[1M] Czujnik świateł STOP

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
zgiero
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, 17:04

Problemy ze światłami

Post autor: zgiero »

Witam. Mam taki problem ze swoim Toledo. Po włączeniu świateł mijania świeci mi się kontrolka od światła przeciw mgielnego. Podczas jazdy przy wciśnięciu hamulca nie świeci się światło stop na klapie i nie działają światła wsteczne. Dziwne rzeczy dzieją się przy wrzuceniu biegu wstecznego a mianowicie po wrzuceniu bez przekręcania kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki jak przy zapłonie i jak np cofnę samochodem i mam wrzucony wsteczny to mogę wyjąć kluczyk ze stacyjki a silnik nie gaśnie. Co może powodować takie rzeczy? I jeszcze jedno co jakiś czas miga mi kontrolka od świec żarowych. Czytałem że to może być związane z czujnikiem stop-u. Czy wymiana tego mogła by pomóc czy to wina tej pierwszej usterki?
zgiero
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Czujnik świateł STOP

Post autor: remiq »

zgiero pisze:Po włączeniu świateł mijania świeci mi się kontrolka od światła przeciw mgielnego. Podczas jazdy przy wciśnięciu hamulca nie świeci się światło stop na klapie i nie działają światła wsteczne
pewnie wiązka przewodów, która idzie do klapy bagażnika się przetarła, albo w którejś lampie zniknęła masa lub styki zaśniedziały

zgiero pisze: kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki jak przy zapłonie i jak np cofnę samochodem i mam wrzucony wsteczny to mogę wyjąć kluczyk ze stacyjki a silnik nie gaśnie. Co może powodować takie rzeczy?

gdzieś Ci ucieka masa przy silniku/skrzyni. Sprawdź kostkę przy czujniku i sam czujnik (czy nie ma przebicia na obudowę).

zgiero pisze:Czytałem że to może być związane z czujnikiem stop-u. Czy wymiana tego mogła by pomóc czy to wina tej pierwszej usterki?

możliwe
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Czujnik świateł STOP

Post autor: eR »

I znowu światła "Stop" nie świecą. Oczywiście winien jest kolejny s***rdolony czujnik świateł stopu.
Czy ktoś może w swoim Tolku zakładał już poniższy czujnik ?
http://allegro.pl/org-czujnik-swiatel-s ... 91749.html
Podobno jest super wzmocniony i nie taki tandetny jak te stare okrągłe :) Kupowałem już wiele razy od tego gościa i nigdy się nie zawiodłem. Ale jakby ktoś wypowiedział się na temat tego z linku to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Czujnik świateł STOP

Post autor: peter174 »

mam taki od ponad 2 lat .. pasuje plug&play .. i tez kupowany w tym co podałes ASO skody w Bialymstoku :-D
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Czujnik świateł STOP

Post autor: eR »

No i gitarrra . Mam nadzieję, że w ASO Skody u mnie w mieście będą mieli na miejscu bo do piątku muszę mieć. Tamtego okrągłego szajsu już nigdy nie kupię. Rozebrałem dzisiaj ten stary czujnik na drobne części. Widząc jak jest zrobiony, to w przypadku nowego zamiennika żywotność to max. 2 lata, potem te plastikowe zapadki się wycierają i narazie.
I jeszcze jedna ważna rzecz. Jak czujnik jest z***bany to mruga kontrolka świec żarowych. Ale jak się skasuje Vagiem ten błąd, to mimo iż czujnik nadal nie działa kontrolka drugi raz już się nie zaświeci. I tym sposobem jeździmy bez stopu myśląc, że wszystko jest ok. Także uważajcie.
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[1M] Czujnik świateł STOP

Post autor: lucassiuss »

Też mam od aso skoda i dziala bez zarzutu
ODPOWIEDZ