Kupujemy Laptop/Netbook

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Danielek. »

Używać go będzie moja dziewczyna,internet,muzyka i jakieś proste gry typu angry birds.
Wstępnie zdecydowała się na coś takiego http://allegro.pl/lenovo-ideapad-g580-2 ... 82438.html
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: koti »

powe88 pisze:pasjans?

Roz...ałeś mi tym nerki.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Art
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 24 lis 2012, 09:12

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Art »

koti pisze:Roz...ałeś mi tym nerki.


:-D :-D

Danielek. pisze:Używać go będzie moja dziewczyna,internet,muzyka i jakieś proste gry typu angry birds.
Wstępnie zdecydowała się na coś takiego http://allegro.pl/lenovo-...2913082438.html


Ja bym odpuścił sobie ten model. W tamtych były procesory i3 z funkcją Hyper-Threading. Daje nam to 4 wirtualne rdzenie, które dadzą nam poprostu płynniejszą i bardziej komfortową pracę. Pentium B980 to ,że tak nazwe B jak budżetówka:P

W poprzednich trzech odpuściłbym Toshibę, jedyna jej zaleta to 17.3" (Dell i Lenovo to 15.6") Intel Core i3 jest minimalnie, ale jednak lepszy od AMD A6. za AMD przemawia lepsza karta graficzna, bo jest dedykowana a w Intelu mamy zintegrowaną. To ma być komputer do pracy więc bardziej bym stawiał na dobry procek.

Z aukcji które wrzuciłeś wcześniej:

Dell - bdb serwis, matowa matryca (super sprawa) , ale jest na Ubuntu, a nie na Windowsie.

Lenovo- różne opinie odnośnie serwisu, błyszcząca matryca , ale jest odrazu na systemie Windows 8 .
Nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: vwir »

Art pisze:
koti pisze:Roz...ałeś mi tym nerki.


:-D :-D

Danielek. pisze:Używać go będzie moja dziewczyna,internet,muzyka i jakieś proste gry typu angry birds.
Wstępnie zdecydowała się na coś takiego http://allegro.pl/lenovo-...2913082438.html


Ja bym odpuścił sobie ten model. W tamtych były procesory i3 z funkcją Hyper-Threading. Daje nam to 4 wirtualne rdzenie, które dadzą nam poprostu płynniejszą i bardziej komfortową pracę. Pentium B980 to ,że tak nazwe B jak budżetówka:P

W poprzednich trzech odpuściłbym Toshibę, jedyna jej zaleta to 17.3" (Dell i Lenovo to 15.6") Intel Core i3 jest minimalnie, ale jednak lepszy od AMD A6. za AMD przemawia lepsza karta graficzna, bo jest dedykowana a w Intelu mamy zintegrowaną. To ma być komputer do pracy więc bardziej bym stawiał na dobry procek.

Z aukcji które wrzuciłeś wcześniej:

Dell - bdb serwis, matowa matryca (super sprawa) , ale jest na Ubuntu, a nie na Windowsie.

Lenovo- różne opinie odnośnie serwisu, błyszcząca matryca , ale jest odrazu na systemie Windows 8 .


A ja mam dokładnie odwrotne zdanie odnośnie zastosowań. Generalnie 'internet muzyka i angry birds' nie ma nic wspólnego z pracą. Co więcej, nie ma absolutnie nic wspólnego z mocnym procesorem. No chyba, że chcemy kupić laptopa mocno przyszłościowo. Ale moja żona używa do takich celów 6-letniej toshiby z dual core na pokładzie i w zupełności wystarcza. Tyle tylko, że dołożyłem do niego SSD.
Toshiba jest dość duża, więc jeśli zamierza go dużo nosić to będzie troche upierdliwe. Chyba, że ma to być 'stacjonarny laptop' to wtedy jest dobry wyborem. Generalnie według mnie lenovo nie jest złe, chociaż sam wybrałbym raczej coś takiego: http://allegro.pl/laptop-samsung-355e5c ... 70631.html
Przy podanych zastosowaniach warto rozważyc też inną opcję i wtedy byłaby baaaardzo zadowolona z wydajności:
najtańszy laptop: http://allegro.pl/laptop-samsung-355e5c ... 32665.html
i do tego dysk, na przykład taki: http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston ... 0g-506145/
Niestety to rozwiązanie ogranicza nam dysk do 120gb, więc jeśli ma zamiar na tym kompie trzymać na przykład 100gb filmów to to nie ma sensu. Ale przy podanych zastosowaniach jest to chyba najsensowniejsza opcja.
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: bartekmk »

chce kupić tablet. pytanie do ludzi ogarniających/posiadających takie sprzęty.
warunki konieczne:
-rozmiar w granicach 8 cali, może być ciut większy albo mniejszy
-3g (ma działać aero2)
-gps (ma działać nawigacja)
-android - to wiadomka, im świeższy tym lepiej
-slot na micro sd

warunki niekonieczne:
-fajnie jakby była matryca IPS, generalnie ma być dobrze widać pod każdym kątem i w różnym oświetleniu
-dual sim - w przypadku możliwości dzwonienia z niego
-usb otg

tableta chce uzywac jako nawigacji w aucie i do mobilnego neta. nie musi być mega duży ale chce coś większego niż mój ekran 3,2 cala w telefonie. co do parametrów to wielkich wymagan nie mam, ma byc tanio (ma kosztować mniej niż 1000zł), stabilnie i płynnie. grać na nim raczej nie zamierzam. powiedzmy że giga ramu i dwurdzeniowy proc wystarczy.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: koti »

I na mnie padło, muszę kupić córce laptopa (tak do 2200zł). Myślałem o czymś takim:
1. SAMSUNG NP530U4C-A01PL
2. TOSHIBA SATELLITE L870-17C
3. DELL INSPIRON 15R 3521-4620

Czy ktoś coś może o nich powiedzieć, lub coś polecić. Laptop pewnie większość czasu będzie służył do grania (gry internetowe, coś a'la SIMS) i przeglądania netu.
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: seeker84 »

Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Sony »

seeker84, 4GB pamięci RAM powinno spokojnie wystarczyć do tego co napisał koti.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: koti »

To co brać tą Toshibe?
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Kupujemy Laptop/Netbook

Post autor: Sony »

Napiszę Marcinie tak...

Patrząc na tego laptopa pod względem suchych statystyk to spełni oczekiwania Twojej córy bezproblemowo. Do neta i tych gier co wymieniłeś nic lepszego nie potrzeba. Ponadto wg mnie fajna jest ta matryca 17", bo jest już na czym filmadło obejrzeć :)

Jak się te laptopy sprawują to już nie powiem, bo to w sumie nowy model. Odnośnie Toshiby to mam zdanie takie, że bywają humorzaste. Jednak najwięcej tak naprawdę zależy od tego jak się dba o taki sprzęt :) No i do Windowsa 8 jakoś przekonania nie mam, coś niecoś słyszałem, ale nie miałem przyjemności na nim pracować :P Ja jeszcze żyję w epoce kamienia łupanego i poczciwego Windowsa XP :D

Jednak teraz to 95% lapków ma już Windę 8, więc na to nie ma co patrzeć ;)
ODPOWIEDZ