[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Hubert »

Daj komuś do sprawdzenia akumulator pod obciążeniem.
Alternator wystarczy w zupełności do naładowania akumulatora.

Ile lat ma akumulator?
arris
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:26

Toledo 1.6 16v 105km

Post autor: arris »

witam podepnę się pod temat, otórz dziś mój tolek odmówił posłuszeństwa, "nie chce odpalić" po przekręceniu zapłonu słychać pompkę i jakiś inny dodatkowy pisk którego nie było wcześniej silnik nie chce odpalić kręci i kręci bez końca, akumulator praktycznie nowy ma tylko rok, wydaje się że już zapali ale nic z tego, 3 kontrolki świecą te co zwykle od akumulatora i pompy. niedawno wymieniana była cewka.
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: primosz88 »

musisz sprawdzić iskrę i czy podaje paliwo od tego trzeba zacząć,sprawdzisz to pisz dalej
primosz88
arris
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:26

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: arris »

kumpel u mnie był "bo ja się nie znam" podłączył komputer ale nic nie pokazał, po zdjęciu osłony stwierdził, że cewki były zawilgocone nie było iskry, przy odpalaniu pompka jakoś strasznie długo chodzi i słychać dodatkowy pisk. Teraz jak dodaję gazu to tak około 1200 obr lekko dzwoni im więcej obrotów to przestaje, na wolnych obrotach jest teraz około 750
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: primosz88 »

co do odgłosów to trzeba poszukać skąd dochodzą,może pompa się zaciera. Wcześniej obroty miałeś 900?
primosz88
arris
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:26

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: arris »

primosz88 pisze:co do odgłosów to trzeba poszukać skąd dochodzą,może pompa się zaciera. Wcześniej obroty miałeś 900?


zgadza się wcześniej były nieco poniżej 900, te obroty to wg serwisu wina przepustnicy, która była czyszczona i niestety po tym zabiegu podczas ruszania autem obroty szaleją z 700 do 1200 oświecają się kontrolki żółte EPC. w serwisie mówią że komputer pokazuje całą game różnych usterek po chwili znów że wszystko jest ok i tak w kółko.
po prostu przy ruszaniu muszę mieć te więcej niż 1400 wtedy się nic nie dzieje. jak stoi na wolnych obrotach to falują. czasami się zaświeca podczas jazdy poniższa kontrolka

Obrazek
Awatar użytkownika
primosz88
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 24 sie 2011, 21:23

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: primosz88 »

arris, i jak tam połapałeś co z autem ?
primosz88
arris
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:26

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: arris »

witam po długiej przerwie w końcu mój Seacik śmiga. Za 3 razem ustawiania przepustnicy i po przejechaniu ok 500 km wszystko się unormowało. Zobaczymy jak będzie dalej. Dziękuje za pomoc forumowiczom.
kayuga66
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2013, 11:46

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: kayuga66 »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Mam pewien problem z moim tolkiem(1,8 88km. 245k przebiegu, rocznik 1994r), mianowiecie, mamy maj, a ja nie mogę normalnie odpalić mojego samochodu. Muszę kręcić nim z pół minuty, po czym odpala bardzo leniwie i zaczyna gasnąć, pali na 3 cylindrach, po wcisnieciu pedału gazu, zaczyna leniwie zbierac obroty(jak to auto, ktore nie pali na wszystkich garach), aż do momentu przełączenia na gaz( około 2500 rpm) i zaczyna chodzić pięknie(gaz jest tak ustawiony, ze wystarczy go przełączyc i bedzie chodzil na lpg, ale trzeba odpalac na benzynie), pracuje równo, no po prostu jak powinien pracować. Podejrzewałem pompe paliwową, była sprawdzana, przez 3 mechaników, żaden nie wykazał jej awarii. Swiece NGK i kable Sentech załozone około 10k km temu. Wymienione wówczas wszystkie filtry, oprocz filtra paliwa. Dodam, że jak przejade pare kilometrów i zgaszę silnik, po czym załacze go ponownie, to pali od strzała, od razu i chodzi rowno. Natomiast jeśli auto postoi pare godzin i złapie temperature otoczenia, to problem znów jest ten sam. Proszę o pomoc, bo martwi mnie ta sytuacja i nie mogę znaleźć jej usterki.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: haszczu »

Na sam początek wymień filtr paliwa. Jeśli przypadkiem zjechałeś pb do spodu to mogło pociągnąć syf i bach filtr zatkany
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ