[1M] Sprężyny przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: bartek »

Chodzi mi o poprawę właściwości jezdnych jednocześnie nie obniżając zawieszenia.

Zmień amory na KYB ultra sr
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
marcinpe29
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2012, 12:44

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: marcinpe29 »

Ale ja chyba pytałem o sprężyny.Amory mam prawie nowe :)
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Sikor »

snake33

Wymiana Sprezyn Toledo 1M AQN

Post autor: snake33 »

Ostatnio pekla mi sprezyna w toledo 1M 2.3 V5 AQN, a ze wymienia sie parami, to pomyslaem sobie ze zamowie 4 i zorbie glebe -40mm. Rozebralem wszystko bez problemow lecz mam jedno pytanie, na ktore nie znalazlem odpowiedzi, wiec zakladam nowy temat. Otoz to, jak powinno sie montowac sprezyny? Ktora strona? Wyglada ona tak ze z jednej storny liczba zwojow jest gesta a z drugiej rzadka. Ja osobiscie zamontowalem ta gesta do dolu, otwory pasowaly w obydwie strony. Czy moze ktos spojrzyc na fotki ponizej i ocenic czy ona jest prawidlowo zamontowa czy nie? Z racji tego ze robilem to po raz pierwszy. wolalbym sie upewnic. Nastepne pytanie jest na temat podladki pod sprezyne(1J0512109 ), przy dolnym mocowaniu... Poczatkowo myslalem ze tam nie ma nic, ale jak zaczalem czyscic to okazalo sie ze sa jakeis pierscienie, z ktorych nic nie zostalo, i jezdzilem tak pewnie juz bardzo dlugi czas. Jedyne niedogodnosci jakie zaowazylem to czasen sjrzypi na prograch zwalniajacych albo na przy duzym skoku armorka...Moglby ktos mi powiedziec do czego one sluza? co one daja? mozna jezdzic przez chwile bez nich? bo tak sie sklada ze auta potrzbuje a tutaj gdzie mieszkam trudno je dostac i trzeba czekac.
Oto zdjecia....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Sikor »

Zamówiłem spreżyny z ostatniego linku przyszła paczka a w niej jakieś stare radio jakiś klucz i jeszcze jakieś dwie pierdoły ,nie wiem czy to pomyłka czy wiadomo co... gość nie odbiera teraz wyłączył tel , czarnoi to widze .
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Hubert »

hmm...jeżeli nie sprawdzałeś paczki przy kurierze/listonoszu lub/i nie nagrywałeś filmiku jak otwierałeś paczkę to ciężko będzie cokolwiek udowodnić.
Jak daleko mieszka osoba od której kupowałeś sprężyny?

Ciężko cokolwiek udowodnić, on "twierdzi" że wysłał sprężyny, Ty że dostałeś ziemniaki. Zapytaj się w Urzędzie Miasta Rzecznika Konsumentów, jak do takiej sprawy można profesjonalnie podejść.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sprężyny według mnie dobrze zamontowane, tak montowałbym sprężynę progresywną, bo z taką mamy do czynienia.
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Sikor »

mieszka jakieś 400 km jeśli adres podał prawidłowy , gdyby bliżej to bym się wybrał. miał jeszcze do sprzedania jakieś przetwornice , jutro kolega zadzwoni powie że odbierze osobiście może poda właściwy adres, jeśli tak to ile by nie było <zygi>
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: Koszi »

Koledzy jak wiecie chcę zmienić springi Eibach na TS.
Znalazłem takie:
- przód - 4 kropki zielone 1 niebieska
- tył - 3 kropki niebieskie 1 srebrna
Ale nie mam 100% pewności że były z auta o silniku AHF.
Jest ktoś z was w stanie potwierdzić że takie były w 110 KM, albo ma AHF w wersji sport żebym mógł sobie porównać.
Będę wdzięczny za info.

[ Dodano: 2013-04-29, 20:51 ]
Naprawdę nikt nie wie. Kurcze sprawa troszkę priorytetowa.
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: skrzysieks »

Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[1M] Sprężyny przód / tył

Post autor: bartekmk »

Roxon ma takie chyba
ODPOWIEDZ