Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Czyli szeroko pojęte modyfikacje naszych aut.
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

Panowie i Panie,
noszę się z zamiarem pomalowania wszystkich listew w kolor, z upragnieniem czekałem wiosny kiedy w końcu będę mógł to zrobić. Chciałbym, żeby wyglądalo to mniej wiecej tak:

Obecnie jest:

Byłem dziś u lakiernika, u którego malowałem poprzednie auto. Lakiernik wycenił mi przedni+ tylni zderzak + listwy boczne na 1200-1300zł. Dodatkowo odradzał malowanie listew, ponieważ niby lakier słabo sie tego trzyma i że może mi po roku czy dwóch zacząć sie łuszczyć.

Jak to jest u osób, które mają pomalowane wszystko w kolor? Są z tym jakieś problemy?
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: marek_igor »

u mnie jak narazie zero problemów, przejeździłem całą zimę, ale cenę to wywalił kosmiczną jak za pół auta... :shock:
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Centek15 »

Cena z kosmosu... góra 400zł powinien wziąć :/
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: spec »

Też się przymierzam do malowania całości. Jedynie boje się o mój LB7Z czy dobrze siądzie :-/
Jedynie słyszałem, że jest problem z naklejeniem listew bocznych i zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju i pomalować je na aucie.
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

Centek15 pisze:Cena z kosmosu... góra 400zł powinien wziąć
marek_igor pisze:ale cenę to wywalił kosmiczną jak za pół auta...


Tzn, cena obejmuje malowania całego zderzaka przód i całego tył (otarcia parkingowe) oraz dodatkowo domalowanie listew na zderzakach,które nie były fabrycznie malowane i listew na drzwiach. Tłumaczył mi, że to trzeba zeszlifować ta chropowatość z listew i to sporo praacy.... Odczułem trochę, jakby chciał mi powiedzieć, że za to pieniędzy się nie weźmie a narobić sie trzeba :roll:
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Kitaj »

No to zderzak tył 300 zderzak przód 300 no i listwy niech 100-150 to daje 750 a nie 1300 :570:
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: ProFFessor »

Naloz szpachle i potem wygladz . Odrazu listwy zrobia sie gladkie. Potem podklad i lakier + lakier bezbarwny.

Sam sie zastanawialem czy nie pomalowac tych listw . Tylko ja chcialem kupic lakier w sprayu i sam sprobowac.

http://www.elakiery.pl/prod/372,3367,58 ... lc9z-farba
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

ProFFessor pisze:Naloz szpachle i potem wygladz . Odrazu listwy zrobia sie gladkie. Potem podklad i lakier + lakier bezbarwny.

Sam sie zastanawialem czy nie pomalowac tych listw . Tylko ja chcialem kupic lakier w sprayu i sam sprobowac.


W poprzednim aucie grill sam malowałem. Z tym, że on był odrazu gładki, więc tylko podkład, kolor i bezbarwny. Wyszło nienajgorzej, ale zdecydowanie za mało bezbarwnego bo nie było takiego lustrzanego połysku...

Nie wiem czemu tak dużo liczą. Malowałem u nich focusa w tamtym roku, to za zderzak + klape policzyli mi chyba 450zł, a tutaj 1300 a szef powiedział , że 1200 i wiecej zejść nie może :roll:
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: marek_igor »

nic nie szpachluj nawet, tylko nałóż kolka warstw podkładu do plastików :)
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

[ALL] Malowanie w kolor listew + dokładek zderzaka

Post autor: Art »

marek_igor pisze:nic nie szpachluj nawet, tylko nałóż kolka warstw podkładu do plastików


Za listwy na drzwiach chcą wziąć ode mnie 200zł. Chyba spróbuje się z nimi dogadać, żeby zrobili tylko zderzaki + dokładki. Zobacze ile za to mi policzą. A listwy na zderzakach i na drzwiach pomaluje na aucie podkładem+lakierem + bezbarwnym. Kwestia jak mi wtedy policza. Jak policzą mi po 400zł za element, to ja dołoże jakies 100-150zł na podkład i dobranie koloru i będę miał przyciemnienie szyb w cenie :-D
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
ODPOWIEDZ