[1M] Amortyzatory przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: emceha »

kamko pisze:Tak myślałem. A więc teraz czy są takie gazowki, w których można by było dać sportową sprezyne.
Wogóle to tak co byście dali przy budżecie do 3.5k?

Jakos nie bardzo dalej rozumiem co Ty wlasciwie chcesz zalozyc. Pytasz o amortyzatory gazowe z mozliwoscia regulacji tlumienia i regulacja wysokosci? Czy moze pytasz o zawieszenie pneumatyczne Airride (takie jak w lowrider-ach?
Jak opcja 1 to szukaj amorkow Kayaba. Wystepuja w wersji z regulacja tlumienia i nadaja sie do sportowych, obnizajacych sprezyn.
Jak opcja 2 to raczej 3,5k pln nie starczy

Podsumowujac: dysponujac kwota 3,5k kupilbym gwint KW nawet Variant 1 lub Weitec GT. Nie sadze ze scigasz sie w ciagu roku na kikkunastu torach wyscigowych gdzie na kazdym panuja inne warunki i potrzebna jest regulacja charakterystyki amortyzatora (tlumienie i odbicie). Kup markowy gwint. Za te pieniazki masz nowke i na pewno Ci wystarczy ;)
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: kamko »

Myślałem że, jest może coś takiego jak typowy gwinty, ale z gazem zamiast oleju w środku.
Teraz zastanawiam się nad propozycją Kayaba i sprężynami obniżającymi.
Ale z tej serii AGX będzie tylko na przednią oś.A na tył zwykłe amorki Kayaba zgazem w środku.
Koszt kompletnego zawieszenia to ok 1.5k (dzwoniłem)

www.motointegrator.pl/produkty/289840-a ... i-734039ww

A teraz Kayab+srężyny obniżające vs gwint (KW Variant 1- Weitec GT)
Co byś doradzi-wybrał i dlaczego?
Jak jednak gwinty to podaj link do sklepu i zamawiamy :-)
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: emceha »

kamko, wklep w google KW zawieszenie i Ci wyskoczy kilka opcji. W twojej kwocie moze byc ciezko z KW jak tak patrze na ceny w NL ale Weitec-a kupisz. Hicon GT do Toledo 1L to cena rzedu 620 euro natomiast KW var 1 to prawie 900 euro. Jest jeszcze inna opcja. FK automotive ale z wyzszych serii. Np seria Highsport rokoszta okolo 550 euro a seria Silverline to 630 euro. Powklepuj w google nazwy serii. Poczytaj opinie na forach (niekoniecznie seata), pomysl co Ci bardziej odpowiada, znajdz dystrybutora, zadzwon, spytaj o cene i gwarancje (podejrzewam ze przy samodzielnym montazu i tak nikt jej nie uzna w razie czego), zamow i ciesz sie markowym gwintem ;)

[ Dodano: 2013-05-12, 17:03 ]
Z mojego sledztwa w sprawie gwintow i tego co uslyszalem od posiadaczy to Weitec ciut twardszy niz KW. Ja patrze zawsze przez pryzmat kosztow. Bralbym Weiteca bo dwoch kumpli mialo i nie narzekali. Sam kiedys kupilem uzywane KW var 2 ale nie zdazylem zamontowac i sie nacieszyc bo sytuacja zyciowa zmusila do sprzedazy auta i osobno gwintu ale gosc ktory kupil gwint ode mnie nie narzekal. Wiem jedno. Na rowne drogi mozna zaryzykowac cos tanszego jak Ta Technix albo tansze FK AK Street (robione w Chinach bo wyzsze serie sa tluczone w Niemczech) ale na polskie drogi wsadzal bym cos trwalszego i markowego ;)
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: kamko »

Już bliżej jak dalej. A więc pada na KW
O te Ci chodziło?
http://www.jdl-performance.com/zestaw-z ... 91-98.html

Powiem Ci, że do szukania po forach to totalna klapa u mnie
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: emceha »

Dokladnie tak ;) Poczytaj opinie i jesli sklaniasz sie ku temu zawieszeniu nie ma na co czekac tylko zamawiac
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: kamko »

Kurde aż tydzień trzeba czekać
A masz jakieś przeciw wskazania co do amortyzatorów wypełnionych gazem? tak z ciekawości pytam
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: emceha »

Nie mam. Mialem czerwone Kayaby gazowki i do tego sprezyny Weiteca i auto smigalo jak po szynach. Monroe tez robi dobre gazowe amorki ;) Czekanie tydzien to nie problem. U niektorych dystrybutorow czekasz od 2 do 4 tygodni :/
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: WOLF69 »

kamko, ja kiedys mialem 1L 2.0i GT zapodalem mu Bilstein gaz opony 205/50/15, uwiez mi bylo twardo. Teraz mam 1M 1.9 TDI laczki 205/55/16, amory KYB EXCEL-G (gaz) przod i tyl, ori sprezyny i jest twardo (na zakretach jedzie jak po szynach) a na polskich drogach przy zalozeniu utwardzonego zawieszenia i na niskim profilu opon bedziesz wywalal kase na reszte podzespolow zawieszenia i uwierz mi jazda jak na drewnianych kolach ;-)
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
kamko
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 24 lut 2011, 14:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: kamko »

Jeżdżę już 2.5 roku na MTS-ach a od niedawna na 16' 50' 195' jedynie mnie co wkurzało to że czasami opona przy skręcie otarła o nadkole. A jak zasiadłem za kuł-kem do auta z normalnym zawieszeniem to nie spodobało mi się, że tak miękko i pochyło się jeździ.
Na szczęście w moim regionie są znośne dziury;
Kupuję Toledo2 do normalnej jazdy. A jedno 1L będzie do "zabawy"
WOLF69, Czyli jak oceniasz na gazówkach w jednym i drugim autku?
Awatar użytkownika
WOLF69
Forumowicz
Posty: 367
Rejestracja: 23 maja 2009, 09:55

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: WOLF69 »

Jezeli chodzi o komfort i wygode to nie oczekuj cudow ale pokonywanie zakretow to cos pieknego, polecam a powiem ze mam ciezka noge. Tym bardziej ze mam doswiadczenie na obydwoch tolkach i z calkowicie innymi silnikami. 1L-benz , 1M-diesel.
http://www.5fantastic.pl/mojepliki Dokumenty-Motoryzacja

Moj Tolek http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1289

OSTATNI TEST SZYBKOSCI (20/07/12) NA TRASIE - 210 KM/H
ODPOWIEDZ