[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: mat_282 »

Problem rozwiązany. Pomogło ustawienie kata wtrysku. Autko śmiga jak szalone:) Dzięki wszystkim za pomoc.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

Jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

Witam koledzy mam taki problem rozrusznik po nocy bardzo wolno kreci i przez to trzeba chwile krecic zeby zalapal pozniej nawet gdybym po minucie zgasil i odpalal to juz na pol obrotu zalapie
swiece sprawdzone wszystkie grzeja napiecie na swiece idzie tak wiec nie wiem czy to bedzie sprawa akumulatora czy rozrusznika zalozylem juz nawet zwrotke za filtrem paliwa i dalej to samo kat wtrysku jest 55 dawka na nastawniku przy cieplym silniku 2.8 do 3.0
Łukasz
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

Ja w zeszłym roku miałem podobnie i okazało się że szczotki na rozruszniku poszły się gonić - koszt ori Boscha po zniżkach 38 zł - sam wymieniłem. Ale podładuj najpierw aku żeby mieć pewność.
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

juz ladowalem w sobote przez ponad 4 godziny i rano jak palilem w niedziele to bylo wlasnie to ze tak ciezko palil
chyba ze aku juz jest stary i traci powoli sam z siebie energie
ale o regeneracji rozrusznika tez myslalem i jak troche mrozy puszcza to sie za to wezme

[ Dodano: 2013-03-27, 21:20 ]
jak juz z rana sie ruszy to caly dzien prawie jest juz normalnie nawet w weekend jak w niedziele zapalilem rano i caly dzien stal a jak palilem wieczorem bylo ponad -15 i tez na pol obrotu poszedl
Łukasz
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

miałem dokładnie tak samo
Nie zaszkodzi sprawdzić rozrusznik trzyma się na dwóch śrubach 18 - 20 minut pracy z odkręceniem
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

dzieki kolego za pomoc
mam nadzieje ze juz mrozow nie bedzie a jak sie ociepli to kupie szczotki i wymienie
a wymieniales cos poza szczotkami??
Łukasz
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

ale żeby kupić dobre to musisz podać nr rozrusznika, a to już lepiej go wykręcić i sprawdzić ten numer i przy okazji sprawdzić te szczotki
przemek89bb
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2010, 19:38

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: przemek89bb »

Witam dzisiaj miałem dość niemiła niespodziankę mianowicie jechałem z wizyta do rodziny i nagle zegary i kontrolki wszystkie zgasły prędkościomierz,obrotomierz itd. zgasiłem go jadać i odpaliłem na nowo z myślą że,się zwiesiło coś ale gdy dodałem gazu już po odpaleniu nic się nie zmieniło zjechałem wiec na przystanek w celu zlokalizowaniu usterki,zgasiłem autko ale już nie odpaliłem a kontrolki dalej się nie zaświecały chciałem odpalić to zakręciło i po chwili zgasł nie wiem jaka jest przyczyna ale musiał iść na hol:( brak jakichkolwiek reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce:(( Dodam,że bezpieczniki sprawdziłem
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

kolego sprawdz dokladnie kleme moze poprostu trzeba przeczyscic ja mialem raz podobnie zajechalem na miejsce i po chwili jak chcialem odpalic zero odzewu przeczyscilem kleme wszystko ladnie dokrecilem i dziala
Łukasz
ODPOWIEDZ