[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: DzieX »

Raczej moduł skoro wszystkie lampki nie działają na raz + jaja z kluczykiem i kierunkami.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: spec »

GangstaMarc, ale ja odnosiłem się do CHIŃSKIEJ elektroniki a nie do scyzoryków. Sam mam dwa i zasięg to niebo a ziemia.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: haszczu »

1. Jaki jest koszt mikrostyku i gdzie się znajduje?
2. Jak zakodować ten pilot?
3. Uzywalem Polski Vag i nie ze wszystkim mi łączyło...
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Dawid1992P »

Mikrostyk jest w zamku. Na allegro kupisz za 8 zł chyba.
pilot vagiem, ja uzywałem do tego vcds jak nie masz to podaj email na pw to Ci podesle
mariusz88
Forumowicz
Posty: 465
Rejestracja: 04 gru 2011, 22:01
Auto: 1M
Model: 2.3 v5 aqn
Skąd?: zambrów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: mariusz88 »

haszczu,taka aktywacja/dezaktywacja mrugania przy zamykaniu/otwieraniu czy włączenie sygnału dźwiękowego przy zamykaniu/otwieraniu to banalnie prosty zabieg pod warunkiem, że mamy kabel i pełną wersję vag-a, a tu mała instrukcja:

Funkcja 46 – system komfortu
Funkcja 10 – dopasowanie
Kanał : (poniżej)

Numery kanałów :

03 Automat.blokowanie drzwi po przekroczeniu przez samochód prędkości 15 km/h.
04 Automatyczne odblokowanie zamków po wyłączeniu zapłonu.
05 Odłączenie czujników ochrony wnętrza po dwukrotnym naciśnięciu przycisku blokady drzwi.
06 Potwierdzenie sygnałem dźwiękowym podczas odblokowywania drzwi
07 Potwierdzenie sygnałem dźwiękowym podczas blokowania drzwi
08 Potwierdzenie kierunkowskazami podczas odblokowywania drzwi.
09 Potwierdzenie kierunkowskazami podczas blokowania drzwi

I w każdym z tych kanałów możesz sobie ustawić 0 lub 1, czyli odpowiednio wyłączone lub włączone "
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: haszczu »

Obadałem sprawę dokładnie. Światełka w drzwiach już świecą, mój błąd bo w prawych drzwiach żarówka spalona a w lewych nie do końca wpięta kostka. Rozebrałem lewe drzwi i znalazłem tam sterownik zamka centralnego jakiejś firmy noxen czy jakoś tak ale to chyba nie jest oryginalne... Z tego sterownika wychodzi kilka kabli. Jeden idzie gdzieś wgłąb drzwi ale niestety nie wiem gdzie. Tak jakby wchodzi tam co reszta kabli np do silniczka podnoszenia szyb albo coś w tym stylu. Inny zaś samotnie idzie w stronę kabiny lecz niestety też nie wiem gdzie... I teraz już nie wiem czy zrobię jakoś otwieranie i zamykanie z oryginalnego pilota przy kluczyku oraz czy rozwikłam zagadkę nie świecących kierunkowskazów i sygnału dźwiękowego zamykania drzwi oraz brak sygnału włączonych świateł
grzesq
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2011, 09:57

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: grzesq »

Witam Szanownych Forumowiczów.

Chciałem podzielić się moją historią:

Otóż kupiłem mojego tolka około półtora roku temu, na początku wszystko było ok, po kilku tygodniach w czasie jazdy kilkakrotnie zawieszał mi się kierunkowskaz, tzn po włączeniu go nie było "cykania" tylko ciągle świecił, problem znikł samoczynnie i już od dawna nie ma z tym problemu. Po pewnym czasie lampka podświetlenia drzwi od strony kierowcy zaczęła "wariować" - raz działała normalnie, innym razem nie świeciła przy otwartych drzwiach, to samo z sygnałem ostrzegającym o pozostawieniu włączonych świateł drogowych. W międzyczasie kiedyś tam podpinałem VAGa i wykazało błąd modułu komfortu. Jakieś trzy tyg temu przestało działać zamykanie auta z pilota, otwieranie działało ok no i lampka drzwi zaczęła świecić ciągle, nawet przy zamkniętych drzwiach. Po przejrzeniu tego i innych forów postawiłem na mikrostyk zamka. Kupiłem, wymieniłem (tzn podmieniłem tylko górę) i przed złożeniem drzwi sprawdziłem pilotem i ku mojej radości centralny zamykał i otwierał auto bez zarzutu. Po złożeniu drzwi okazało się że jednak lampka drzwi tym razem wogóle nie świeci. Sprawdziłem bezpieczniki, żarówkę - ok. Po jakichś dwóch godzinach centralny znowu nie reagował na pilota, ani na otwarcie ani na zamknięcie. Tego dnia miałem już dosyć, więc dałem sobie spokój. Następnego dnia rano ku mojemu zdziwieniu centralny działa, lampka niestety nadal nie. Dodatkowo po odpaleniu silnika zapaliła się lampka od abs, pojechałem do pracy, wróciłem i znowu nie działa zamykanie z pilota (otwierania działa) :((, lampka drzwi świeci znowu ciągle!, i dodatkowo po około 3 sekundach po odpaleniu silnika zapala się kontrolka ABS.

Czy to walnięty moduł komfortu?
I czy ewentualnie moduł komfortu może mieć coś wspólnego z ABS?
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: dropsik9977 »

polecam ten mikrostyk
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbi ... 19543.html
nie kupilem go ale kumpel kupil i mowil ze fajna sprawa...

PS PRZECZYTAJ CALY OPIS AUKCJI ZEBY DOWIEDZIEC SIE JAK NAPRAWIC STARY NOWYM ;) BARDZO FAJNA SPRAWA
NIE POTRZEBA ANI LUTOWNICY ANI KLEJU ANI WIERTARKI tylko jakas szpilka srubokrecik itp ;)

ja go tez teraz kupie tzn az 3 szt i zobacze jak to wyglada :)
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: misiekbig »

Panowie chciałem zmienić u siebie moduł komforu na nowszy. Obecnie mam moduł z kńcówką AH. Chciałem nowszy np: z końcówka F który wyswietla spalanie na postoju w l/h , ma dwie pozycje średniego zużycia paliwa i takie tam. Pytanko czy będe cos musiał kombinować w zegarach żeby towszystko się wyświetlało czy jest P&P?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: spec »

Obawiam się, że będzie sporo rzeźby, żeby nowy moduł zaczął działać.
A czemu chcesz zmieniać, dla spalania? Nie warto. To i tak tylko wartość szacowana i nigdy nie pokaże prawdy.
Moduł AH pomimo, że jest starszy ma te same funkcje co nowe. Sam mam taki i mam kluczyk scyzoryk, otwieranie bagażnika z pilota, domykanie i otwieranie szyb.
ODPOWIEDZ