[ALL] Szyba przednia / tylnia

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
grzesx2x
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:36

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: grzesx2x »

na klejenie już za późno, ale w porę załatwiłem ubezpieczenie szyb wiec będę jechał na wymianę. Tylko teraz zachodzę w głowę co było przyczyną.
Co do różnicy temp. to nie było jako takiej garaż przewiewny, wiec to samo co i na dworze.
A orientujecie się czy jak mam czujnik deszczu w lusterku to szyba musi być z sensorem czy bez ?
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: jakub_bb »

jak szyba jest pęknięta (czyt. kreska) to nic już nie zrobisz, tylko w przypadku odprysku można zakleić.

Co do samej szyby to jeśli masz czujnik deszczu to szyba musi byś pod to przygotowana czyli musi mieć sensor.
Jak masz czujnik deszczu to nie kupisz szyby z filtrem UV. Jak wymieniałem u siebie to właśnie chciałem taką z filtrem (ma fajowy kolorek :): ) nie wiem jak w przypadku szyby bez sensora, w każdym bądź razie szyby z sensorem i filtrem UV do Toledo/Leona nie ma. Podobnie jest z przyciemnianym paskiem u góry. Jak jest sensor to CHYBA nie ma ciemnego paska. Podkreślam "chyba" bo w 100% pewny nie jestem.

W skrócie, potrzebujesz najzwyklejszą białą szybę z sensorem
Awatar użytkownika
xEuroSx
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 11 paź 2012, 15:34

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: xEuroSx »

Mojemu Ojcu pękła szyba zwyczajnie od puszczenia wycieraczki z piórem oczywiście. Krecha była i do wymiany. Mi ostatniu porysowali, a że przedniej nie można polerwac no to wymieniłem.

A co do szyby z przyciemnianym paskiem to jest. Bo takową posiadam, tyle że de facto ten pasek nie jest tak bardzo widoczny co mnie dziwi. Ale dobre i to ;)
Kumpel który mi szybe zakładał mówił że koszt szyby taki sam jak w jego Bmw e39.
Bestia w zamknięciu ;)
Awatar użytkownika
grzesx2x
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:36

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: grzesx2x »

A więc:
już jakiś czas temu szyba została wymieniona, ale chciał bym się podzielić emocjami związanymi z wymianą :)
Miałem wykupione oddzielne ubezpieczenie na szyby, z tym, że na wymianę szyby przedniej mam 20% własnego wkładu. I tu od razu sprzeczka, pan z ubezpieczalni zapewniał że to 20% od ceny samej szyby w cenie hurtowej, ale jak sie okazało było to 20% ale od ceny całej usługi ( szyba+wymiana). Koniec końców wyszło 120PLN.
I tu chciał bym w pewnym sensie ostrzec, załatwianie wszystkiego przez infolinie to raz strata czasu, dwa pieniędzy. Dzwoniłem kilka razy żeby szkodę zlikwidować. Straconego czasu nie wycenie, ale za same rozmowy zapłaciłem 70 PLN!
Musiałem sam dojechać do warsztatu (około 70km w jedną stronę), więc ryzykowałem zabraniem dowodu w razie kontroli. A na koniec warsztat z którym współpracuje ubezpieczyciel montował szyby saint-gobain a nie pilkingtona!
W końcu po 4 godzinach miałem nową szybę w aucie, jak kolega wcześniej pisał, zwykła szyba czołowa z miejscem na czujnik deszczu.
Podsumowując wyszedłem na plusie kilka stówek, ale ogólnie jestem średnio zadowolony z całego procesu likwidacji.
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: CandyCane »

grzesx2x, gdzie szybki ubezpieczone?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: Danielek. »

Ja miałem ubezpieczenie w HDI+wkład własny 10zł zbiłem szybę jeden tel na infolinie ze zgłoszeniem,dostałem 3 warsztaty do wyboru po wyborze zostałem umówiony do najbliższego.
Pojechałem przedstawiłem ubezpieczenie po czym zabrali się za wymiane,koszt wymiany to 0 zł.
Jeśli ubezpieczenie jest w firmie krzak to nie ma się co dziwić że wychodzą takie kwiatki.
Aktualnie mam ubezpieczone w PZU szyby do 2 tys zł i dopłata za wkład własny.
Awatar użytkownika
grzesx2x
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:36

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: grzesx2x »

No właśnie 'krzak' :)
tzn MTU, w mojej sytuacji, przed 25 jestem to mi po innych ubezpieczycielach duuużo więcej powiedzieli.
Wiec na razie w mtu będę ciągnął umowe.
Ale taki świat, że w parze z cena idzie jakość usług :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: szymekgd »

Podzielę się ciekawostką: stanąłem prawdopodobnie pod jakimś pylącym drzewem i zapaskudziło mi strasznie przednią szybę - w dzień brak śladu, a w nocy cała upaćkana w kroplach niby deszczu które po spryskaniu i przejechaniu wycieraczką robiły się matowe...W dotyku szyba ok, brak tłuszczu itp., przemywałem ją bez skutku ludwikiem, rozpuszczalnikiem, a w końcu, za radą kumpla przetarłem ją przekrojonym ziemniakiem i zeszło :shock:
Michal
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: seeker84 »

Witam.
W jakiej średniej cenie są szyby boczne i przednia?
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: koti »

Środowe zderzenie z kamieniem.
Obrazek

W czwartek jestem umówiony na wymianę szyby.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
ODPOWIEDZ