke do klimy
cyment
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:42
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: cyment »

Witam,

Panowie mam następujący problem z klimatyzacją: pomimo, że na wyświetlaczu jest płatek śniegu to klima nie chłodzi. W serwisie sprawdzono mi szczelność układu i klima jest szczelna.

Fachowiec powiedział, że klima się po prostu nie włącza. Teraz jest pytanie w jaki sposób zdiagnozować klimę za pomocą VAGa?

Z góry dzięki za pomoc!
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: lukaszn1992 »

kolego mialem podobny problem na dole pod akumulatorem jestskrzynka z przekaznikami odpowiadajaca za zalaczanie klimy wymienilem cala kosztowala mnie 30 zl i smiga

[ Dodano: 2013-05-15, 17:08 ]
http://allegro.pl/seat-leon-przekaznik- ... 25307.html coa takiego powinienes szukac
Łukasz
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: emceha »

U szwagra bylo tak samo jak u Ciebie cyment, a winny byl przeciety kabel zasilajacy wiatrak od klimy. Sprawdz bo moze to wlasnie taka ***ola ;)
cyment
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:42
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: cyment »

Panowie podłączyłem VAG i niestety brak komunikacji z modułem Auto HVAC - "too many connection errors". Z silnikiem łączy się bez problemu. Niestety nie znalazłem rozwiązania w internecie... Ktoś miał podobny problem?

@lukaszn1992 W jaki sposób można stwierdzić uszkodzenie przekaźnika(oprócz wymiany)?

@emceha Niestety jestem zielony (jeszcze) w tej kwestii i nawet nie wiem, który wiatrak jest od klimy? Stojąc na wprost auta, ten po lewej?
ODPOWIEDZ